Pazar , 19 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Çin’

Etiket Arşivi: Çin’

Din öğretmeninden öğrencilere: Banyoya çıplak girmeyin cinler musallat olur!

ilkokul

Ankara Tuzluçayır’daki Mehmet Çekiç İlkokulu’nun din öğretmeni, çocuklara, “Banyoya yalnız ve çıplak girmeyin, cinler musallat olur” deyince çocukların ruh sağlıklarında bozulmalar başladı. Din öğretmeni bununla da kalmadı, sınıftaki öğrencileri Alevi-Sünni diyerek de ayırdı.   ‘BANYOYA ÇIPLAK GİRMEYİN, CİNLER MUSALLAT OLUR’ Sendika.Org’da yer alan habere göre, veliler geçtiğimiz dönem 5. sınıflara giren din öğretmeninin çocuklara cinler hakkında yaptığı konuşmada “Banyoya yalnız ... Devamını Oku »

  • Tweet

FT’nin Türkiye özel eki çıktı….Saraya kötü çaktı..TT oldu !

21357_1

İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye’nin artık güvenilir bir ülke olarak görülmediğini yazdı. Gazete bugün dört sayfalık özel bir Türkiye eki yayımladı.Özel ek sosyal medyada kısa sürede TT oldu Financial Times’ın uluslararası ilişkiler editörü David Gardner’ın ekteki yazısının başlığı, “Ankara artık güvenilir görülmüyor”. BBC Türkçe’nin aktardığına göre David Gardner yazısına şu satırlarla başlıyor: “Türkiye dört yıl önce Orta Doğu’da istikrarın temel ... Devamını Oku »

  • Tweet

Papa

Murat Belge

AKP şimdi Papa’yla ve Vatikan’la tartışmaya girdi. Papa “yüzyılın ilk soykırımı” demiş 1915 için. Aslında Papa olmadan önce yazdığı kitapta da söylemiş bunu, o “kelime”yi ağzına almış. Ama bu, bir Papa ağzından ilk kez çıkıyormuş. Onun için Davutoğlu, Çavuşoğlu, Papa’ya cevap vermişler. Elçi’yi geri çağırmışlar vb. Davutoğlu Papa’ya cevap yetiştirirken iki tarafın da acılarını dikkate almadığı için eleştiriyor. Yani, “Ermeniler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böyle vahşet görülmedi..Anne-babasını kıyma yapıp pişirdi!

cani-evlat-anne-ve-babasini-kiyma-yapip-pisirdi

Çin’de piyanist Henry Chau Hoi-lueng, anne ve babasını öldürdükten sonra kıyma haline getirerek mikrodalgada pişirdi. Lueng, ömür boyu hapse mahkum edildi. Çin’in Hong Kong kentinde yaşanan korkunç olayda 31 yaşındaki Henry Chau Hoi-lueng, annesi Siu Yuet-yee (63) ve babası Chau Wing-ki’yi (65) öldürdü. Hoi-lueng’in, anne babasını öldürdükten sonra kemiklerinden ayırdığı bedenini mikrodalgada pişirdiği bildirildi. Olayla ilgili görülen davada, 9 jüri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dolar ‘tatlıya bağlanmamış’..Yine uçtu gitti !

abd_dolari_228i_gecti_doviz_tirmanisini_surduruyor_h18720

Dolar/TL küresel piyasalardaki bozulma ile iki günlük aradan sonra yeniden 2.64’ü aştı Bankacılar, Çin para birimi yuanda günlük işlem bandının yüzde 2’den yüzde 3’e çıkartılabileceğine ilişkin söylentilerin satış baskısı yarattığını belirttiler. Bir bankanın döviz masası müdürü, “Çin’in kur bandını açacağı dedikodusu var. O yüzden tüm gelişmekte olan piyasalarda satış baskısı yaşanıyor. Türkiye özelinde bir durum yok. İşlem hacmi düşük, o ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çin’de 57 katlı gökdeleni 19 günde tamamladılar

çin

Çin’in Hunan eyaletini başkenti Çangşa’Da bir inşaat şirketi 57 katlı gökdeleni sadece 19 günde tamamladı. Gökdelende 800 daire ve 4 bin kişilik ofisler bulunuyor. Gökdelenin sadece 19 günde yapılması güvenlik tartışması başlattı. Çevre dostu bina Çin’de hava kirliliği dikkate alınarak inşa edildi. 800 daireli gökdelende ayrıca 4 bin kişiyi barındıracak ofisler de bulunuyor. ntv.com.tr’de yer alan habere göre gökdelenin 220 ... Devamını Oku »

  • Tweet

1 milyar dolar çaldılar…

Bilgisayar güvenliği şirketi Kaspersky Lab’in raporuna göre dünya genelinde 100’den fazla banka ve mali kurum ‘siber hırsızlık’ mağduru oldu. Şirketin 2013 yılından bu yana yürüttüğü araştırma sonucunda siber saldırı yöntemiyle yapılan hırsızlıkta yaklaşık 1 milyar dolar çalındı. BBC Türkçe’nin haberine göre söz konusu raporda, siber suç çetesinin Rusya, Ukrayna ve Çin’den üyeleri olduğu belirtildi. Kaspersky, Interpol ve Europol işbirliğiyle yürüttüğü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tecavüz idam cezasının olduğu ülkelerde daha yaygın

istismar

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Özgecan Aslan’ın üç kişi tarafından bıçaklanıp öldürülerek yakılması, tecavüz ve kadın cinayetlerine karşı idam ve hadım cezalarını gündeme getirirken tecavüzün idam cezasının olduğu ülkelerde de hayli yaygın olduğu verilerle sabit. İdam cezalarında Çin başı çekiyor, Ortadoğu ve Asya ülkelerinde de hayli yaygın. Ancak bu ülkelerdeki tecavüz oranları da yüksek. diken.com.tr‘nin Uluslararası Af Örgütü’nün rakamlarına dayandırdığı habere göre, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Uzakdoğu’yu unutmadan

tolga-bilener gri

Uluslararası kamuoyu bugünlerde Ukrayna ve Suriye’de yaşananlarla meşgul. Nasıl ve ne zaman duracağı belli olmayan kanlı çatışmalar, Rusya ve ABD arasında devam eden gizli ya da açık pazarlıklar, Avrupalı güçlerin birtakım barış girişimleri ya da müdahale planları aracılığıyla sürece dâhil olma çabaları manşetleri süslüyor. Yerkürenin bu kesiminde bunlar olup biterken, dünya ekonomisinin yeni ağırlık merkezini oluşturan Doğu Asya’da yaşanan stratejik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sahte tablolarla galeri deneyi

sergi

İngiltere’nin en eski özel amaçlı sanat galerilerinden Dulwich Resim Galerisi’nin, 10 Şubat’ta gerçekleştireceği deney, sanat piyasasındaki bir başka gerçeği açığa çıkardı. 1811’de Güney Londra banliyölerinde kurulan galeri, klasikleşmiş ünlü tabloların sahtelerini Çin’de yaptırdı. Galeri, bunları kasten orijinalleriyle yer değiştirecek ve ziyaretçilerinden, sahte tabloyu bulmalarını isteyecek. Galeri, üç ayda bir, sergilediği 270 resim arasına bir sahte tablo koyacak ve ziyaretçiler bu ... Devamını Oku »

  • Tweet