Cumartesi , 2 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: edirne

Etiket Arşivi: edirne

Bakan ‘atanamayan hamile öğretmene’ öyle bir yanıt verdi ki..Gözyaşlarına boğuldu…

5540731cf0dc1e17e05df525

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Kırklareli ziyaretine hamile bir öğretmen adayının tepkisi damgasını vurdu. Bakan Eroğlu camiden ayrılırken; yanına gelen 2.5 aylık hamile olduğunu söyleyen Ayfer Gülseven Atış isimli İngilizce öğretmeni atanamadığını belirterek Bakan Eroğlu’na tepki gösterdi. Atış “Ben atanamamış hamile bir İngilizce öğretmeniyim. Ve sizden atama bekliyoruz” dedi. Bakan Eroğlu ise “Kusura bakma en büyük tayinleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu Bakan Şimşek’e sordu: ‘Sen ayda 15 bin lira alırken asgari ücretli…’

kilic

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Maliye Bakanı diyor ki asgari ücretin 1500 lira olması işçiyi zülüm. Sen ayda 15 bin lira alırken bu devlete yük olmuyor mu” dedi.   CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’deki mitinginde önemli açıklamalar yaptı.   Kılıçdaroğlu, partisinin seçim beyannamesindeki vaatleri kayhak yönünden eleştiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i hedef aldı.       VARLIK ... Devamını Oku »

  • Tweet

Vali Şahin ‘müze olacak’ dediği sinagogun açılışını seyretmekle yetindi

vali

  İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girmesine tepki olarak sinagogun sadece ‘müze’ olacağını açıklayan ve gelen tepkiler üzerine özür dileyen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e açılışta konuşma verilmedi. Vali Şahin töreni Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem ve Türkiye Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh’in arasında oturarak izledi. TARTIŞMA YARATAN SÖZLER Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 2014 yılındaki açıklamasında 2010 yılından bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nasıl eğitim?: ‘Öğretmen Öküz, Öğrenci Eşek!’

page_mebden-skanadal-kitap-ogretmen-okuz-ogrenci-esek_662863972

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine dağıtılan ‘Öğretmen Öküz, Öğrenci Eşek, Doktor Tilki, Trafik Polisi Kurbağa’ adlı resimli hikaye kitaplarında, öğrencilere ve meslek dallarına hakaret edildiği iddiasıyla eğitimciler duruma tepki gösterdi. Eğitim İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, ‘Öğretmen Öküz” adlı kitaptaki hikayede “Bir varmış, bir yokmuş. Sürekli saman yiyen bir öküz ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gözaltını protesto ederken gözaltına alındı..Suçlama ise çok tanıdık !

edirnegozaltı

İzmir’de  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan Onur Kılıç’a destek vermek için Edirne’de düzenlenen eylemde, hakaret ifadeleri içeren basın açıklaması yaptığı gerekçesiyle Kadir Yavaş, gözaltına alındı. İzmir’de düzenlenen eylemden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hareket ettiği öne sürülen Onur Kılıç tutuklandı. Tutuklama kararını protesto etmek isteyen ‘Birleşik Haziran Hareketi’ üyeleri dün Tahmis Meydanı’ndan sloganlar eşliğinde Saraçlar Caddesi’ne kadar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son Osmanlı: Dursun Ali…

edirnevalısı

Türkiye’nin özellikle AKP hükümetiyle birlikte en çok konuştuğu isimlerden biri hiç kuşkusuz vali Dursun Ali Şahin..Halen Edirne Valisi olan Şahin, Giresun Valiliği döneminden itibaren kamuoyunda çok tartışılan uygulamalara imza attı. Şahin’in icraatları ise kente hizmetten çok kendi bakış açısına hizmet eder nitelikte oldu bir çok çevreye göre..İşte Şahin’in hala unutulmayan o garip icraatlarından bazıları: 1)  ETEK BOYU GENELGESİ Giresun Valisi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Edirne’yi sel almış, valinin işine bak..Roman çocukları hafız yapacakmış

rman

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Romanlardan oluşan mehter takımı kuracaklarını söyledi. Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Romanlar’a yönelik “iki güzel proje”yi gelecek hafta uygulamaya başlayacaklarını belirtti. Romanlardan mehter takımı oluşturacaklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu: “Oluşturulacak mehter takımı çalışmalarına haftaya iki eğitmenle başlayacak. Romanlardan müteşekkil 41 kişilik davul zurnasıyla darbukasıyla Edirne Valiliği Roman Mehter Takımı kuruyoruz. İlk gösterilerini Kakava Şenlikleri’nde yapacaklar. ... Devamını Oku »

  • Tweet

İkametini taşıyana 120 lira ödüle talep yağıyor

Başlıksız-1

Edirne Belediye Başkanı CHP ’li Recep Gürkan, İller Bankası’ndan daha fazla pay alabilmek için başlattığı ’ikametini getirene 120 lira’ uygulamasının geniş yankı bulduğunu ve çok sayıda telefon aldıklarını belirterek, “Dünden bu yana öğrencilerden olağan üstü bir ilgi var. Çok fazla telefonlar, mesajlar var. İnanmayacaksınız Muş’tan bile arayan var” dedi. Edirne Belediye Başkanlığı’nın, ikametini kente taşıyanlara 120 lira ödeme yapacağını duyurması ... Devamını Oku »

  • Tweet

Vali korkuttu:’Yüzyılın felaketi’

edirneee

Edirne  Valisi Dursun Ali Şahin, taşkın riski nedeniyle Karaağaç Mahallesi’nde bin 500 kişinin, Değirmenyeni Köyü’nün ise tamamının tahliye edileceğini açıkladı. Edirne’nin eski belediye başkanı Hamdi Sedefçi de taşkından etkilendi. Sedefçi evinden zodyak botla kurtarıldı. Bir kurtarma haberi de akşam saatlerinde geldi. Bir depoda traktör römorkunun üzerinde mahsur kalan 6 kişi askeri helikopterle kurtarıldı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin “Yüz yılın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Edirne’de taşkın alarmı..Yüzlerce insan tahliye ediliyor

meriç

Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan tarihi Tunca ve Meriç köprülerinin yanı sıra alternatif olarak kullanılan Süvari köprüsü, nehirlerde yaşanan büyük artış nedeniyle İl Kriz Merkezi kararıyla trafiğe katıldı. Sınır komşuları Yunanistan ve Bulgaristan’daki aşırı yağışların ardından özellikle Meriç Nehri’nin debisinde 5 saatte yaklaşık 600 metreküp/saniye artış gözlenirken, nehir debilerinin yaklaşık 2 bin seviyesine çıkması bekleniyor. Bulgaristan’da şiddetli yağışların ardından barajlardan ... Devamını Oku »

  • Tweet