Cuma , 15 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ceo

Etiket Arşivi: ceo

Bu anket bir ilk:İş dünyasının patronlarından AKP’ye şok, HDP ve CHP’ye moral !

CEO Club araştırmasına göre, ‘CEO’ların yüzde 75’i HDP’nin barajı geçeceğini düşünüyor, yüzde 51’i CHP’nin seçim vaatlerini gerçekçi buluyor, yüzde 92’si ‘başkanlık sistemine hayır’ diyor   Capital-Ekonomist dergilerince, şirketlerin üst yöneticilerinin katılımı ile oluşturulan CEO Club’ın 68 üyesi arasında yapılan ankete göre, CEO’ların yüzde 70’i AKP’nin oy kaybetmesine rağmen tek başına iktidar olacağına inanıyor, yüzde 75’i HDP’nin barajı geçeceğini düşünüyor.   ... Devamını Oku »

  • Tweet

Beşiktaş kongresi karıştı: Zarrab kavgası!

reza-zarrab-orman-610x400

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısı Vodafone Arena Stadyumu’nun koridorlarında yapıldı. Rekor katılımın gerçekleştiği toplantıya, yönetim kuruluna gelen eleştiriler için kürsüye gelen ve 85 dakika boyunca hayli gergin bir konuşma yapan Fikret Orman damga vurdu.  Orman konuşmasında Reza Zarrab’a loca satışı nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi: Ben ne vergi dairesi başkanı ne de kimin haram kimin helal kazandığını tespit eden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Koç Holding’in yeni CEO’su Çakıroğlu !

kocholdung

Koç Holding CEO görevine 31 Mart’tan itibaren dayanıklı tüketim grubu başkanı Levent Çakıroğlu atanacak. Koç Holding CEO olarak görev yapmakta olan Turgay Durak’ın 31 Mart’tan itibaren emekliye ayrılacak olması nedeniyle, söz konusu göreve Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Levent Çakıroğlu’nun atanacağını duyurdu. Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, Çakıroğlu’nun 17 Şubat 2015 tarihi itibariyle Koç Holding CEO Vekili, 31 Mart 2015 tarihinden itibaren ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böyle maaş görülmedi..Ayda 400 bin lira alıyor !

apple

Teknoloji devi Apple şirketinin CEO’su Tim Cook’un maaşının, geçen Şubat’ta yaklaşık yüzde 43 oranında artırıldığı açıklandı. Yılda aldığı asli maaşı 2 milyon doları bulan Cook’un cebine kabaca ayda 400 bin lira giriyor. Tabii bu rakama ikramiye ve diğer şirket ödenekleri de dahil değil! BBC Türkçe’nin haberine göre, Cook’un yıllık asli maaşının 1,4 milyon dolardan 2 milyon dolara çıkarıldığı; 2014 yılında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davos’un gündemi değişen havalar

Pelin Cengiz

    Her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen World Economic Forum’a bu yıl 140 ülkeden 2500 kişinin katılması bekleniyor. 21-24 Ocak’taki zirveye 1500 civarında iş dünyası temsilcisiyle 300 devlet başkanı, başbakan ve bakan seviyesinde siyasetçinin katılacağı belirtiliyor. Özellikle Avrupa siyasetinin üst düzeyde temsil edileceği beklentisi var. Türkiye açısından bu yıl bir ilk yaşanacak. Altı yıl önce dönemin Başbakanı Recep Tayyip ... Devamını Oku »

  • Tweet