Çarşamba , 13 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Çanakkale

Etiket Arşivi: Çanakkale

AKP algı timinin yeni hedefi HDP

demirtaş-1

Dindar Kürt seçmenden HDP’ye kayan oyları gören AKP, ‘algı operasyon timi’ni devreye soktu. Son bir ayda HDP adaylarının itibarını, “Dinsiz, Komünist, Ermeni, Sünnetsiz” söylemiyle zedelemeye çalışacaklar. Son anket sonuçlarına göre HDP’nin barajı geçtiğini gören AKP, muhalefet için oluşturulan “algı operasyonu birliğine”, bu partinin oyunu barajın altına çekme görevi verdi. Birim de, dindar Kürt seçmeni hedef alan bir algı operasyonu kampanyası ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çanakkale İşadamları Derneği’ne polis baskını

çanakkale

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği’nde (ÇAGİAD), polis tarafından arama yapılmaya başlandı. Polis, binadaki bilgisayar ve bazı dokümanları incelenmeye aldı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, bugün saat 09.30 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi, Hasan Mevsuf Sokak’taki ÇAGİAD binasına geldi. İki polis, binanın giriş kapısında bekleyip kimseyi içeri almazken, içerdekilerin de çıkmasına izin vermedi. Polis ekipleri, binadaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

24 Nisan cinliği ve sonuçları

Murat Belge

  İnsanlarda bir “yuvarlak rakam” merakı var; anlaşılır bir şey: “kırk iki” değil, “kırk beş”; “altmış üç” değil, “yetmiş”. Düz, toparlayıcı. Bunların içinde “yüz” de göz doldurucu, kulak doldurucu. 1915’in yüzüncü yıldönümü gelirken, birçok şey arasında bu “yüz” rakamının da kendine özgü bir rol edineceğini herkes biliyordu. “Doksan sekizde” olmayacak bazı şeyler “yüz”de olabilirdi. Nitekim oldu. Dört ülkeye derin teessüflerimizi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Herkese davet var muhalefete yok

1

Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümünü anma törenilerine muhalefet liderlerinin davet edilmediği ortaya çıktı. Törenlere onlarca yabancı devlet başkanı ve başbakan katıldı.   Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı‘nın haberine göre, muhalefet partileri, Çanakkale’de düzenlenen törenlere davet edilmediklerini açıkladı.   CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ana muhalefete davet gelmemesini “protesto ediyorum” diyerek tepki gösterdi. Tekin, şöyle konuştu; “AKP dirilerimize yaptığı zulümden sonra ölümlerimize de zulüm ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çanakkale’de ‘Cuma’ protokolü…Müslümanlar namaza, diğerleri yata !

canakkalede-100-yil-sonra-tarihi-bulusma-prens-charles-geliyor

Çanakkale kara savaşlarının yıldönümü nedeniyle düzenlenecek törenlere katılacak liderler için iki ayrı program hazırlandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Müslüman siyasetçiler, cuma namazını kılacak. Cuma namazı programına katılmayacak olan liderler için de Savarona yatı ile bir boğaz turu programı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evsahipliğinde, 17 devlet başkanı, 3 parlamento başkanı, 3 cumhurbaşkanı yardımcısı, 5 başbakan, 1 eski cumhurbaşkanı, 28 bakan, 6 ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Erdoğan geliyor…Yurtları boşaltın’..Çanakkale şokta!

erdokoruma

Çanakkale zaferinin 100.yıl etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan için kentte adeta sıkıyönetim ilan edildi. 23-24-25 Nisan tarihlerinde şehirdeki hemen hemen tüm cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Halkın kişisel arabalarını değil toplu taşıma araçlarını kullanması duyurusu yapıldı. YURTLAR BOŞALTILDI, KORUMALAR KALACAK soL haber portalının haberine göre, kentte güvenlik önlemleri, sadece trafiğin engellenmesiyle kalmadı. Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi’nin kız ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Balakian: ‘Türkiye 100 yıllık soykırım inkârına son vermeli’

184

İngiliz Guardian gazetesinin yorum sayfalarında 1915 olayları üzerine kitaplara imza atan yazar Peter Balakian’ın “Türkiye 100 yıllık soykırım inkârına son vermeli” başlıklı bir makalesi yer alıyor. BBC TÜRKÇE’nin aktardığı makalede, 1915 yılında Türkiye genelinde ‘katliamlar yapıldığı, hükümetin mangaları yaratarak organize soykırım yaptığı, geçirilen yasalarla tehcir ve kamulaştırmaya gittiğini’ yazan Balakian, ‘Ermeni soykırımı’ ifadesinin de ilk olarak 1940lı yıllarda akademisyen Raphael ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’da bu yollar 3 gün trafiğe kapalı

istanbul

70 yabancı devlet temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan ‘Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yıldönümü Anma Töreni ve Barış Zirvesi’ ile ilgili olarak 23 Nisan Perşembe gününden başlayarak 25 Nisan Cumartesi günü dahil bazı yollar trafiğe kapalı olacak.   İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, trafiğe kapatılacak yollar şunlar: Kadırgalar Caddesi, Mim Kemal Öke Caddesi, Taşkışla Caddesi. Açıklamada, “alternatif yollar” da belirtildi.   ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gökçeada’da karaya oturan feribottan tahliyeler tamamlandı

200420150807467088028_2

Çanakkale’de Kabatepe ile Gökçeada arasındaki deniz ulaşımını sağlayan feribot, Gökçeada Kuzu Limanı Taşocakları Mevkii’nde dün akşam karaya oturdu. 188 yolcunun 13 saat sonra başlayan tahliye işlemleri ise bu sabah tamamlandı. Karatepe’den saat saat 15.00’te hareket ettikten 1 saat 15 dakika sonra karaya oturan feribottaki yolcular kuvvetli esen poyraz nedeniyle tahliye edilemedi. Bu nedenle feribottaki 188 yolcu yaklaşık 13 saat 25 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çanakkale’de korku dolu anlar… 188 yolculu feribot karaya oturdu

190420151759354619948_2

Çanakkale’nin Kabatepe ile Gökçeada arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ firmasına ait Gökçeada-1 feribotu, Kuzu Limanı Taşocakları Mevkii’nde karaya oturdu. Feribottaki 188 yolcu, can yeleklerini giyerek güvertede yardım beklemeye başladı.   Bugün saat 15.00’te Kabatepe’den Gökçeada’ya hareket eden Gökçeada-1 feribotu, saat 16.15 sıralarında Kuzu Limanı Taşocakları Mevkii’nde karaya oturdu. Poyraz rüzgarının sert estiği bölgede; feribotun limana giremeden, limanın mendireğinin arka tarağında ... Devamını Oku »

  • Tweet