Pazartesi , 2 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: çocuk

Etiket Arşivi: çocuk

Bu da ‘tezek taşımalı’ eğitim

tezek

Ağrı Karayolu kenarında, 80 hane 750 nüfuslu Atabakan Köyü’nde bulunan 77 öğrencili ilkokulda, 5 öğretmen görev yapıyor. 35 yıl önce yapılan okulda lavabo ve tuvalet yok, her taraf dökülüyor. İçme suyu bidonla taşınıyor, öğrenciler tuvalet için öğretmenlerinden izin alıp evlerine gidiyor. Hava sıcaklığı çoğu zaman sıfırın altında seyrederken, öğrenciler okulda ısınma sorunu yaşıyor. Milli Eğitim okula kömür göndermiş ama tutuşturacak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çocuk ya çocuk…  

sezin-öney

Türkiye, kum fırtınasının duyuları kararttığı, yaşamı imkânsızlaştırdığı bir çöl gibi. Evde, sokakta, sanal gerçeklikte, manşette, ekranda, Meclis’te birbirleriyle çarpışan, çatışan, vuruşan kum taneleri gibiyiz. Fırtınanın orta yerinde, bazı bazı, bıçağın tene saplanması gibi bir “his”, elektrik çarpması misali, kum taneleri arasında bir anlığına dolaşıveriyor… Bu şokun etkisi aniden anımsatıveriyor; bizler, kum tanesi değil, insanız… Ama bu sarsıcı şok bile bazı ... Devamını Oku »

  • Tweet

BDP sormuş, AKP susmuş, tecavüzler sürmüş…Şakran 2 yıldır biliniyormuş!

cocuktecavuz

Türkiye bugün İzmir Şakran Cezaevi’nde çocuklara yönelik tecavüz skandalıyla bir kez daha sarsıldı. Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberiyle bir anda kamuoyunun gündeminde üst sıralara tırmanan insanlık suçu konusunda ilginç bir detay daha ortaya çıktı. CHP’nin Cezaevlerinde yaptığı araştırmaların yanısıra  BDP Kars milletvekili Mülkiye Birtane tam 2 yıl önce, 30 Mayıs 2013 tarihinde TBMM’ye bir araştırma önergesi verdi. TBMM Başkanlığı’na verilen ‘Cezaevlerinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hastanede skandal… Ameliyat olan çocuğun boğazında gazlı bez unutuldu

çocuk

İzmir’de özel bir hastanede geniz eti ve bademcik ameliyatı olan 7 yaşındaki Temuçin Metehan Şen, boğazında unutulan gazlı bez nedeniyle ölümün kıyısından döndü. Tam 1 hafta boyunca yemek yiyemeyen, nefes almakta bile zorlanan minik Temuçin’in kontrole götürülmesine rağmen boğazında unutulan gazlı bez, çocuğun istifra etmesiyle boğazından çıktı. İzmir’in Bornova ilçesinde yaşan Mesut Şen ile eşi Gökşen Şen, ilkokul 2. sınıf ... Devamını Oku »

  • Tweet

Papa: Çocuk yapmamak bencillik

papa

Geçen ay yaptığı bir açıklamada aileler için ideal çocuk sayısının 3 olduğunu söyleyen Papa Francesco, bu kez de çocuk yapmamayı seçenleri bencillikle suçladı. Övgü Pınar’ın BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Katolik Kilisesi’nin lideri, her çarşamba Vatikan’daki San Pietro Meydanı’nda yapılan Genel Kabul Konuşması’nda aile ve çocuk temasına değindi. Papa Francesco, çok çocuk sahibi ailelerin bir “yük” olarak görülmesinin doğru ... Devamını Oku »

  • Tweet

3 çocuğunun gözleri önünde eski eşi tarafından vuruldu

kadın

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde bir ay önce boşandığı eşi 41 yaşındaki Erdal Ö.’nün silahlı saldırısında ağır yaralanan 36 yaşındaki Fatma Ö. hastanede yaşam savaşı veriyor. Babalarının, annelerine kurşun yağdırmasına tanık olup dehşeti yaşayan çiftin 3 çocuğu, psikologlar eşliğinde, yaşadıklarını anlattı. Gözaltına alınan ve sağlık raporuna götürülürken “Namusumu temizlemeye uğraştım. Galiba temizleyemedim” dediği öne sürülen Erdal Ö.’nün sorgusu sürüyor. Özkanlar Semti Alia ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadın avukattan ‘çirkin’ savunma: Tecavüzcü Coşkun’a…

mahkeme

Bursa’da yurttan kaçan yaşı küçük 9 kız çocuğunun fuhuşa teşvik edildiği iddiasıyla 2’si tutuklu 6 kişinin yargılandığı davada hakim tanıkları dinledi. Tutuklu sanıklar M.K. ve M.S.S.’nin avukatı Nalan Bener, kadın hakime “Sanıklara bakar mısınız, hiç tecavüzcü Coşkun’a benziyorlar mı? diyerek tahliyelerini istedi. Bursa 19’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ‘yaşı küçük çocuğu fuhuşa teşvik etmek’ suçundan 10’ar yıla kadar hapisleri istenen tutuklu ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnsanlığın bittiği an ! Henüz 6 yaşında ve …..

ISIDCOCUK

IŞİD’in, dün yakarak infaz ettiği Ürdünlü pilot Muaz el- Kesasibe’ye ait görüntüleri dev ekranlar kurarak insanlara izlettiği ortaya çıktı. Örgütün yayınladığı yeni videoda yer alan bir çocuğun infaz anını gülerek izlediği görülüyor. İLGİLİ HABER http://www.bahrainair.net/dunya/isid-urdunlu-pilotu-yakarak-oldurdu/ Devamını Oku »

  • Tweet

PKK’nın istemediği çocukları devlet ‘örgüt üyesi’ yaptı

pkk

Van’da 12 Aralık 2014 tarihinde PKK ‘nın Kuzey Irak’taki kampına katılan 14 yaşındaki M.O. ve 13 yaşındak B.T. üç gün sonra yaşları küçük olduğu gerekçesiyle örgüt tarafından geri gönderildi. Dönen kızlar hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Van Çocuk Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameyle çocuklar hakkında örgüt üyeliğinden 7.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Burger King’teki dayak skandalında ikinci perde… Annesi de…

çocuk

Burger King şubesinde müşterinin bıraktığı patatesleri almak isteyen Suriyeli çocuğu darp eden müdür Ö.E. savcılıktaki ifadesinde, “Çocuğa vurduğum için pişmanım” dedi. Hakkında, ‘çocuklara şiddet uygulamak’tan işlem yapılarak savcılık talimatıyla serbest bırakılan Ö.E.’nin iş akdi feshedildi. Ancak oğlu dayak yiyen çocuğun annesinin de işten atıldığı öğrenildi. Çetin Aydın‘ın Hürriyet’te yer alan haberine göre,  İstanbul Şirinevler’deki Burger King şubesinde 21 Ocak akşamı, ... Devamını Oku »

  • Tweet