Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: cumhuriyet gazetesi

Etiket Arşivi: cumhuriyet gazetesi

Bilal Erdoğan’a yargı şoku..O davayı kaybetti !

bilal-erdogan-in-oy-verirken-cekilen-fotografi_609570 (1)

25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk dosyasında yer alan tapelerle ilgili  Cumhuriyet Gazetesi’nde  13 Eylül 2014 tarihinde“TÜRGEV’e hediye konak” başlığıyla yayımlanan haber nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın muhabir  Canan Coşkun’a açtığı davada karar çıktı.. Mahkeme, “hakaret” suçunun unsurlarının oluşmadığını belirtti. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şikâyetçi Bilal Erdoğan katılmazken  Canan Coşkun ile avukatı Bülent Utku hazır ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cumhuriyet gazetesinde deprem

cumhuriyet

Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu, Utku Çakırözer’i Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden aldı. Murat Sabuncu ve Ayşe Yıldırım’ın da görevlerine son verildi. Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Cumhuriyet gazetesindeki yönetim değişikliğiyle ilgili açıklama yaptı. Bu açıklama Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesinden yayınlandı. Açıklamada şöyle denildi: Öncelikle belirtmek isteriz ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün adını koyduğu Cumhuriyet gazetesinin temel yayın ilkeleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Düşünceye Özgürlük Girişimi’nden Cumhuriyet’e destek

cumhuriyet

Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi (ADÖG) ve Praksis Müzik Kolektifi, ortak bir bildiri yayınlayarak, Charlie Hebdo karikatürlerini yayımlayan Cumhuriyet gazetesine yönelik baskı ve saldırıları protesto etti. Aralarında avukat, yazar, insan hakları savunucusu, emekli büyükelçi ve öğretim görevlilerinin de bulunduğu 80 kişinin imzasını taşıyan ortak bildiride, “İslami hassasiyetlerin” bahane edilerek, “İç Güvenlik” yasa tasarısına zemin hazırlandığı ve ülkenin 12 Eylül faşizminin İslamcı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cumhuriyet gazetesi önünde yine tekbirli eylem

cumhuriyet

Fransa’da 12 kişinin katledildiği Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısından bir seçki yayımlayan Cumhuriyet gazetesinin önünde yine tekbir getirilerek eylem yapıldı. İslamcı grup “Burası Türkiye, Fransa değil” sloganı attı. Charlie Hebdo katliamını gerçekleştiren Kouachi kardeşlere destek veren İslamcı gruplar, bu akşam da Levent’te toplanarak Şişli’deki Cumhuriyet gazetesi binasına yürüdü. Ellerinde hilafet bayrakları tekbir getiren grup, yürüyüş esnasında “Cumhuriyet gazetesi hesap verecek” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cumhuriyet gazetesinden Davutoğlu’na yanıt

cumhuriyet

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Charlie Hebdo dergisinin bazı bölümlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesiyle iletişime geçtiği bilgisini, gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay yalanladı. Başbakan Davutoğlu, dün gece katıldığı NTV canlı yayınında, Charlie Hebdo dergisinden bazı bölümleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesiyle, gazetinin baskıya girecği gece gece iletişime geçildiği söyledi. Cumhuriyet gazetesinden, Davutoğlu’nun sözlerine yanıt gecikmedi. Gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Davutoğlu’nun sözlerinin ardından ... Devamını Oku »

  • Tweet

Peki, ya sen ne yaptın Taraf?

Yiğit Karamehmet

Charlie Hebdo’nun ardından ikinci haftayı da yepyeni gelişmelerle geride bırakıyoruz. Saldırının şaşkınlığı ilk etapta atlatıldıktan sonra kentli kızlar için şimdi ‘Ay Fransa acaba biz Türklere vize verir mi?’ diye düşünme zamanı geldi çattı. (Hadi itiraf edin benim sevgili alışveriş sever okurlarım. Hepiniz bu süreçte vizeyle ilgili bir kere olsun düşündünüz.) ‘Tabuları deviren’, ‘söylenmemişi söyleyen’, ‘kutsala karşı konuşan’ 60 bin tirajlık bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan Cumhuriyet gazetesine baskın yorumu: Gereği yapıldı

Davutoglu, Inovasyon Haftasi etkinligine katildi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Charlie Hebdo dergisinden 4 sayfalık bir seçkiyi okurlarıyla paylaşan Cumhuriyet gazetesinin polisler tarafından basılmasına, “Toplumsal sorumluluk gereği gereken yapıldı” yorumunda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle: “Paris’teki yürüyüşü doğru bulduğum için gittim. Biri yolda size neden bunu yaptın dediğinde, dönüp izah edersiniz ama biri size küfür ettiğinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Medyaya baskı sürüyor

Paris’te terör saldırısının hedefi olup 12 çizerini kaybeden Charlie Hebdo mizah dergisinin dört sayfasını önceki gün yayımlayan Cumhuriyet gazetesinin yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, gazeteciler hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla resen (şikâyet olmadığı hâlde) soruşturma başlattığı ve iki yazarı ifadeye çağıracağı öğrenildi. Ceyda Karan ile Hikmet Çetinkaya, Charlie Hebdo’nun Muhammed Peygamber’in ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu konuştu, Cumhuriyet ve yazarlarına soruşturma açıldı

yoll

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Charlie Hebdo dergisi karikatürlerini yayımladığı için Cumhuriyet Gazetesi ile iki yazarı hakkında resen soruşturma başlattı. Soruşturmaya gerekçe olarak ise ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ iddiası gösterildi. RES’EN SORUŞTURMA BAŞLATILDI İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan hakkında, 14 Ocak’ta köşelerinde Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammed olduğu iddia edilen karikatürünü yayınladıkları gerekçesiyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Feyzioğlu: İç Güvenlik Paketi çıkınca bugünler mumla aranır

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhuriyet gazetesi dağıtım araçlarının polis tarafından aranmasına tepki göstererek, bunun basın özgürlüğüne saldırı olduğunu İç Güvenlik Paketi çıktıktan sonra bugünlerin de mumla aranacağını söyledi. Denizli Barosu Sosyal Tesisleri’ndeki sohbet toplantısına Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan ve avukatlar katıldı. Toplantıda gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Feyzioğlu, Anayasa Mahkemesi’nin Sulh ceza Hâkimliklerinin Anayasa’ya aykırı olduğu yönündeki ... Devamını Oku »

  • Tweet