Salı , 5 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: dengir mir mehmet fırat

Etiket Arşivi: dengir mir mehmet fırat

HDP’li Fırat: Eski dostum Erdoğan hayal dünyasında yaşıyor

dengir-mir-fırat

HDP Mersin 1’inci sıra milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte AK Parti’yi kurduklarını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı benim eski dostum. Beraber partiyi kurduk. 7 yıl süreyle onun birinci yardımcısıydım. Ama bana göre o, bir hayal dünyasında yaşıyor” dedi.   AKP Batman eski Milletvekili Nezir Nasıroğlu’nun geçen hafta öldürülen oğlu Abit Nasıroğlu’nun taziyesi için Batman’a gelen HDP ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Fırat’tan korkutan yorum:’AKP seçimi erteletmek için Suriye’ye savaş ilan edebilir’

1767477

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin 1’inci sıra Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’ne dair DİHA’ya çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. “Bu bir demokrasi ve özgürlükler seçimidir” diyerek, 7 Haziran seçimlerinin milletvekili seçimi değil, bir rejim değişikliği seçimi olacağına işaret eden Fırat, “Bunu önlemenin tek yolu, HDP’nin seçim barajını aşmasıyla, hatta yüzde 15’lere ulaşmasıyla mümkün olabilir. Bugüne kadar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fırat: ‘Erdoğan’ın endişesi yakınlarının yargılanması’

dengir-mir-fırat

AKP’nin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat, 7 Haziran’daki seçimlerde HDP’den milletvekili adayı olacak. Fırat ile son günlerde AKP içerisinde yaşanan polemikleri, ayrışmaları, HDP’nin seçimlerde ne yapacağını ve çözüm sürecinin akıbetini konuştuk. » Bülent Arınç önce Erdoğan’ın çözüm süreciyle ilgili sözlerini eleştirdi, ardında da Melih Gökçek ile tartıştı. Şu an AKP’nin içinde tam olarak ne yaşanıyor? Burada asıl mesele; devletin içerisinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Fırat’tan ‘sahte twitter hesabı’ uyarısı…

dengir_mir_mehmet_firattan_uludere_bombasi13651365820_h1010420

HDP’den aday adayı olan Dengir Mir Mehmet Fırat’a ait olduğu belirtilen “@dengirmirfirat” isimli twitter hesabında, “Seçime doğru HDP’yi kamuoyunda yıpratmak için, çeşitli eylem ve provokasyonlar olabilir”, “Birileri tarafından, ‘Askere, polise, Bayrağa saldırılar olabilir. Bunlar bizimle ilgili değildir. HDP’yi engellemek isteyenlerin operasyonu” şeklinde açıklama yapıldı. Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan habere göre söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını ve kimler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dengir Mir Fırat: HDP adaylığı için AK Parti’den gizli tebrikler aldım

dengir-mir-fırat

AKP kurucularından olan Dengir Mir Mehmet Fırat, 7 Haziran seçimleri için HDP’den aday adayı olmasının ardından “AK Parti’den gizli tebrikler aldığını” söyledi. HDP aday adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, “Adaylığınız ile ilgili, AK Parti’den tepki aldınız mı?” sorusuna Fırat, “HDP aday adayı olduktan sonra AK Parti’den daha çok gizli tebrikler aldım. Caddede yürümekte zorlanmaya başladım. İnsanlar akın akın geliyor doğru ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’lİ Tan, Özal’la buluştu… Adaylık teklifi mi?

ahmet-özal

  AKP kurucusu Dengir Mir Mehmet Fırat’ın ve uzun yıllar CHP’de siyaset yapan Celal Doğan’ın ardından HDP’den Özal sürprizi de gelebilir! HDP’nin siyasi yelpazenin farklı kesimlerinden tanınan isimleri aday göstereceği iddialarına bir yenisi daha eklendi: ANA Parti Genel Başkanı Ahmet Özal. Barış Avşar‘ın Radikal’de yer alan haberine göre, son olarak Celal Doğan’ın HDP’nin adaylık teklifini kabul ettiğini açıklamasının ardından şimdi ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’de Fırat’tan sonra ikinci bomba….Öyle bir isim aday oluyor ki !

HDPADAYLIK

7 Haziran seçimlerine parti olarak girme kararı aldıktan sonra çalışmalarına büyük hız veren HDP çok çarpıcı bir isme daha adaylık teklifi götürdü. HDP, AKP kurucusu Dengir Mir Mehmet Fırat’tan sonra uzun yıllar Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanlığını yürüten CHP’li Celal Doğan’a da adaylık teklifinde bulundu.  Teklifi doğrulayan Celal Doğan, “HDP’den teklif geldi. Kararımı yakın zamanda ileteceğim” dedi. Kürt medya kuruluşu Rûdaw’a ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eski AKP’li, yeni HDP’li Fırat’tan bomba gibi ‘Öcalan’ tahmini!

dengirmir

AKP’nin kurucularından biriydi, yaklaşık 7 yıl genel başkan yardımcılığını yürüttü. Partiden kopuşunun ilk aşaması 2008 Kasım’ındaki kritik bir MYK toplantısıydı. Kürtçe eğitim konusundaki çıkışına zamanın Başbakanı Erdoğan’ın gösterdiği tepki üzerine genel başkan yardımcılığını bırakmak durumunda kaldı. 2011’de yeniden milletvekili adayı olmadı ancak parti üyeliği devam etti. Partiden istifası geçen yıl Cumhurbaşkanlığı seçiminden kısa bir süre önce geldi. Hem istifa etti ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP adayı oldu ve bombayı patlattı: ‘Yüzde 15….

dengirfirat

7 Haziran seçimleri için HDP’den adaylığını açıklayan AKP kurucularından Dengir Mir  Mehmet Fırat çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fırat’ın sözleri şöyle: ‘Bana göre HDP’nin baraj sorunu yok. Bana göre yüzde 15’in neresinde olacak, altında mı, üstünde mi olacak? Bu sorun Kürt sorunu ya da belli kitlenin sorunu değil. Bu sorun, Türkiye’nin geleceğinin sorunu” İLGİNÇ DUA Seçim sonucunda sadece AKP ile CHP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…AKP kurucusu ve Erdoğan’ın en yakınıydı.. HDP adayı oldu…

dengir

7 Haziran seçimleri öncesi HDP çok önemli bir adaylık başvurusuna sahne oldu. AKP’nin kurucuları arasında yer alan, bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimlerden olan  Dengir Mir Mehmet Fırat HDP’den aday olacağını açıkladı. Fırat’ın yanısıra Prof.  Dr. Mithat Sancar da Çarşamba günü resmen adaylık başvurusu yapacak.   BAHAR KILIÇGEDİK/TARAF Devamını Oku »

  • Tweet