Pazar , 3 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: emre uslu

Etiket Arşivi: emre uslu

Türkiye IŞİD’e neden operasyon yapmıyor

emre-uslu

    Dünya Türkiye’de olanları yakından izliyor. Artık Batı Türkiye’yi kendi “değerler dünyasından” çıkarmış görünüyor. Türkiye Batılı değerlerin yaşatıldığı bir ülke olarak görülmüyor. Bunun pratikteki siyasi karşılığı şu: Türkiye ile olan ilişkileri, sadece stratejik ilişkiler düzeyine indirgenmiş durumda. Yani Batılı ülkeler artık “Türkiye’den ne alabiliriz, ulusal çıkarlarımız korumak için Türkiye ile nasıl bir ilişki kurmalıyız” noktasına gelmiş durumda. Bunun doğal ... Devamını Oku »

  • Tweet

Uslu’dan canlı yayında inanılmaz iddia:’Sultanahmet bombacısı AKP’li başkanla görüştü’

emre-uslu-zorla-goturulecek-h1410877756

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu, Samanyolu Haber’de yayınlanan  Amerika Penceresi adlı programa katıldı.  Uslu’nun çok ses getirecek iddiası şöyle: ‘Sultanahmet’te canlı bomba diye öldürülen Diana Ramazonova, hangi AKP ilçe başkanıyla telefon görüşmesi vardı? Şimdi onun bununla bunun onunla telefon görüşmesi var diyen savcılara çağrıda bulunuyorum. Diana Ramazonova, hangi AKP ilçe başkanıyla telefon görüşmesi vardı? Çıkın açıklayın. Neden örtüyorsunuz. Suç işliyorusunuz. Teröristlerle ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP oyları ve çözüm süreci

emre-uslu

  Baştan belirteyim. HDP’ye oy vermeyi düşünmüyorum. Söylemlerini demokratik bulmama rağmen PKK’nın elindeki silah benim HDP’ye oy vermemin önündeki en büyük engel. PKK’nın silahı bu ülke vatandaşlarına tehdit olmaktan çıkmadıktan sonra HDP’ye oy vermem. Bu benim kişisel tercihim. Ancak şu gerçeği de görüyorum; HDP’nin Türkiye kamuoyundan alacağı desteğin yoğunluğu barış için umuttur. HDP Türkiye kamuoyundan ne kadar yoğun oy alırsa ... Devamını Oku »

  • Tweet

PKK’nın Ağrı’da ne işi var

emre-uslu

  PKK ile TSK arasında çıkan çatışmada gözler hükümetin üstünde. Kamuoyunun yaygın kanaati Ağrı olayının hükümetin seçim projesi olduğu yönünde. Eldeki verilere bakacak olursak gerçekten de hükümetin açıklaması gereken, ama açıklayamadığı birçok tuhaflık var.   Vali’nin Efkan Ala’nın en yakın bürokratı olması, Ala’nın hiçbir resmî hüviyeti olmamasına rağmen olayla ilgili ilk açıklamayı yapması, çatışma haberleri sıcaklığını korurken hükümetin beş PKK’lı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emre Uslu ‘O valiyi’ yazdı…’Efkan Ala’nın en yakın adamıydı’

emre-uslu-itiraf-etti-h1424123156

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu,  Ağrı’daki operasyon emrini verdiğini belirten Vali Musa Işın’ın kim olduğuna ilişkin “www.yeniyon.com” isimli internet sitesinde kaleme aldığı yazısında birbirinden ilginç iddialar ortaya attı. Uslu, 1995 yılında Beytüşebap’ta asker ve korucular öncülüğünde seçime müdahale edilme girişimini yazdığı yazısında, olayın yaşandığı dönemde şimdiki Van Valisi Musa Işın’ın o dönemde de Beytüşebap Kaymakamı olduğunu hatırlattı. İşte Uslu’nun kaleme ... Devamını Oku »

  • Tweet

Seçimler, anketler ve ittifaklar

emre-uslu

Son yıllarda seçimlere gidilirken seçmen algısın üzerinde yapılan çalışmalarda en kritik rolü AKP’ye çalışan anket şirketleri oynuyor. AKP’nin anket yaptırdığı, adeta AKP sözcüsü gibi televizyonlara çıkartılıp yorumlar yaptırılan özellikle iki anket şirketi dikkat çekiyor; Anar ve Genar. Bu iki şirket 30 Mart seçimlerini –bence bilerek– en kötü tahmin eden iki şirketti. Hem Anar hem de Genar, 30 Mart seçimlerine üç ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hakan Fidan ve Paris cinayetleri

emre-uslu

Cemil Bayık Hakan Fidan’ın kendilerine “Paris cinayetlerini MİT’in yaptığını kabul ettiğini, MİT içindeki Ulusalcı veya Cemaatçi odakların yaptığını” söylediğini açıkladı. Cinayetle ilgili Fransız savcılığı ve Ankara savcılığı araştırmalar başlattı. Fransızlar Türkiye’ye Ö.Z.G’nin üzerinden çıkan telefonlar, telefon numaraları ve bu telefonlarla irtibatlı Türkiye’ye kayıtlı numaraları verdi ama olayda bu kadar net somut bilgiler olmasına rağmen, olayın üzerinde bir yıl geçti ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suikast kumpasının arka planı

emre-uslu

Sizin de bildiğiniz gibi havuz medyası geçen haftalarda beş gün üst üste sürdürdüğü iftira kampanyasının son gününde ben ve CHP milletvekili Umut Oran’ın, Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a suikast planladığım iftirasını atmıştı. Gerek ben gerekse Umut Oran mahkemelere başvurduk. Umut Oran Twitter’den DM yazışmalarını alıp açıkladı. İftirayı ispatladı. Ben de Twitter’e başvurup DM yazışmalarımı göndermelerini, bir basın açıklaması yapmalarını istedim. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Durum kötü, AKP klinik vakıa

emre-uslu

Yandaş medyada ipe sapa gelmez manşetler devam ediyor. En son manşetiyle sıvadılar. Sümeyye Erdoğan’a suikast yaptıracakmışım. Bu hâle gülünür mü, kızılır mı, acınır mı, inanın ben de bilmiyorum. Sanırım AKP’nin durumu kötü. Öncelikle gündemi değiştiremiyorlar. Sonra bir yıldır suçladıkları, terör örgütü ilan ettikleri Gülen Cemaati hakkında bir delil bulamadılar. Dahası dünyadan iyice dışlandılar. Erdoğan’ın, Meksika gezisinde ABD meclisinden 80 vekile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş… Türkiye bu yazıyı konuşacak…Uslu o iddiayı yazdı !

emre_uslu_hakkinda_yakalama_karari_h67429

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu, kendisine yönelik  ‘Sümeyye Erdoğan’a suikast yaptıracağı’ iddiasına bir yazıyla yanıt verdi. Uslu’nun ‘Durum kötü, AKP klinik vakıa’ başlıklı yazısı yarın yayınlanacak Taraf Gazetesi’nde yer alacak. Devamını Oku »

  • Tweet