Çarşamba , 22 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: dava

Etiket Arşivi: dava

1 Mayıs davasında tüm sanıklara beraat

1mayıs

1 Mayıs 2013’te Emek ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutlamak isteyen gruplara polisin saldırısı sırasında gözaltına alınan 33 kişi yargılandıkları davada beraat etti.   1 Mayıs 2013’te, Mecidiyeköy ve Şişli civarında toplanarak Taksim’e çıkmaya çalışan 33 kişi hakkında izinsiz toplantı ve gösteri yaptıkları iddiasıyla açılan kamu davasında mahkeme tüm sanıkların ayrı ayrı beraatlerine hükmetti.   İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 20. Asliye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’ya Süleyman Şah bombası düştü…’YPG’liler tanklarla taşındı’ iddiası !

tank-670

Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu ve türbesinin terk edilmesi operasyonuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre operasyon sırasında meydana gelen kazada yaşamını yitiren Başçavuş Halit Avcı’nın ailesinin avukatı Erkan Akkuş, “Dosya içeriği ve tanık ifadelerinde, askerin YPG ile ortak hareket ettiği görülüyor. Operasyonda YPG’li teröristler bazı tanklara kılavuzluk için bindirilmiş’’ dedi. Akkuş’un ... Devamını Oku »

  • Tweet

ÇED iptal davası bitmeden Akkuyu Nükleer’de temel atma töreni

nükleer

Türkiye’nin ilk nükleer santrali olması planlanan Akkuyu Nükleer Projesi’nin temeli bugün törenle Mersin’de atılıyor. Nükleer santralin ÇED raporunun iptal edilmesi için açılan davalar bitmeden temelinin atılması, sivil toplum ve meslek örgütleri tarafından protesto edilecek. Akkuyu NGS’de temel atma töreni bugün gerçekleşiyor. Saat 12.30’da başlayacak temel atma törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız ve Rosatom Genel Müdürü Sergey Kiriyenko, Akkuyu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nazlıaka’dan Gökçek’e bir darbe daha !

aylın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, CHP’li Aylin Nazlıaka’nın eşinin işyerinde ‘kaçak su’ kullanıldığı yönündeki iddialarının ardından ASKİ’nin yaptığı suç duyurusuna, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘takipsizlik’ kararı verdi. Devamını Oku »

  • Tweet

Doğan Grubu o isme öfke kustu:’Gazeteci müsveddesi, tetikçi’

cem-kucuk-dogan-holding-duzenlendi-1

Doğan Grubu, Yeni Şafak yazarı Cem Küçük’ün iddialarına cevap verdi. Doğan Grubu Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, Yenişafak gazetesinin 7 ve 9 Nisan tarihli nüshalarında yer alan yazılarla ilgili bir açıklama yaptı. İşte, o açıklama: “Yeni Şafak gazetesinin önce 7 Nisan 2015 tarihli nüshasında yayınlanan ve bugün (9 Nisan) tarihinde yeniden benzer iftiralarla sürdürülen Cem Küçük imzalı yazılar, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Balyoz ve Ergenekon davalarını rehin aldı

erdal-doğan

Balyoz darbe planına ilişkin Çetin Doğan’ın da aralarında olduğu 236 sanık hakkında verilen beraat kararına İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Başsavcı vekilleri Abdurrahman Üşenmez ve Mehmet Aydın, temyiz dilekçelerinde, beraatin usul ve yasaya aykırı hükümler içerdiğini savundu. Taraf yazarı ve muhabiri Mehmet Baransu ile Taraf’ın eski Sorumlu Yazı işleri Müdürü Murat Şevki Çoban hakkında “Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Geerdink davasında flaş gelişme!Savcı’dan Bayık röportajına çarpıcı yorum !

geerdınk

Gazeteci Frederike Geerdink hakkında, sosyal medyada üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle ‘PKK propagandası yaptıgı’ gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Savcı Geerdink’in beraatini istedi, duruşma 13 Nisan’a ertelendi. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada  hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istenen Geerdink, hakim karşısına çıktı. Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütü ve Hollandalı gazeteciler ile Hollanda Büyükelçiliği yetkililerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Soma davasında karar… Tutuklular duruşmaya katılmayacak

soma

Soma davasında tutuklu bulunan 8 kişi can güvenliği endişesiyle 13 Nisan’da başlayacak duruşmaya getirilmeyecek. Banu Şen’in Hürriyet’te yer alan haberine göre, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma faciası davası 13 Nisan’da başlayacak. En az 10 gün kesintisiz sürmesi beklenen duruşmalar, Adalet Bakanlığı’nın mahkemeye 19 Mart’ta gönderdiği yazıya istinaden Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nin 24 Mart’ta aldığı kararla SEGBİS (Ses ve görüntü bilişim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cumhuriyet’ten Davutoğlu’na açık mektup: Size dava açıyoruz

davutoğlu

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Eyüp Camisi’ndeki cenazesine alınmayan Cumhuriyet gazetesi, akreditasyon talimatını veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na dava açıyor. Konuyu bugünkü manşetine taşıyan Cumhuriyet, Savcı Kiraz’ın cenaze törenine Cumhuriyet’in de aralarında olduğu gazeteleri ve televizyonları aldırmayan Başbakan’ın suç işlediğini belirterek, “Başbakan Davutoğlu haber verme hakkımızı kanunsuz olarak çiğnedi,” denildi. Gazete, Başbakan Davutoğlu’nun, “emri ve talimatı ben verdim” sözlerinin “itiraf” olduğunu belirterek ... Devamını Oku »

  • Tweet

7 yaşındaki çocuğa polise mukavemet ve Kobane davası!

şte

İnsan Hakları Derneği  7 yaşında ki Ş.T adlı çocuk hakkında hiç gitmediği Urfa Suruç’ta Kobane eylemine katıldığı iddiasıyla dava açıldığını söyledi. İHD Mersin Şube Başkanı Ali Tanrıverdi, üç gün önce Mersin’de 7 yaşındaki Ş.T’nin polisler tarafından karakola çağrıldığını kaydetti. Karakola götürülen Ş.T’nin bir gün sonra ifadesinin alındığını ve mahkemeye çıkarıldığını ifade eden Tanrıverdi, 7 yaşındaki çocuk hakkında dava açıldığını kaydetti. Soner ... Devamını Oku »

  • Tweet