Cuma , 3 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: elektrik kesintisi

Etiket Arşivi: elektrik kesintisi

Kesintinin bedelini işçilere çıkardı: Ücretsiz çalışsınlar

12

İzmir Ticaret Odası (İTO) ve Anadolu ve Trakya Doğalgaz Santralleri Derneği (DOĞSANT) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, elektrik kesintisinden kaynaklanan üretim kaybının ekstra çalışma ile telafi edilebileceğini söyledi. İşverenlerin ve işçi sendikalarının bu konuda anlaşması gerektiğini söyleyen Demirtaş, “Bu konuda bütün işçilerimiz, çalışanlarımız ’cumartesi günü çalışıyoruz ve ücret almıyoruz, çalışmadığımız günün üretim eksiğini tamamlayacağız’ diyebilir. Tüm taraflara bu konuda çağrıda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakandan flaş açıklama..Dev kesintiye 17-25 Aralık benzetmesi

bkanyıldız

Enerji Bakanı Taner Yıldız Türkiye’yi karanlığa gömen elektrik kesintisine ilişkin açıklamalar yaptı. İşte o açıklamadan satır başları: “İzmir Ailağa’daki santralların çıkması böyle bir çöküşe neden oldu. Vakayı okuyoruz ama araştırmalarımız devam ediyor. Bütün bu 3 tane olumsuzluğun aynı ana denk gelmesi nedeni 33 yıldır işi iletim olan arkadaşlarla konuştuğumuzda böyle bir olasılığın şu ana kadar olmadığını kast ettiler. Depremle bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni’den korkunç iddialar…’Seçim günü dahil iki kez daha elektrik kesilecek’

fuat

Twitter fenomeni Fuat Avni elektrik kesintisinin perde arkasıyla ilgili bomba iddialarda bulundu.Fuatavni, Türkiye’yi karanlığa boğan elektrik kesintisiyle ilgili özellikle sosyal medyada yapıan “Kediler yine trafoya girdi” espirisinin aslında gerçek olduğunu iddia etti. Fuat Avni, anketlerde sıkça ortaya çıkan AKP’nin oylarının eridiği gerçeğinin Erdoğan tarafından kabul edilmediğini, Erdoğan’ın bu ve HDP’nin barajı geçmesine engel olmak için bu projeyi gündeme soktuğunu iddia ... Devamını Oku »

  • Tweet

Elektriğin verilmeye başlandığı iller

ğlğmoışm

Erzurum, Edirne, İzmir, Tekirdağ, Rize, Giresun, Trabzon’a elektrik verilmeye başlandı. Enerji Bakanı Taner Yıldız da İstanbul’da şu an yüzde 90 seviyesinde elektrik verildiğini belirtti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik kesintilerine ilişkin, “İstanbul’da yüzde 90’lar seviyesine geldik. Önemli bir sorun kalmayacak” dedi. Trakya’ nın ardından doğu illerine de elektrik verilmeye başlandı. Erzurum’ da 70 dakikalık kesintinin ardından elektrikler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Elektrik ne zaman verilecek… Bakan Yıldız açıkladı

310320151418103302794_2

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelindeki elektrik kesintisi hakkında konuştu. Yıldız, “Vatandaşımızın yoğunlukta olduğu yerler enerjilendi. Kısa bir süre içinde tamamı enerjilenmiş olacak diye düşünüyoruz. İzmir tarafındaki bir santralin bir gerekçe ile devre dışı olduğu bilgisi verildi bana ama bunun teyit edilmesi lazım’ dedi. ANKARA (DHA) Devamını Oku »

  • Tweet

Yine mi siz :))

kedison

Türkiye’yi adeta felç eden elektrik kesintisi sosyal medyada da birinci gündem maddesi oldu. Seçim dönemindeki oy hırsızlık iddialarına karşı hükümetin ‘Kediler trafoya girdi’ açıklaması yapmasına gönderme yapılan mesajlar ise paylaşım rekoru kırdı… İLGİLİ HABER 80 il karanlıkta..Bir tek o ilde elektrik kesilmedi…Nedeni inanılmaz Her yer karanlık..Elektrikler gitti..Marmaray, metro yolda kaldı Doktorlar panikte..Jeneratör için mazot arıyorlar..Aşılar bozulabilir! Davutoğlu’ndan elektrik kesintisine flaş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kesintiye ilişkin korkunç iki iddia..Türkiye sarsılır…

ozel-elektrik-santrali-insaati-basladi-35072-735x400

Elektrik Mühendisleri Odası, Türkiye genelinde birçok ilde meydana gelen elektrik kesintilerinin bazı özel santrallerin ‘fiyat düşüklüğü’ nedeniyle elektrik satmak istememesinden kaynaklanabileceği tahmininde bulundu. Bu arada elektrik arızasına dair Ankara’da konuşulan bir diğer iddia ise Avrupa Birliği, ‘siz kaliteli elektrik sağlayamıyorsunuz’ diyerek Türkiye’yi AB sisteminden çıkarması… Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre EMO Genel Merkez Müdürü Emre Metin, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede kesintilerin ... Devamını Oku »

  • Tweet

80 il karanlıkta..Bir tek o ilde elektrik kesilmedi…Nedeni inanılmaz

van_kedi_genel_gorunum

Ülke genelinde elektrik kesintisinin yaşanmadığı tek il olan Van’ da enerjinin İran üzerinden alındığı için kesintiden etkilenmediği bildirildi. DHA İLGİLİ HABER Her yer karanlık..Elektrikler gitti..Marmaray, metro yolda kaldı Doktorlar panikte..Jeneratör için mazot arıyorlar..Aşılar bozulabilir! Davutoğlu’ndan elektrik kesintisine flaş açıklama:’Terör saldırısı…’ Devamını Oku »

  • Tweet

Doktorlar panikte..Jeneratör için mazot arıyorlar..Aşılar bozulabilir !

ası

6 bin Aile Sağlığı Merkezi’nde yani aile hekimliklerinde 1-5 yaş arası yapılan hepatit B, kızamık, kızamıkçık, su çiçeği gibi aşılar bulunuyor. Bu aşılar, özel aşı dolaplarında değil ev tipi buzdolaplarında muhafaza ediliyor. Elektrik kesintisinin ne kadar süreceği bilinmediği için jeneratörlerin dayanıp dayanmayacağı da net değil. “ACİL DURUMLAR İÇİN EYLEM PLANIMIZ YOK” Hürriyet’ten Buse Özel’in haberine göre İstanbul’da görev yapan aile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan elektrik kesintisine flaş açıklama:’Terör saldırısı…’

davutoğlu

Başabakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, “Terör saldırısını da araştıyoruz” dedi. Hürriyet’te yer alan habere göre Davutoğlu  ‘Enerji Bakanlığı’nda kriz masası kuruldu. İletim hatlarında sorun olduğunu düşünüyoruz. Her türlü ihtimali araştırıyoruz. Terör saldırısı olabilir mi, onu da araştırıyoruz o yönde araştırmalarımız var. Her türlü ihtimali araştırıyoruz’ dedi. İLGİLİ HABER   Kesintiye ilişkin korkunç iki ... Devamını Oku »

  • Tweet