Perşembe , 23 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: davutoğlu

Etiket Arşivi: davutoğlu

Türkiye böyle skandal görmedi…Davutoğlu’ndan küçük başbakana ‘utandıran’ sufle!

23basbakan

Başbakan Davutoğlu 23 Nisan nedeniyle , Başbakanlığı ilkokul öğrencisi Pelin Su Topraksoy’a devretti. Tören sırasında belki de cumhuriyet tarihinin en çarpıcı görüntülerinden biri yaşandı. Küçük Başbakan gazetecilerin sorularını yanıtlarken bir gazeteci ‘Muhalefetin ekonomik vaatlerini nasıl buluyorsunuz’ sorusunu yöneltti. Pelinsu Topraksoy isimli kız çocuğu soruyu anlamaya çalışırken Başbakan Davutoğlu elini ağzına kapatıp iki kez ‘bol keseden, bol keseden’ diyerek kulağına fısıldadı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni yine bombaladı…Saray ile Davutoğlu öyle bir kapışmış ki !

fuat-avni-vs-erdogan-bu-video-rekor-kiriyor

Twitter fenomeni Fuatavni ses getiren iddialarını 23 Nisan Bayramı’nda bile sürdürdü.. FuatAvni Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında özellikle dış politika alanında, Erdoğan’ın ekonomi danışmanları Yiğit Bulut ile Cemil Ertem arasında ise ekonomi yönetimine bakış arasında büyük çekişmeler olduğunu öne sürdü. İşte Fuatavni’nin o mesajları: 1. ***** ülkenin itibarını sıfırladı. 25 Nisan programına Putin’i davet etmişti. Putin gelemeyeceğini bildirmişti. 2. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’nda 4G şoku..Beyannamede 4G’ye övgüler yağdırdı, saray sildi attı!

Davutoglu_beyannameyi_acikladi

AKP’nin seçim beyannamesinde 4G ile ilgili vaatlerin geniş yer tuttuğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde Türkiye de 5G’ye geçmeli. Aksi takdirde Türkiye adeta 4G’li bir çöplük haline döner” sözlerinin ardından gözler AKP’ye çevrildi. Çünkü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından görkemli bir törenle açıklanan AKP seçim beyannamesinde 4G vaatleri geniş yer tutuyordu. Sözcü’nün haberine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Daily Telegraph: ‘Türkiye ‘soykırım’ diyen ülkelere saldırıyor’

1

İngiliz The Daily Telegraph gazetesinin Orta Doğu editörü Richard Spencer, Türkiye’nin ‘Ermeni soykırımı’ diyen ülkelere saldırdığını belirtti.   ‘Ermeni soykırımı‘nın 100. yılında Türkiye’yle soykırımı tanıyan ülkeler arasındaki gerilim devam ederken, Richard Spencer makalesinde “Türkiye 24 Nisan’ın 100. yılını, 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan ülkelere saldırmak için kullandı” ifadelerini kullandı.   BBC Türkçe’nin aktardığına göre Spencer, Türk yetkililerin bir ırkın kasten ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bıktırdınız gerçekten!

taner-akçam

  Davutoğlu “Tehcirde hayatını kaybeden Ermenileri hatırlamak tarihî sorumluluğumuz ve insani görevimizdir”, diyerek bir önemli bir açılım yaptı. Erdoğan’ın geçen yıl 24 Nisan’daki baş sağlığı, yine Davutoğlu’nun Hrant’ın öldürülme yıldönümünde yaptığı açıklama ile birlikte bu üçüncü bir adım oldu. Her biri diğerinden biraz daha ileride… Bu son açıklama ile birlikte televizyonlara çıkıp ağlayan oldu mu bilmiyorum. Ama ortada açıklanmaya muhtaç ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hükümette ‘Çözüm metni’ çatlağı…Birbirlerini yalanladılar !

davutogluakdogan

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP’nin seçim beyannamesinde çözüm süreci ile ilgili bir bölüm bulunmayışına ilişkin, “Baskıya gönderilirken kayma olmuş, düşmüş” diye açıklayarak çözümden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’la ters düştü. Akdoğan çözüme yer verilmemesini, “Beyanname yemek tarifi değil ki öyle her şey içine konsun. Beyannamede çözüm sürecinin ruhu, felsefesi var; özel olarak yazmanın anlamı yok” diye açıklamıştı. Cumhuriyet’ten Erdem Gül’ün haberine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Önder’den Başbakan’a: Şakayı bırakın Cem Yılmaz yapsın

bagimsiz-sirri-sureyya-önder-2

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP seçim beyannamesinde çözüm sürecine değinilmemesine ilişkin yaptığı, “Dijital ortamda metin baskıya gönderilirken bazı kaymalar olmuş, bir iki sayfa düşmüş” açıklamasına İmralı heyetinden Sırrı Süreyya Önder’den tepki gecikmedi. Önder, “Şakayı bırakın Cem Yılmaz yapsın, siz beceremiyorsunuz” dedi.   Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP seçim beyannamesi ile Alevi adaylar hakkındaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sırrı Süreyya’dan Davutoğlu’na: Ordunun tekzip ettiği bir Başbakan durumuna düşmek ne kadar trajik

sırrı-sureyya

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Ankara’da Neva Palas Otel’de Haziran seçimlerinde barajı aşmak için mücadele edecek milletvekili adaylarını tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan Ankara 1’inci sıra adayı Sırrı Süreyya Önder, Ağrı’da yaşananlara dikkati çekerek, Başbakan   Ahmet Davutoğlu’nun ordu tarafından tekzip edildiğini belirtti ve “Ordunun tekzip ettiği bir Başbakan durumuna düşmek ne kadar trajiktir,” dedi ve ekledi: “Ağrı’da provokasyon boşa çıktı.” Zaman’dan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün paralelciydi, bugün ‘gurur abidesi’…Ve Gökçek Arınç’ı ayakta alkışladı!

gokcekalkıslama

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 7 Haziran seçimlerindeki adaylarını tanıtacağı Ankara Arena’daki toplantıya girişinde, kapıda bekleyenlere otobüs üzerinden kısa bir konuşma yaptı. Konuşma yaparken Arınç da Davutoğlu’nun yanındaydı. Daha önce benzer durumlarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de otobüs üzerinde yer alırken bu kez görülmemesi dikkat çekti. AYAKTA ALKIŞLAMIŞ Salonda bulunan Gökçek Twitter hesabından toplantıyla ilgili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çağlayan korkusu ‘saatleri durdurdu’…Davutoğlu’ndan tarihi geri adım !

zaferçaglayan

Başbakan Ahmet Davutoğlu, veda eden milletvekillerine saat hediye etmekten vazgeçti. Bu kararda, 17-25 Aralık sürecine damga vuran eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Rıza Sarraf’tan aldığı 700 bin TL’lik saatle ilgili tartışmaların yeniden alevleneceği kaygısının etkili olduğu belirtildi. Cumhuriyet gazetesinden Emine Kaplan’ın haberine göre, yemekte, 3 dönem kuralına takıldıkları için aday olamayan 70 milletvekiline özel olarak hazırlatılan arma hediye edilecek. Başbakan ... Devamını Oku »

  • Tweet