Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: diyanet işleri

Etiket Arşivi: diyanet işleri

Eski Diyanet İşleri Başkanı’nından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bomba uyarı!

5561668ad72ed19b702bdbb8

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlarda Kuran’ın Kürtçe mealini göstermesine tepki gösterdi. Yılmaz, “Kuranıkerim’in politikaya alet edilmesi doğru değil. Onun gösterileceği yer meydanlar değil” dedi. Cumhuriyet’ten Fırat Kozok’un haberine göre; 7 Haziran sürecinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın mitinglerine rastlayan ezanların geciktirilmesi, Cumhurbaşkanı’nın meydanda Kuran göstermesi ve son olarak da AKP’li adayların camilerde propaganda yapması konusunda Diyanet İşleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet’ten Kuran-ı Kerimli pastaya inceleme

aa

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, müftülükte Kur’an-ı Kerim tasarımlı pasta kesilmesine ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi.   Başkanlıktan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde “Müftülükte Kur’an-ı Kerim Tasarımlı Pasta Skandalı” başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.   Söz konusu haberlerde, Tokat’ta Zile Müftülüğünün 2013’teki Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili görüntülerin bulunduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:   “Görüntüler, iki sene önce Kur’an kursu öğrencileri tarafından gerçekleştirilmiş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Avrupadaki Aleviler kararını verdi…Seçimde HDP’yi destekleyecekler

alevi

Almanya’nın Frankfurt kentinde yapılan Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Temsilciler toplantısında 7 Haziran seçimlerinde HDP’yi destekleme kararı alındı. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turgut Öker, CHP’nin pek çok konuda geri kaldığını ifade ederek, “IŞİD terör örgütüne karşı kimin mücadale ettiği ortada” dedi. Almanya’nın Frankfurt kentinde yapılan toplantı sonrasında Avrupa Alevileri adına özel açıklamada bulunan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet İşleri Başkanı’nın ‘Alo Fetva’ isyanı

fetva

“Alo Fetva” konusunda medya mensuplarına yönelik sitemde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bu yöntemin devam etmesi durumunda ‘Alo Fetva’ hattını kapatmaz zorunda kalacaklarını” söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, CNN Türk’te “Baştan Sona” programında Akif Beki’nin sorularını cevapladı. “Alo Fetva” konusunda medya mensuplarına yönelik sitemde bulunan Görmez, “Son iki, üç,dört yılda toplumun gündemine Diyanet’i ne kadar küçük düşüren ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Üç müdüre bir makam aracı

makam-aracı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için maliyeti 1.4 milyar lira olarak açıklanan bin odalı saray yaptırılması ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e 1 milyon liralık makam aracı satın alınması, gözlerin Başbakanlık Tasarruf Genelgesi’ne çevrilmesine yol açtı. Birçok kamu kurumunun ise tasarruf genelgesini sıkı sıkıya uyguladığı belirlendi. Bu kurumların başında ise “paranın patronu” olarak bilinen Merkez Bankası’nın gelmesi dikkat çekti. Her gün milyarlarca ... Devamını Oku »

  • Tweet