Salı , 3 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: dinleme

Etiket Arşivi: dinleme

Almanya’dan Türkiye’ye görülmemiş ‘böcek’ yasağı…İşte nedeni!

dinleme_mg_4953_0

Türkiye, Almanya’dan teknik takipte kullanmak üzere dinleme ve istihbari yazılım ve teçhizat satın almak için altı aydır bekliyor. Almanya, Türkiye’nin demokrasisinde gerilediğini ve hükümete muhalif olanları fişleyebileceği gerekçesiyle satışı gerçekleştirmiyor. Kararda iç güvenlik yasası, Gezi olayları, YouTube ve Twitter yasaklarının etkili olduğu öğrenildi. Avrupa Birliği Komisyonu’nun da Türkiye’nin kodunu sarıya düşürdüğü iddia edildi. Cihan’ın resmi kaynaklardan edindiği bilgiye göre Türkiye, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan‘ı dinleyen 2 isim böyle yakalandı!

1423765771302

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine “böcek” tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya’da yakalanan iki zanlının ilk görüntüleri ortaya çıktı. Emniyet Müdürü Sedat Zavar ile Polis Memuru İlker Usta’nın Romanya’da tutuklandıktan hemen sonra kaydedilen görüntüleri A Haber ekranlarında yayınlandı. HAVAALANINDA YAKALANDILAR A Haber’e ulaşan görüntülerde Romanya’daki havaalanında pasaport kontrolü yapılırken yakalanan Emniyet Müdürü Sedat Zavar ve Polis ... Devamını Oku »

  • Tweet

Muhalefetin nefesi bile izleniyor

dinleme

Gül’ü yakın markaja alan Kozmik Oda, muhalefet partilerini de BBG evi gibi izliyor. Muhalefetin aday çalışmaları hakkında AKP’ye bilgi akışı sağlanıyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “ziyaretçilerini” ve “temaslarını” yakın markaja alan AKP’nin, yine “Siyasi Kozmik Oda” aracılığı ile muhalefet partilerini adeta BBG evi gizi izlediği belirlendi. Söz konusu ekibin, muhalefetin 7 Haziran seçimleri ile ilgili stratejilerinin yanı sıra il bazında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dikkat…Televizyonunuz sizi dinleyebilir!

oc

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, müşterilerini akıllı televizyonların sesli kumanda özelliği açıkken kişisel meseleleri konuşmamaları konusunda uyardı. Şirketten yapılan uyarıda söz konusu kurulumun televizyon sahiplerini dinlediği belirtildi. Konuşmaları kaydeden televizyonun söz konusu konuşmaları Samsung ya da üçüncü taraflarla paylaşabildiği de ifade ediliyor. Gizlilik hakkını savunan aktivistler, bu teknolojinin kendilerine George Orwell’in herkesin takip altında tutulduğu otoriter bir geleceğin kurgulandığı 1984 adlı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: Ofisimi dinleyenler Romanya’da yakalandı

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ofisini dinlemek için böcek koyanlardan ikisinin Romanya’da yakalandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı yemekte konuştu. Erdoğan, başbakanlığı döneminde ofisini dinleyen 2 kişinin Romanya’da yakalandığını söyledi. Erdoğan, “Türkiye’ye iadelerini istedik, işlemleri sürüyor. Temenni ederim ki en yakın zamanda iade edilirler. Durum bu. Tam bir şebeke” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’Lİ VEKİLLERİN İNLERİNE GİRİLECEK

bakanlar

Dört eski bakan hakkındaki Yüce Divan oylamasında AKP’den yaklaşık 50 fire çıkması, parti yönetimini alarma geçirdi. Partinin mevcut 312 milletvekili için, “kripto” incelemesi başlatıldı. İnceleme çerçevesinde, vekillerin çocukluklarına kadar inilecek. Devletin arşivlerindeki bilgilerden yararlanılarak yapılacak sorgulamada, milletvekillerinin Cemaate, eski Cumhurbaşkanı Gül’e ve MHP ile CHP’ye olan eğilimleri tespit edilecek. Elde edilen bilgiler, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde de kullanılacak. Yeniden aday ... Devamını Oku »

  • Tweet

Taraf’ı dinleyen MİT’çiler hak ihlali yaptı

dinleme

MİT’in, aralarında Ahmet Altan, Mehmet Baransu ve Amberin Zaman’ın da bulunduğu Taraf yazarları ile Prof. Dr. Mehmet Altan’ı 2008-2009’da dinlemesiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Anayasa Mahkemesi (AYM), yazarları dinleyen MİT mensupları için yargılama izni verilmemesini hak ihlali saydı. Bu karar, dönemin Başbakanı Erdoğan’ın izin vermemesi üzerine kapatılan MİT soruşturmasının yeniden açılmasını sağlayabilecek nitelikte. İZİNSİZ DAVA AÇILMASI GEREKİR Taraf gazetesinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Böcek’ davasına TÜBİTAK Başkan Yardımcısı’nın sözleri damga vurdu

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu belirtilen ‘böcek soruşturmasında’ yapılan vahim hata mahkemede ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu iddia edilen dinleme cihazıyla (böcek) ilgili 13 kişinin yargılandığı dava dün başladı. Vatan gazetesinde yer alan habere göre, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına dönemin TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan ... Devamını Oku »

  • Tweet

TİB’i sıfırlamak için üç alternatifli plan

Baskin haberleri TIB binasini hareketlendirdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan’ın açıklamaları ile gündeme gelen TİB’in taşınmasına yönelik projenin altından, örtülü olarak kurumun MİT’e bağlanması planı çıktı. Kamuoyunda, “telekulak merkezi” olarak bilinen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) taşınmasına yönelik projeye, yaklaşık dokuz ay önce start verildi. Taraf’ın hükümet kaynaklarından edindiği bilgiye göre, AKP Hükümeti, 17 Aralık yolsuzluk operasyonun ardından ilk olarak TİB’e operasyon düzenledi. TİB’in ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Odamı dinliyorlar, dinlesinler belki biraz adam olurlar’

selahattin demirtas

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı ve Başbakanın, Kürtlerin haklarını savunmadığını belirtip, “Onların derdi, kendileri ile, kendi foyaları ortaya çıkacak diye korkuyorlar” dedi. Demirtaş, kendisinin halen dinlendiğini vurgulayıp, “Benim telefonumu halen dinliyorlar. Evimi, Meclis’teki odamı halen dinliyorlar, halen dinleme cihazları var benim odamda. Biz dinleme cihazlarını imha etmiyoruz, biz istiyoruz ki dinlesinler belki biraz adam olurlar” ... Devamını Oku »

  • Tweet