Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: destek

Etiket Arşivi: destek

Yüzlerce mimar ve mühendisten HDP’ye destek kararı

hdp-11-şubat-2015-660x330

İstanbul’da bin 200’e yakın mimar, mühendis ve şehir planlamacısı 7 Haziran’daki seçimlerde Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) destek vereceklerini açıkladı. Beyoğlun’da bulunan Cezayir lokantasında 1154 mimar, mühendis ve şehir planlamacısının imzasının bulunduğu deklarasyonda 7 Haziran’daki seçimlerde HDP’ye destek vereceği açıklandı. Deklarasyona imza atanlar, barajı yıkmak, barışı sürdürmek ve diktatöre dur demek için vatandaşlara 7 Haziran’da HDP’ye oy vermek içinde bir çağrıda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Batman’da 34 köy muhtarı seçimlerde HDP’yi destekleme kararı aldı!

34 muhtar HDP'ye katildi

Batman’ın Beşiri ilçesinde 34 köy muhtarı seçimlerde Halkların Demokratik Partisini (HDP) destekleme kararı aldı. İlçe merkez ve köylerden gelen 34 muhtar dört yol kavşağında bir araya gelerek, HDP Beşiri Seçim Lokaline doğru yürüyüş yaptı. Muhtarlar adına açıklama yapan Beşiri Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Akti, 34 muhtar arkadaşıyla beraber HDP’yi destekleme kararı aldıklarını belirterek, “HDP’ye geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Beşiri’de 34 muhtarla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ilıcak’tan hükümete: “Hürriyet kalır siz gidersiniz!”

nazli-ilicak

Hürriyet Gazetesi’ne bir destek de Bugün yazarı Nazlı Ilıcak’tan geldi. Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak bugünkü yazısında, Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi’nin idam cezası almasının ardından attığı başlıkla hükümetin ve hükümet medyasının hedefi haline gelen Hürriyet gazetesiyle ilgili yaşananları kaleme aldı. İşte Ilıcak’ın kaleme aldığı “Hürriyet kalır siz gidersiniz” başlıklı yazısı: Hürriyet kalır siz gidersiniz “Her şey Mursi’nin idama mahkûm ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül’den Akşener’e öyle bir destek geldi ki! ‘Çok mert bir hanımefendidir’

cumabdullahgul

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meral Akşener ile ilgili kaset tartışmasının sorulması üzerine, “Çok fazla dikkate alınacak şeyler değil. Meral Hanım’ı herkes bilir. Çok saygıdeğer bir hanımefendidir” dedi.   Abdullah Gül, Cuma namazını Beykoz Kavacık’ta bulunan Hasan Yavuz Camii’nde kıldı. Gül’e cami çıkışı Meral Akşener ile ilgili iddia soruldu. Gül, “Çok fazla dikkate alınacak şeyler değil. Meral Hanım’ı herkes bilir. Çok saygı ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Suriye’deki cihatçılara Türk ve Suud desteği Batı’yı kaygılandırıyor’

020320151701531366516

İngiltere’de yayımlanan Independent gazetesi, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın, aralarında El Kaide bağlantılı örgütlerin de bulunduğu Suriyeli ‘cihatçıları’ desteklediklerini ve bu durumun Batılı hükümetleri endişelendirdiğini yazıyor. BBC Türkçe’nin aktardığına göre Kim Sengupta imzalı haberde, ‘Batı müttefikleri Suudi Arabistan ve Türkiye’nin, El Nusra Cephesi’ni de içeren Fetih Ordusu’na desteklerinin, Suriye’de cihatçı örgütlere silah ve para yardımı yapılmasına kesinlikle karşı çıkan ABD’nin yaklaşımına ... Devamını Oku »

  • Tweet

DİSK’ten HDP’ye sağlam destek:’Baraj altında kalmasına izin veremeyiz’

kani beko disk

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, HDP’nin seçime parti olarak girme kararını değerlendirerek “Kesinlikle barajı aşması gerekiyor. Bu ülkede barış, demokrasi, insan haklarından yana isek, biz HDP’nin baraj altında kalmasına izin veremeyiz. ‘Demokrasi’ dediğimiz şey çoğunluğun azınlığı yönetmesi değil, azınlığın da yönetimlerde söz sahibi olduğu bir sistem olmalıdır” dedi. Beko, “HDP, bir ‘Türkiye partisi’ olduğunu iddia ediyor ise bile, yüksek sesle ... Devamını Oku »

  • Tweet

68’lilerden HDP’ye tam destek..’7 Haziran’da sizinleyiz’

68

68’liler, HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti. HDP Genel Merkezi’ndeki ziyarette 68’liler, 7 Haziran genel seçimlerinde HDP’yi destekleyeceklerini belirterek, dayanışma içerisinde olacaklarını ifade etti. 68’liler adına konuşan Ruhi Koç, barış, demokrasi, eşitlik ve adalet mücadelesi doğrultusunda HDP’nin desteklenmesi gerektiğini söyledi.   Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Aydınlardan ‘HDP’ye destek’ çağrısı..Çok çarpıcı isimler var !

sanat-aydn-ar-hdp-660x330

Genel seçimler yaklaşırken, sanatçı, akademisyen, aktivist ve siyasetçiler, “AKP’yi geriletmek, barajları yıkmak için Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile dayanışmaya” başlığıyla bir çağrıda bulundu. Vedat Türkali, Murathan Mungan, Ece Temelkuran, Ahmet Ümit, Latife Tekin, Ertuğrul Mavioğlu, Tuğrul Eryılmaz, Burhan Sönmez, Sema Kaygusuz, Nejat İşler, Nur Sürer, Mücella Yapıcı, Can Atalay, Seray Şahiner, Seren Yüce, Özgür Doğan, Reis Çelik, F. Serkan Acar, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye Musul’da IŞİD’e karşı savaşacak mı? İşte yanıtı

ismet-yilmaz-640x360

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Irak’ın Musul kentinde IŞİD’e karşı başlatılacak olan operasyonda Irak’ın yayındayız. Türkiye, Irak’ın terörle mücadelesinde her türlü istihbarat ve lojistik desteği vermeye hazırdır” dedi. Ayrıntılar geliyor… CNNTÜRK Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Menfaat sağlama yayıncılığı başladı

manşet

13 Şubat Cuma günü, Kadıköy Belediyesi Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde CHP Kültür ve Sanat Platformu’nun düzenlediği “Edebiyatçıların, Yayıncıların Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı bir sempozyum gerçekleşti. Eleştirmen, yazar Hikmet Altınkaynak, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın açılış konuşmalarıyla başlayan Sempozyumun ilk oturumunda edebiyat ve yayın dünyasının sorunları ... Devamını Oku »

  • Tweet