Cuma , 1 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: diyanet

Etiket Arşivi: diyanet

Demirtaş Diyanet’in skandal yazısını açıkladı:’Niye, Allah Kürtçe bilmiyor mu’

eğsşıouy

CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı “Devlet konuşacağı dili belirliyor. Türkçe dışında hutbe veremezsin diyor Diyanet. Niye Allah, Kürtçe bilmiyor mu, İngilizce bilmiyor mu. Kendi yarattığı dili anlamıyor mu Allah? Sen niye engelliyorsun Diyanet olarak?” sözleriyle eleştirdi. Demirtaş, canlı yayında Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Mehmet Kaya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: Diyanet neden her inanca eşit mesafede olacakmış? Bu milletin inancı belli

Recep-Tayyip-Erdoğan-600x400

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23. MÜSİAD Genel Kurulu Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Erdoğan, “Ben herhangi bir partinin genel başkanı değilim ancak sorumluluk makamında olan bir cumhurbaşkanıyım. Gördüğüm yanlışlar varsa bunları da uyarma gibi bir görevim var. Tarafsızlığım bunu gerektirir. Bakıyorsunuz ortada bir cinayet var. Müdahale etmeye mecburuz” dedi.   ‘BEN GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİM’   Cumhurbaşkanı Erdoğan, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet makam aracıyla ilgili yalan mı söyledi!

diyanet

Diyanet Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Uludağ imzasıyla Devlet Malzeme Ofisi’ne gönderilen yazıya göre Mehmet Görmez’e alınan makam aracının fiyatı 1 milyon 006 bin 641 lira 64 kuruş. Diyanet yaptığı açıklamada aracın 322 bin liraya alındığını savunmuştu Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e alınan 1 milyon liralık 2014 model siyah Mercedes S500 4matIc L VISION makam aracıyla ilgili resmi yazışmaların ortaya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet’ten AKP’li belediyeye çok sert tepki:’Büyük vebal’

33kabe

Bu hafta çok konuşulan iki dini etkinlik hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı uyarıda bulundu: “Kuran şeklinde pasta olmaz; Kâbe maketi etrafında tavaf büyük vebal.” Hürriyet’te yer alan habere göre Üsküdar Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bağlarbaşı’nda ‘Asr-ı Saadet’e Yolculuk’ adlı sergi hazırladı. Sergide hacı ve umrecilerin kutsal topraklarda ziyaret ettiği mekânlar maketlerle anlatıldı. Önceki gün sergi alanına ihrama girip gelen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakara’dan pastaya Diyanet’ten inceleme

zile-muftulugunden-kuran-i-kerim-tasarimli-pasta-skandali_1598706_720_400

Diyanet İşleri Başkanlığı,  Tokat Zile’de Kutlu Doğum Haftası kapsamında Zile Müftüsü İlyas Akyazı’nın Kuran şeklinde yaptırılan pastayı kesip beraberindekilerle yediği ortaya çıkmasından sonda olayla ilgili inceleme başlattı. Pastanın üzerinde Bakara suresinden bir bölüm vardı. İki yıl önceki olayın görüntüleri sosyal medyaya bomba gibi düştü. Eski AKP’li Bakan Egemen Bağış’ın “Bakara makara” sözleri akıllara geldi. İki yıl önceki olayın görüntüleri dün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Alaçatı’da iki mekanın Diyanet’e devri durduruldu

alaçatı

İzmir’de ‘Büyükşehir Belediyesi Yasası’yla Alaçatı Belediyesi’nin kapatılmasının ardından Diyanet ve Milli Eğitim’e devredilen yerlerden Sailors Otel ve Orta Kahve’nin tahliyesi yargı kararıyla durduruldu. Mahkeme kararı diğer işyeri sahipleri için de umut oldu. diken.com.tr‘de yer alan habere göre Çeşme Belediyesi’ne bağlanan Alaçatı Belediyesi’ne ait 24 işyeri, bir otel ve 80 el sanatları tezgahı, İzmir Valiliği’nin kurduğu komisyonun kararıyla, Milli Eğitim Müdürlüğü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan’la görüşen Aleviler: ‘Seçim sonrasına atılacak vaatlerden bıktık’

RESIMID_15596334

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle dün akşam yemeğinde bir araya geldi. Alevi temsilcileri, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’ndeki yemekte taleplerini Başbakan Davutoğlu’na iletti. Yemek sonrası konuşan Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, Alevilerin artık seçim sonrasına atılacak olan vaatlerden bıkmış olduğunu söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde Alevi sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle akşam yemeğinde buluştu. Saat ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet fetvası: ‘Taşıyıcı annelik zina unsurları taşır’

28456408

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, ilişki ile gebeliğin mümkün olmadığı durumlarda başvurulan ’Taşıyıcı anneliğin’ İslam dini açısından uygun olmadığını; nikahlı olmayan kişiler arasında başlayıp sonuçlamayan tüp bebek uygulamasının, insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz olmadığını açıkladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait, ’Fetva mercii’ olarak işlev gören, ‘Dini Soruları Cevaplandırma Platformu’na, ‘Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Kur farkını Diyanet karşılasın”

Sezgin Tanrıkulu

CHP, Diyanet’in hacı adaylarının euro olarak ödediği hac ücretinin dolara çevrilmesinden dolayı ortaya çıkan kur farkının karşılanması için teklif verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı, Hacı adaylarının euro olarak ödediği hac ücretinin tahsilini ABD dolarına çevirince, CHP aradaki kur farkının Diyanet tarafından karşılanması için TBMM’ye kanun teklifi verdi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu imzasıyla verilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özkez: ‘Önce mücahit ve müteahhit, sonra da müsait oldular’

1702690

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek soruları cevapladı. Diyanetin, yıllardır euro üzerinden hac masraflarını ücretlendirdiğini ve hacı adaylarından euro olarak ücret aldığını hatırlatan Özkes, doların değer kazanması ile Diyanet’in dolar üzerinden hac fiyatlarını belirlediğini söyledi. Türk Dil Kurumu sözlüğünde müsait sözcüğünün ‘kolay flört edilebilir kadın’ olarak tanımlanmasıyla ilgili bir soruya da Özkes, “Önce bunlar ... Devamını Oku »

  • Tweet