Pazar , 17 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: düzce

Etiket Arşivi: düzce

HDP’ye bu ilde de kiralık bina yok !

hdp-bizimle-iliskisi-yok-etikte-bulmuyoruz

HDP Düzce İl Başkanı Selahattin Gezgin il başkanlığı binası ve seçim bürosu için kiraladıkları yerlerin sahiplerinin tehdit edilmesi nedeniyle sözleşmelerinin iptal edildiğini iddia etti. HDP Düzce’de milletvekili adayı olarak Yüksel Budak, Ali Şeker ve Abdurrahman Budak’ı aday gösterdi. HDP Düzce İl Başkanı Selahattin Gezgin adaylarının tanıtımının ardından seçim çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “3 adayımızdan ilk sıra adayımız kadın. 3 adayımızla önümüzdeki ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Dilber Ay’ın evi ve hikayesi

page_pisire-pisire-yeryuzunde-tavuk-mavuk-kalmadi_959513559

Kahramanmaraş, Pazarcık ilçesinde yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.. İlkokulu üçüncü sınıfa kadar okudu. Ailesiyle Ankara’ya oradan da Düzce’ye yerleşti. Şarkıcı olmak istediği için az kalsın canından oluyordu ama o pes etmedi. Babası parmaklarını kırdı, boynuna ip geçirip ahırlarda yatırdı, amcası dağa çıkarıp kurşunlanmasını istedi, 13’ünde babası yaşında bir adamla evlenip peşi sıra iki çocuk doğurdu, Ankara’daki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bolu ve Düzce’de iki emniyet amirine gözaltı

Erzurum’da yürütülen bir soruşturma kapsamında Bolu ve Düzce Emniyet Müdürlükleri’nde görevli 2 emniyet amiri gözaltına alındı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yasadışı dinlemeyle ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında daha önce Erzurum’da görev yapan polisler hakkında gözaltı kararı alındı. Bolu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli emniyet amiri S.A. ile Düzce Emniyet Müdürlüğü’nde görevli emniyet amiri Y.B. soruşturmayla ilgili ifadeleri alınmak üzere Erzurum’a götürüldüler. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

Maaşlarını alamayan işçilerden vinç üzerinde eylem

işçi

Düzce’de, TOKİ’nin yaptırdığı konutların inşaatında çalışan iki işçi maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle kule vince çıkarak TOKİ’yi protesto etti. TOKİ tarafından Camikebir Mahallesi’nde yaptırılan 198 konutluk projenin inşaatında çalışan yaklaşık 50 işçi maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle, iki işçi saat 16.00 sıralarında kule vince çıktı. Kule vincin üzerinde eylem yapan işçiler iki aydır maaşlarını alamadıklarını söylediler. Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri gelirken, işçiler ... Devamını Oku »

  • Tweet