Çarşamba , 15 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: chp

Etiket Arşivi: chp

Ve CHP’nin Tunceli adayları belli oldu…

cccc

Cumhuriyet Halk Partisi, Tunceli adaylarını açıkladı. Avukat Saniye Barut listenin birinci sırasında yer alırken ön seçim yapılmadığı için adaylıktan çekilen Gürsel Erol’un yerine Tarım İl Müdürlüğü’nde görev alan Kemal Yaşar Atmış ise listenin ikinci sırasında yer aldı. Devamını Oku »

  • Tweet

Ağrı’daki CHP heyetinden ilk rapor:’5 değil iki ölü var..AKP oy alsın diye’

chpcemil

CHP Ağrı Milletvekli adayı Cemil Erhan, Diyadin’in Yukarı Tütek Köyü’nde geçtiğimiz 11 Nisan günü güvenlik güçleri ve PKK’lılar   arasında çıkan çatışmayı partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Cemil Erhan, Diyadin’de sessizliğin hakim olduğunu, ilçe halkının büyük bir tedirginlik içinde bulunduğu söyledi. Yukarı Tütek Köyü’nde 3 yıldır düzenlenen şenliklerde böyle bir olay yaşanmadığını belirten Cemil Erhan şunları söyledi: “Eğer ... Devamını Oku »

  • Tweet

Etyen Mahcupyan: ‘Erdoğan en nefret edilen şahıs’

28797267

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Danışmanı Etyen Mahcupyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk siyasetinde en nefret edilen şahıs olduğunu söyledi. Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, AKP üyesi olmadığını belirterek, “Kılıçdaroğlu da bana danışmanlık teklif etseydi, kabul ederdim” dedi. Etyen Mahçupyan Belçika’nın ‘MO Nieuws’ dergisine verdiği röportajda AKP içerisinde olmasının Ahmet Davutoğlu veya Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsiyetlerinden değil, siyasete duyduğu meraktan kaynaklandığını aktardı. AKP üyesi de ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gençler kime oy verecek

Yüksel Taşkın

  Bana 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili en ilginç konulardan birisi, gençlerin seçimlere katılım ve oy verme davranışında belirgin bir değişim olup olmayacağıdır. Oy vermeye karar veren gençlerin oy verme davranışında da belirgin bir kırılma yaşanması ihtimali, geleceğe dair bir yönelim tespitine imkân verebilir. Gençlerin oy verip vermeyeceği, hangi partilere yönelebilecekleri konusunda bizlere fikir verebilecek araştırmalar mevcut. Konvansiyonel denilen, siyasi ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’nin kedisinden tahrik olan vatandaş bakın kim çıktı!

trt

CHP’nin ‘Milletçe alkışlıyoruz’ reklamındaki alkışları ‘tahrik edici’ olduğunu, ve ‘sokak eylemlerinin çıkabileceğini’ öne süren Diriliş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Ergün, suç duyurusunda bulundu!   AKP’ye yakınlığıyla bilinen Diriliş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  29 yaşındaki Ümit Ergün, CHP’nin ‘Milletçe alkışlıyoruz’ reklamında alkışlamanın tahrik edici olduğunu, karşıt görüşün protesto edilmesi gerektiği olarak anlaşılacağı için sokak eylemlerinin çıkabileceğini öne sürerek, suç duyurusunda ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Aygün’den Erdoğan’a Ağrı suçlaması:’Ölüme göndermek fıtratları gereği’

huseyin-aygun-den-nefret-dolu-sozler_16.07.2014_11.52

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ağrı’daki olay üzerinden yüklenirken, “Ağrı’da 15 askeri oy uğruna ölüme sürüklemeleri ‘fıtratları’ gereğidir” dedi. Aygün, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Hedefinde yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olan Aygün, Ağrı’daki olaya değindi. ANKA’nın haberine göre Aygün, “Tayyip Erdoğan zamanında asker için ‘kelle’ demişti. Bu sözden dolayı bir kaç kuruş tazminata da mahkum edilmişti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den Ağrı çatışması için çok önemli adım !

cccc

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ağrı’da yaşanan çatışmaya ilişkin çok çarpıcı bir karar aldı. Edinilen bilgilere göre CHP tüm iddiaları yerinde incelemek, halk ve yetkililerle görüşmek üzere Ağrı’ya heyet gönderecek.. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Gürsel Tekin aracılığıyla Başdanışmanı ve partisinin Ağrı 1’inci sıra milletvekili adayı Cemil Erhan’ı çatışma bölgesine gitmesi için görevlendirdi. Cemil Erhan başkanlığındaki heyet bugün bölgeye gidiyor. Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: ‘Kredi kartı faizinin yüzde 80’ini sileceğiz’

28779177

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada başvuru kaynaklarından biri haline gelen Ekşi Sözlük’te yazarların sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, ‘Ağrı’da olanları öğrenmek için Demirtaş’ın çağrısına uyup, Bahçeli ile oraya gider misiniz’ sorusuna “Sayın Demirtaş’ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor” dedi. Emeklilere ikramiye konusundaki kararlılığını yineleyen ve Kürt sorununu CHP’nin çözeceğini iddia eden Kılıçdaroğlu, Başbakan ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte son anket…HDP seçmenine kritik uyarı çıktı…Şok rakamlar !

1

Genel seçimlerle ilgili son anket çalışmasını önceki gün yayınlayan Metropoll Araştırma Şirketi’nin sahibi Prof. Dr. Özer Sencar ile konuştuk. Her fırsatta HDP’yi, barajı rahatlıkla geçen bir parti olarak gösteren araştırma şirketlerine tepki gösteren Sencar, manüpilasyon yapıldığı iddiasında bulundu. Son anketinde AKP’nin 41,7, CHP’nin 27,7, MHP’nin 17,4, HDP’nin 10,4 ve diğerlerininse 2,8 oranında oy aldığını vurgulayan Sencar ile Erdoğan’ın düşen reytingini, ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP hariç, diğer partiler aday listeleriyle neyi hedefledi: Çamuroğlu yorumladı

187374_newsdetail

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) 2007-2011 yılları arasında milletvekilliği yapan tarihçi-yazar Reha Çamuroğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) dışındaki partilerin mevcut pozisyonlarını korumak üzerine milletvekili listesi yaptığını belirterek AKP’nin bir mücadele listesi yaptığını söyledi. Milletvekili listelerine baktığında 7 Haziran seçimlerinin mevcut sorunları çözmek konusunda çok yetersiz kalacağını şimdiden söyleyebileceğini ifade eden Çamuroğlu, Türkiye’nin köklü bir restorasyon hükümetine ihtiyaç duyduğunu düşündüğünü kaydetti. ... Devamını Oku »

  • Tweet