Cumartesi , 2 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: DBP

Etiket Arşivi: DBP

Devlet HDP’ye provokasyon yapabilir; AKP, bir yolsuzluk ve hırsızlık çetesi.. Baluken konuştu

baluken

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili İdris Baluken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Sivas’ta dile getirdiği “HDP, şiddet çetesi, terör çetesi” ifadelerine sert tepki gösterdi. Baluken, “Bütün toplum ve bütün Türkiye tarafından bir yolsuzluk ve hırsızlık çetesi olduğu ortaya çıkmış olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) genel başkanı, AKP’nin başbakanı, Türkiye’nin en büyük demokrasi hareketine bu şekilde hakaretlerle söylemlerde bulunabiliyor” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emine Ayna: Ağrı’da ölüme gönderilen 15 askeri halk kurtardı

28761547

Demokratik  Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna, Ağrı’da cumartesi günü çıkan çatışma ile ‘İkinci bir Silvan Olayı’ yaratılmak istendiğini ifade etti. Ayna, “Videolarını paylaşacağız, 15 asker orada pusuyu konuyor, bilinçli olarak yürütülen operasyonda pusuya konuyor, katledilsinler, öldürülsün, ölsünler’ diye gönderiliyor. Halk, o 15 askeri ölümden kurtardı” dedi.   Diyarbakır’da partisi tarafından düzenlenen ‘Siyaset Akademisi’ eğitimini bitirenlere sertifikalarını veren DBP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Korkunç iddia…Asker, DBP Diyadin İlçe eski Başkanı Cezmi Budak’ı öldürdü

hdp-ağrı

Ağrı’da, TSK ile PKK arasında yaşanan çatışma bölgesine canlı kalkan olarak girdiği belirtilen kişilerin üzerine askerlerce ateş açılması sonucu DBP Diyadin İlçe eski Eş Başkanı Cezmi Budak’ın yaşamını yitirdiği, MEYA-DER temsilcisi Cenap İlboğa’nın ise yaralandığı iddia edildi. Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre, operasyon bölgesine giren canlı kalkanlardan biri olan DBP Diyadin İlçe Eş Başkanı Nuri Şahin, askeri helikopterlerden üzerlerine ateş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kışanak’tan Erdoğan’a: Kürt sorunu yoktur, kötü yönetici sorunu vardır

gultan-kisanak

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DBP’li Gültan Kışanak, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın, “Hala varsa yoksa Kürt sorunu. Kardeşim ne Kürt sorunu be, böyle bir şey yok” sözlerini yanıt verdi. Kışanak, “Doğrudur. Türkiye’de artık bir Kürt sorunu yoktur. Kürtler, demokrasinin temel güç ve dinamiği haline gelmiştir. Buna karşı direnen kötü yönetici sorunu vardır” dedi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin nevruz kutlamaları kapsamında düzenlediği koşuya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’nin ilk LDP’li belediyesi DBP’ye geçti

ldp

DBP’ye geçme kararı alan Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran Belediye Başkanı Bülent Ateş’e DBP rozeti takıldı. Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) belediye eş başkanları, seçimler ve siyasi süreci değerlendirmek amacıyla Diyarbakır’da eş genel başkanlar Kamuran Yüksek ve Emine Ayna başkanlığında toplandı. DBP Diyarbakır İl Binası Vedat Aydın Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, belediye eş başkanların yanı sıra DBP MYK üyeleri de katıldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

DBP ilçe başkanı tutuklandı

Yol kontrolü yapan polislerin şüphe üzerine bir araçta yaptıkları kimlik kontrolunde araçta bulunan DBP Bulanık İlçe Başkanı Devrim Filiz gözaltına alındı. Bitlis’te yol kontrolü yapan polislerin şüphe üzerine bir araçta yaptıkları kimlik kontrolunde PKK’ya götürülmek üzere 2′si 18, 1′i ise 18 yaşından küçük 3 kişi, araçta bulunan DBP Bulanık İlçe Başkanı Devrim Filiz ve yanında bulunan bir örgüt üyesi ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mahkeme DBP’li başkana öyle bir ceza verdi ki !

dbpbaskan

Siirt’in Eruh İlçesi Belediye Başkanı DBP’li Hüseyin Kılıç’a yargılandığı bir davada, 10 ay hapis cezası ile birlikte, ‘hapis cezasının infazı tamamlanıncaya kadar seçme ve seçilme hakkından yoksun bırakılma’ cezası verildi. Kılıç kararın siyasi olduğunu, mahkemenin cezayı ertelemek yerine demokratik siyasetin önünü kesmek için kendisini bir de seçme ve seçilme hakkından yoksun bıraktığını belirterek, bir üst mahkemeye itirazda bulunacağını söyledi. Eruh’ta ... Devamını Oku »

  • Tweet

DBP’li kadın başkan tutuklandı..4 yıl hapis yatacak

dbppp

Cizre DBP İlçe Eşbaşkanı Meryem Aşkara, Şırnak’ta polis arama noktasında gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. ANF’nin haberine göre Cizre’den Şırnak’a giderken şehir girişinde, polis arama noktasında gözaltına alınan DBP Cizre Eş Başkanı Meryem Aşkara tutuklandı. Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarılan Aşkara, 2009 yılında hakkında “Örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla açılan davanın Yargıtay’da onaylaması nedeniyle ifadesi alındıktan sonra tutuklandı. Tutuklanan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Polis DBP’li kadın başkanı hastanelik etti!

bdpmuradıye

Van’ın Muradiye ilçesinde yapılan Kobane kutlamaları sırasında polis  Abdullah Öcalan’ın taşınan posterinin indirilmemesi üzerine  kitleye müdahale etti. ANF’de yer alan habere göre saldırıda  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Muradiye Belediye Eşbaşkanı Safure Güneş darp edildi. Hastaneye kaldırılan Güneş, Van Bölge Hastanesine sevk edildi.   Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’de eğitimde bir ilk…

DBP’li belediyeler, Kürdi-Der ve Eğitim Sen tarafından Diyarbakır’ın Bağlar, Şırnak’ın Cizre ve Hakkari’nin Yüksekova ilçelerinde pilot bölge olarak 15 Eylül’ 2014’te gayri resmi açılan Kürtçe ilkokullar, Anayasa’nın 42. maddesi ve Milli Eğitim Temel Kanunu’na aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle valilikler kararıyla, polis 3 kez mühürlemişti. Krizin aşılması üzerine eğitime devam eden 3 okulda okuyan 245 öğrenci ilk kez karne almanın heyecanını ... Devamını Oku »

  • Tweet