Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: El kaide

Etiket Arşivi: El kaide

‘MİT TIR’ları açılırsa hükümet düşer’ dediler

tir-98091

MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili 17 asker “Darbeye teşebbüs” suçundan tutuklanandı. Olay esnasında askerler, MİT’çilerin kendilerine, “Bu TIR ağzına kadar silah dolu, eğer açılırsa yarın hükümet düşer. Yer yerinden oynar, dünya ayağa kalkar” dediğini açıkladı. Selam Tevhid soruşturması kapsamında Adana’da MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili mahkemeye sevk edilen 32 muvazzaf askerden 17’si ‘Silahlı terör örgütüne üye olma ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan ... Devamını Oku »

  • Tweet

O örgüt üniversiteye saldırdı…En az 70 ölü

eş şebab

El Şebab militanlarının, Kenya’nın kuzeydoğusunda Somali sınırı yakınlarındaki Garissa Üniversitesi’nde düzenledikleri silahlı saldırıda en az 70 kişinin öldüğü açıklandı. Saldırıda 79 kişi de yaralandı. Güvenlik yetkilileri Garissa Üniversitesi öğrencisi 500 kişiyi kurtarmayı başardı. Yetkililer 4 saldırganın öldürüldüğünü operasyonun da sürdüğünü açıkladılar. Bölgenin büyük bir bölümünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. El Şebab sözcüsü Şeyh Abdülaziz Ebu Musab, Müslümanları serbest bırakıp ... Devamını Oku »

  • Tweet

BM: ’25 bin ‘yabancı’ radikal İslamcı gruplara katıldı’

ışid-in-amerikan-silahı-kullanması_714554

Birleşmiş Milletler’in (BM) hazırladığı bir rapora göre El Kaide ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) gibi radikal İslamcı gruplara katılan yabancıların sayısı 25 bini aştı. Uzmanlar yabancı militanların İslamcı örgütlere katılımının daha önce hiçbir zaman bu düzeyde yüksek olmadığını söylüyor. En az 100 ülkeden militanların Irak, Suriye, Libya ve Pakistan gibi ülkelere gittiği belirtildi. BM’nin el Kaide’ye yönelik yaptırımlarını denetleyen ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnanılmaz skandal…Devlet Yurdu El Kaide’cilerin karargahı olmuş!

155

Birgün Gazetesi’nden  Doğu Eroğlu’nun haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tuzla’daki İSMEM yurdundan 2011’den bu yana 15-20 yaş arasındaki onlarca öğrenci El Nusra saflarında savaşmak üzere Suriye’ye gitti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Gençlik Rehabilitasyon ve Meslek Edindirme Merkezi (İSMEM) yurtlarında, El Kaide’ye bağlı El Nusra saflarında Esad’a karşı savaşmak üzere mücahit yetiştirildiği, 4 sene önce oğlu El Kaide’ye katılan ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD’ciden itiraf: İstanbul’da mücahit evi; Niğde eylemi öncesi eroin…

28225378

Niğde’de güvenlik görevlilerini öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen Alman vatandaşı 25 yaşındaki Benjamin Xu’nun, yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırmadan önce eroin kullandığı ortaya çıktı. İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ve Makedonyalı Muhammed Zakiri ile birlikte 20 Mart 2014’te Niğde’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama: Savaşımız İslam’la değil

ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin ‘İslam’la değil, İslam’ı kendi hedefleri için saptıranlarla savaştığını’ söyledi. Başkent Washington’da, 60 ülke temsilcisinin katılımıyla düzenlenen Radikal Şiddet ile Mücadele zirvesinde konuşan Obama, din adına insan öldürmekten ve diri diri yakmaktan kaçınmayan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) gibi örgütler için savaşanların, dini liderler olmadığını, terörist olduklarını vurguladı. IŞİD ve El Kaide gibi radikal örgütleri İslam ... Devamını Oku »

  • Tweet

El Kaide bağlantılı militanlar askeri üssü ele geçirdi

houthi

Yemen’deki yetkililer ve militanlar, El Kaide bağlantılı militanların askeri üssü ele geçirdiğini söyledi. El Kaide’ye bağlılığıyla tanınan Ensar el Şeriat adlı örgüt, Beyhan kentindeki üsse bombalı saldırı düzenlediklerini ve ardından üsteki askerleri rehin aldıklarını duyurdu. Ülkede geçen haftalarda tansiyon yükselmiş ve Şii muhalif grup Husiler iktidarı ele geçirmişti. Gerginlik ve güvenlik endişeleri üzerine ABD, İngiltere ve Fransa Yemen elçiliklerini kapatmışlardı. Birleşmiş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ürdün’den şaşırtan karar

pilot

Ürdün, El Kaide’nin Irak’taki ruhani yol göstericisi olarak kabul edilen Şeyh Ebu Muhammed el-Makdisi’yi serbest bıraktığı iddia edildi. IŞİD’e karşı intikam yemini eden Ürdün , geçtiğimiz ekim ayında tutuklanan ve El Kaide’nin Irak’taki ruhani yol göstericisi olarak kabul edilen Şeyh Ebu Muhammed el-Makdisi’yi serbest bıraktığı iddia edildi. Radikal’de yer alan habere göre Ürdün, IŞİD’in elinde rehin tutulurken örgüt tarafından vahşice ... Devamını Oku »

  • Tweet

El Kaide üyesi Musavi: 11 Eylül saldırılarını Suudiler finanse etti

ABD’de 11 Eylül 2001’deki saldırılarla bağlantılı olarak tutuklu bulunan Zekeriya Musavi, Suudi Arabistan’ın kraliyet ailesinin saldırılar için maddi yardımda bulunduğunu iddia etti. ABD’de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış olan Musavi, iddiayı, 11 Eylül kurbanlarının ailelerinin Suudi Arabistan’a açmış olduğu dava kapsamında, Ekim ayında avukatlarına verdiği ifadede dile getirmişti. İddianın duyulması ise, Suudi Arabistan’ın davanın düşürülmesi talebinde bulunmasıyla birlikte oldu. 11 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adana’daki ikinci cinayette de ‘IŞİD’ izi

Adana’daki Kobani gösterileri sırasında vurularak öldürülen Yusuf Güldiren’in, olaylarla hiçbir ilgisinin olmadığı, sadece “Allah’a küfrettiği için” İslamcı grup tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. Adana’daki Kobani gösterileri sırasında Yusuf Güldiren isimli yurttaşın silahla vurularak öldürülmesi olayıyla ilgili polis fezlekesinde cinayetin ‘Allah’a küfür’ nedeniyle işlendiği iddia edildi. İsmail Saymaz’ın radikal.com.tr’de yer alan haberinde, söz konusu fezlekeye göre, ailesiyle birlikte otogara doğru ilerleyen Güldiren, ... Devamını Oku »

  • Tweet