Perşembe , 5 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Etiket Arşivi: Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Ve bu da oldu…Saray’a resmi imam da atandı !

hafız

Beykoz Riva Camisi imamı Mehmet Bilir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi imamı olarak atandı. 2010 Yılında Moskova’da düzenlenen Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dünya ikincisi olan Bilir’in önümüzdeki günlerde göreve başlayacağı öğrenildi. -HAFIZ MEHMET BİLİR KİMDİR?- 1983 Hatay Antakya’da doğdu. Rahmetli Cuma Sepetçi Hoca’dan Ders aldı. Son olarak Beykoz Riva Camii’nde İmam Hatip olarak görev yaptı. Kendisi gibi babası ve üç kardeşi de hafız. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yeni anlaşıldı: Saray’a ‘görünmezlik’ zırhı

Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) en yüksek yerine yapılan yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın (kaçAk Saray) mekan kullanımı açısından bazı özelliklerinin tüm ülkede ilk olduğu ortaya çıktı. Sarayın çevresindeki demir parmaklıların Türkiye’de eşi benzeri yok. Parmaklıklar güvenlik açısından hem “görünmezlik” sağlıyor hem de olası silahlı saldırıyı engelliyor. Saray’da basın toplantıları için kullanılan salonda bulunan kürsü ise asansörlü. Toplantıyı düzenleyecek kişi kürsüyü kendi boy ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sarayda sanatçılarla sürpriz buluşma…Kimler var

sanat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı sanatçıları kabul etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programında olmamasına rağmen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bazı sanatçıları kabul etti. Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ile birlikte kabul ettiği sanatçılar arasında Eda-Metin Özülkü çifti, Zerrin Özer, Burak Kut, Hakan Peker de vardı. Devamını Oku »

  • Tweet

Siyasete girecek mi ? Çok net yanıt verdi…

hasımmm

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, “Devletin yönetiminde gerginlik olmaz” dedi. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve diğer yüksek yargı organlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verdiği öğle yemeğine katıldı. Kılıç yemek sonrası yaptığı açıklamada, devletin yönetiminde gerginlik olmayacağını, devlet hizmetlerinin verilmesinin önemli olduğunu söyledi. Kılıç, mart ayında emekli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray’ı serinletmek için 660 muhtarın maaşı gerek!

Daha önce Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın (kaçAk Saray) altı aylık ısıtma maliyetini 10 milyon lira olarak açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu sefer de soğutma bedelini açıkladı. Saray’ın bir aylık soğutma bedelinin 600 bin lira olduğunu açıklayan oda yönetimi, bunun Saray’da dün ağırlanan 660 muhtarın aylık maaşına denk geldiğini belirtti. Saray’ın sıcak geçecek 6 aylık yaz dönemi maliyeti ise 3 milyon 600 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’ın sarayının laleleri İsrail’den….

lale

Cumhurbaşkanlığı Sarayı (kaçaAk Saray) ile ilgili ilginç bir ‘İsrail’ iddiası ortaya atıldı. Saray’ın maliyetleriyle ilgili bugüne kadar birçok açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu sefer de mevsimlik lalelerin fiyatlarını ve tohumlarının satın alındığı iddia edilen ülkeyi açıkladı. Saray’a 3 aylık ve mevsimlik olmak üzere 100 binin üzerinde lale dikildiğini, bunların da 400 bin liraya mal olduğunu açıklayan oda yöneticileri, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kuşattılar…Ölü ve yaralılar var

yemen

Yemen’de Cumhurbaşkanı Hadi’yi örgütü El Kaide’ye silah göndermekle suçlayan Şii Ensarullah Hareketi militanlarının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kuşattığı ve çok sayıda ölü ve yaralının olduğu açıklandı. Yemen’de Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’yi El Kaide üyelerini  silahlandırmakla suçlayan Şii Ensarullah Hareketi militanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kuşattı. Militanlar ile saray muhafızları arasında çıkan çatışmada çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bulunduğu Seb’in Meydanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: Cizre’de devlete çöreklenmiş provokasyon üreten ekip var

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanan olaylarda devletin içine çöreklenmiş ciddi bir ekibin provokasyon ürettiğini söyledi. Bu provokasyonları yapanların kim olduğunu devletin bildiğini ifade eden Demirtaş, “Ne olduğunu, kim olduğunu devlet bizden daha iyi biliyor. Umarım onlar bu yönde bir müdahale yaparlar ve kısa sürede Cizre normale döner” dedi. Selahattin Demirtaş, Küçükçekmece’de Garip ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gerçeküstü manzara: Erdoğan güç gösterisinde başrolde

İngiliz Financial Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta başında Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı 16 Türk askeriyle karşılamasını değerlendirdi. Gazete, “Bu tablo, Türkiye’de son dönemde görülen en gerçeküstü manzaralardan biriydi” yorumunu yaptı. BBC Türkçe’nin aktardığına göre Financial Times gazetesinin internet sayfasındaki blog yazısının başlığı, “Kostümlü muhafızlar, Erdoğan’ın güç gösterisinde başrolde”. Gazetenin Türkiye muhabiri Daniel Dombey yazısının başında, Ankara’yı ziyaret ... Devamını Oku »

  • Tweet

KİT KOMİSYONU’NDA SARAY KAVGASI

gök

Meclis KİT Komisyonu’nda, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) hesapları incelenirken Cumhurbaşkanlığı Sarayı tartışması yaşandı. AKP ve CHP’li vekillerin yumruklaşması son anda engellendi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın AOÇ arazisi üzerinde yapılmasına tepki gösteren muhalefet partisi milletvekilleri konuyu tekrar gündeme getirdi. Görüşmeler sırasında söz alan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Atatürk’ün mirası olan AOÇ’nin hoyratça kurumlara verildiğini 55 bin dönüm olan arazinin bugün 33 bin ... Devamını Oku »

  • Tweet