Cuma , 8 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: efkan ala

Etiket Arşivi: efkan ala

Bakan olmayan Ala’nın lojmanda oturması kamuoyunu ilgilendirmiyormuş!

efkan ala

Milletvekili olmayan ve TBMM dışından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Efkan Ala’nın istifa ettikten sonra Ankara Valiliği’ne ait binada oturmaya devam ettiği yönündeki iddialar İçişleri Bakanlığı’na soruldu.     Bakanlık, soruya, “kamuoyunu ilgilendirmediği” gerekçesiyle cevap vermedi. İçişleri Bakanı Efkan Ala, 7 Haziran seçimleri nedeniyle 7 Mart tarihinde görevinden istifa etti. Yerine İçişleri Bakanı olarak Sebahattin Öztürk atandı. Ancak Efkan Ala, bakanlıkla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni’den korkunç 1 Mayıs iddiaları:’Emir verildi, çok kanlı olacak’

11fuat

Twitter fenomeni Fuat Avni yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. Bugünkü 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili yazan Fuat Avni “1977′dekinden kanlı olacak. Selami Altınok emir verdi, binlerce gözaltı olacak” diye yazdı. İşte Fuat Avni’nin “inşallah gerçek çıkmaz” diyeceğiniz dünkü 1 Mayıs iddiaları; “Kafasındaki proje başarıya ulaşırsa, yarınki (bugünkü) 1 Mayıs gösterileri 1977′kinden kanlı olacak. Seçim öncesi mağduriyet, korku, güvensizlik ortamı oluşturarak, kaybettiği ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’da korkunç iddia..AKP kritik belgeleri imha etmeye başladı !

21akp

Millet Gazetesi AKP’yi ve Ankara’yı karıştıracak bomba kulis bilgileri paylaştı. Mutlu Çölgeçen imzalı habere göre  göre seçimlerde yeni Hükümeti kuracak 276 milletvekilini bulamama korkusu yaşayan AKP, kritik devlet kurumlarda bilgi-belge imhasına başladı… İşte Millet Gazetesi’nin gündeme getirdiği bomba kulis bilgileri; KULİS 1 SARAY’A HARA Son anketlere göre AKP’nin oylarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Ve yine anketlere göre bu düşüşte Maliye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Efkan Ala: Temmeni ederiz ki HDP’yi barajın altında kalır

ala

AKP Erzurum adayı olan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Seçimde HDP’yi baraj altında bırakmak gibi bir planınız var mı?” sorusuna “Bizim öyle bir projemiz yok ama temmeni ederiz ki halk HDP’yi barajın altında bırakır” yanıtını verdi.   Efkan Ala, CNN Türk’te Akif Beki’nin konuğu oldu. Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ağrı’da yaşanan olayları planladığı ve Ağrı Valisi’yle bu konuda bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Efkan Ala’dan Ağrı’daki operasyonla ilgili ses kaydı yorumu

efkan-ala

AKP Erzurum adayı olan Efkan Ala CNN Türk yayınında Akif Beki’nin konuğu oldu. Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ağrı’da yaşanan olayları planladığı ve Ağrı Valisi’yle bu konuda bir telefon görüşmesi yaptığı iddialarına yanıt verdi. Ala, HDP’nin barajı geçip geçmeme konusuna da ilginç bir yorum yaptı.   Devamını Oku »

  • Tweet

CHP Ağrı Valisi ve Ala’nın peşinde..Başbakanlığa resmi başvuru!

agri-valisi-musa-isin-efkan-ala-agri-diyadin-catisma-haberler-916719h

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Bilgi Edinme Kanunu uyarınca Başbakanlığa yaptığı başvuruda Ağrı’daki operasyonun hangi birimin talimatıyla başladığını öğrenmek istedi. Kart, Bilgi Edinme Kanunu uyarınca, Ağrı Valisi Musa Işın’ın görevlendirilme süreciyle ilgili olarak Başbakanlığa başvurdu. AKP iktidarları döneminde, Devlet yönetiminde ağır tahribatlara yol açıldığını iddia eden Kart, şöyle dedi: “Mülki idare yapılanmasından başlayan bu tahribat, Valilik görevlendirmeleri üzerinden büyük ölçüde ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP’li Vural’dan Efkan Ala’ya sert eleştiri: Sen İçişleri Bakanı mısın?

oktay-vural

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ağrı olayıyla ilgili açıklama yapan Efkan Ala’yı sert dille eleştirdi. Vural, “Eski İçişleri Bakanı Ala açıklama yapıyor. Sen kimsin? Senin görevin nedir? Milletvekili bile değilsin. Sen hala İçişleri Bakanlığı’nı mı yönetiyorsun? Operasyon talimatlarını sen mi veriyorsun?” dedi.   MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.   Ağrı’daki çatışmaya ilişkin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ülke Ağrı olayıyla sarsılırken.. Eskisi ortada, yenisi Katar’da…

1114

Türkiye üç gündür Ağrı Dağı’nda yaşanan çatışmayı konuşuyor. Bu tablo içinde en çok dikkati çeken olay ise belki de konuya en çok hakim olup açıklama yapması gereken isimlerden İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yaklaşık 72 saattir ortada hiç görünmemesi.. Operasyona ilişkin açıklamalar yapan isim ise  eski içişleri bakanı ve AKP milletvekili adaya olma titrinden başka bir sıfatı bulunmayan Efkan Ala oldu. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni’den Ağrı için korkunç iddialar:’Emri veren Efkan Ala..Amaçları HDP ve MHP’yi..’

fuat

Twitter fenomeni Fuat Avni, Ağrı’da yaşanan  çatışmaya ilişkin çok çarpıcı iddialarda iddialarda bulundu. Fuat Avni, operasyonun Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT Eski Müsteşarı Hakan Fidan tarafından kontrollü olarak çıkarıldığını yazdı. Fuat Avni, @fuatavni_f hesabından şunları ifade etti: *….. en büyük korkusu HDP’nin barajı aşacak olması. Fidan yeniden göze girmek için azami gayret gösteriyor. *HDP’nin oylarına yönelik iki kirli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakan Öztürk: ‘Melih Gökçek için idari yönden işlem yapacağız’

bakan-ozturk-gokcek-hakkinda-islem-yapacagiz-7124495_x_4744_o

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, “Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında bilebildiğim kadarıyla yargıda şu anda birtakım şikâyetler üzerine bir işlem devam ediyor. O işlemin sonucu, muhtemelen, eğer devam ederse, yargıda bir şekilde muamele görürse bize gelecektir ve onunla ilgili olarak idari yönden de 4483’e göre işlem yapacağımız açıktır” dedi. TBMM Genel Kurulu’ndaki İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını cevaplayan İçişleri Bakanı ... Devamını Oku »

  • Tweet