Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: cumhurbaşkanı

Etiket Arşivi: cumhurbaşkanı

Avrupa’nın denizi mi

tolga-bilener gri

    Artık neredeyse günlük hâle gelen tekne kazaları ve bu teknelerde yasadışı yollarla taşınan yüzlerce mültecinin ölümüne dair haberler, kamuoyları açısından tahammül edilmez bir hâl aldı. Bu mülteci akınına coğrafi konumundan ötürü en fazla maruz kalan ülke olan İtalya da geçtiğimiz hafta Avrupa Birliği liderlerini olağanüstü bir toplantıya çağırdı ve bu soruna ortak bir çözüm üretilmesini talep etti. Biraraya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: Diyanet neden her inanca eşit mesafede olacakmış? Bu milletin inancı belli

Recep-Tayyip-Erdoğan-600x400

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. MÜSİAD Genel Kurulu Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Erdoğan, “Ben herhangi bir partinin genel başkanı değilim ancak sorumluluk makamında olan bir cumhurbaşkanıyım. Gördüğüm yanlışlar varsa bunları da uyarma gibi bir görevim var. Tarafsızlığım bunu gerektirir. Bakıyorsunuz ortada bir cinayet var. Müdahale etmeye mecburuz” dedi.   ‘BEN GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİM’   Cumhurbaşkanı Erdoğan, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray korkusu ülkeyi yakıyor

türk-lirası

Erdoğan’ın “Vatan hainliği” suçlamasından korkan Merkez Bankası, dövizdeki yükselişi durduracak tek silah olan faizi artıramadı. Güne 2.68’den başlayan dolar, anında tepki göstererek 2.72’yi geçti.   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘faizi indir’ baskısıyla başlayan dolardaki yükselişe çare arayan Merkez Bankası, dünkü toplantısında faize dokunamadı. Piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıklayan MB, politika faizini değiştirmedi. Faize beklendiği gibi dokunamayan banka, faizin alt ve üst ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ermenistan: Erdoğan’dan 24 Nisan’da güçlü bir mesaj bekliyoruz

ermenistan

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, CNN Türk’e açıklamalarda bulundu. Sarkisyan, “Türkler de Ermeniler de bu bölgede, komşu olmayı biz seçmedik. Türkler protokolleri onaylasaydı her şey farklı olurdu. Protokolleri Meclis’ten çekmek Türkiye’ye verilen siyasi bir mesajdı. Biz imzamızı çekmedik, Türkiye onaylarsa biz de onaylarız” dedi. Sarkisyan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1915 olaylarıyla ilgili mesajını da değerlendirdi ve şöyle konuştu: “Uluslararası kamuoyuna yönelik bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yüksekdağ: ‘HDP hile ile baraj altında kalırsa Türkiye kaosa sürüklenir’

RESIMID_15686361

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van’da seçim çalışmasını bir toplantıyla başlattı. Toplantıda konuşan HDP Van 1’inci sıra adayı Figen Yüksekdağ, HDP’nin barajı her şartta geçeceğini söyledi. Yüksekdağ, “HDP darbe, hile ve provokasyonlarla barajın altında bırakırlarsa bunu başarabilirlerse sadece HDP kaybetmez, kendileri de kaybeder. Türkiye’yi, AKP hükümeti kendi eliyle seçim meşrutiyetini ortadan kaldırarak bir siyasi kaosa sürükler” dedi.     Bir otelde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Siyasete bomba düştü..Erdoğan’dan flaş karar…

recep-tayyip-erdoğan-el-sallarken

AKP’de milletvekili listeleri hazırlandıktan sonra ‘taban ile adaylar’ arasında bağ kurabilmek için seçim kampanyasında yeni adımlar planlanıyor. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre kampanyada, her iki kesimin ilişkisini kurmak için üç dönemlik milletvekillerinden yararlanılacak. Kampanyadaki en önemli değişiklik ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın miting programından vazgeçmesi oldu. Erdoğan’ın 81 ile teşekkür mitingleri düzenleme kararı, Ak Parti’nin seçim kampanyası gereği revize edildi. Erdoğan önceden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Listelerin düşündürdüğü

sezin-öney

Bugünlerde, geçen bir yıl boyunca çıkan yeni kanunları inceliyorum. Sonuç net: Değil demokrasi olmak, Türkiye artık, demokrasi yolunda bile değil. Seçimlerin varlığı da, bu gerçeği değiştirmiyor: Brunei, Suudi Arabistan gibi birkaç ülke dışında, dünyanın tüm ülkelerinde şu veya bu şekilde seçimler var. Listelere bakınca bana en çarpıcı gelen sonuç şu: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere parti olarak giriyor. Devlet zırhını kuşanan, devletin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kocasakal’dan Erdoğan’a: Eyy Cumhurbaşkanı ben de yüzde 67 oy aldım

baro-başkanı

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düzenlediği bir basın toplantısıyla yanıt verdi. Ümit Kocasakal, “Ey Cumhurbaşkanı benim için iyi bir şey söylese zaten şaşırır ve kendimden şüphe ederdim. Kendisi aldığı %52 oyla ne kadar milleti temsil ediyorsa, ben de aldığım %67 oyla o kadar İstanbul Barosu avukatlarını ve baroyu temsil ediyorum” dedi. Fırat Alkaç‘ın hurriyet.com.tr’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Erdoğan’a: Yüz verdiğimiz için 400 istiyor

DEMİRTAŞ

Halkları Demokratik Kongresi (HDK), İstanbul’da “Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül” başlıklı bir konferans düzenledi. Konferansa, Alevi kurum temsilcileri, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar ve demokratik kitle örgütü, siyasi parti, sendika temsilcileri katıldı. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da konferansın açılışında bir konuşma yaptı. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 400 milletvekili istemesine atıfta bulunarak, “Dikkat ederseniz zaten bu sorunları çözmek için 400 istemiyor. Hiç ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a ‘hakaret’ içeren paylaşımın paylaşımına hapis cezası

hakaret

Her gün bir yenisi eklenen ‘cumhurbaşkanına hakaret’ davalarında bugünün haberi Gaziantep’ten geldi. Gazeteci Yaşar Elma, sosyal medya hesabından bir başkasının yaptığı ve o dönem başbakan koltuğunda oturan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili bir mesajı beğenip paylaştığı için ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ davasında bir yıl 11 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mesaj, Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen diploma ile ... Devamını Oku »

  • Tweet