Pazartesi , 11 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Erbakan

Etiket Arşivi: Erbakan

Erdem bombaladı! ‘AKP’nin oyu düşünce Kur’an’a sarıldı! Erbakan bile…”

erdoerdem

Erbakan’ın bile elde Kuran’la kürsüye çıkmadığını söyleyen Tarhan Erdem, AKP’nin oyları düşünce Erdoğan’ın Kuran’a sarıldığını iddia etti.   BBC Türkçe’den Rengin Arslan’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağırlıklı olarak Kürtlerin yaşadığı Batman, Diyarbakır, Siirt ve Mardin’de düzenlediği mitinglerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kürtçe meali yayımlanan Kur’an-ı Kerim’i eline alarak halka hitap etmesine karşılık Tarhan Erdem, “AKP yüzde 41’den de aşağı inebilir; ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erbakan depremi…Aday gösterilmeyince patladı…AKP ve MHP’ye teşekkür etti!

fatiherbakan

Fatih Erbakan 7 Haziran seçimleri ilgili partisinin aldığı karara tepki gösterdi. Erbakan açıklamasında “Saadet Partisi Genel Merkez yönetimi seçimlerde birlikte çalışmamız veya listelerinden aday olmamız gibi herhangi bir teklifte bulunmamıştır. Ayrıca kendilerine ilettiğimiz Saadet Partisi destekli bağımsız aday olmamız şeklindeki teklifimiz de yine Saadet Partisi yönetimi tarafından kabul görmemiştir.” ifadelerine yer verdi. Erbakan, ayrıca AKP ve MHP ‘den adaylık teklifi ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’nin umudu Erbakan’ın çocukları…

erbakanlar-150316,CqeQEBVpUkm9rWen3IeCJg

7 Haziran seçimlerinde AKP sürpriz adaylarla seçmenin karşısına çıkacak. AKP’nin bir “vefa hareketi” olduğunu söyleyen Davutoğlu Milli Görüş’ün lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz’ü milletvekili adayı göstermek için teklif götürecek. Yeni Şafak gazetesinden Fazlı Şahan’ın haberine göre, AKP MYK kararı ile Fatih Erbakan’a 7 Haziran seçimlerinde kendisini aday göstermek istendiği iletecek. Erbakan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erbakan’ı anma gecesinde bomba paniği

bomba

Bursa’da, İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın da katılacağı eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı 4’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma töreni öncesi hareketli dakikalar yaşandı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Osmangazi Salonu’nun kapısı önünde elinde bulunan sırt çantasını yere atıp, şahadet getiren Necip Fazıl Kısakürek imam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi olan 15 yaşındaki T.Ç., kelime-i şahadet getirip, elindeki çantayı yere atarak, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Liselerde ‘Erbakan’ yarışması

erbakan

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Bitmeyen Mücadele Erbakan” konulu bir kompozisyon yarışması düzenliyor. Necmettin Erbakan adına açılan vakfın talebi üzerine gerçekleşecek yarışmanın son katılma tarihi 16 Mart olarak açıklandı. Birgün Gazetesi’nin haberine göre, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce onaylanan talep kapsamında İstanbul’da bulunan özel ve resmi liselere bir yazı gönderildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de doğrulanan yarışmanın konusu “Bitmeyen Mücadele ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’nin korkunç seçim stratejisi…Bölücü plan hazır

parti

Genel seçimden önce muhalefeti zayıflatmak isteyen iktidar, ulusalcıları kullanarak CHP’yi bölmek istiyor. MHP’yi ayrıştırmak için Tuğrul Türkeş’i kullanmayı planlıyor. AKP’nin, seçimden önce dört muhalefet partisini zayıflatmak için “eylem planı” hazırladığı ortaya çıktı. Daha önce HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’u ve Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’yu saflarına katarak, iki partiyi tasfiye eden AKP’nin, CHP, MHP, BBP (Büyük Birlik Partisi) ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu Kobani’de Erdoğan ile ters düştü; ‘Kürtçe öğrenmek istiyorum’ dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Şam İslam Devleti’nin saldırısı altında olan Suriye’nin Kürt kenti Kobani’ye sahip çıktı. Diyarbakır AKP il kongresinde konuşan Davutoğlu, “Kobani’ye buradan selam ediyorum. Kobani’deki her kardeşlerimi alnından öpüyorum. Kobani bize tarihin emanetidir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD’in Kobani’ye saldırısının en yoğun döneminde Kobani’ye sahip çıkılmasını eleştirmiş, bu kentin stratejik önemi olmadığını öne sürerek “Kobani düştü düşecek” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eski ABD elçisinden Türkiye ile ilişkiye ilginç tanımlama

ABD’nin bir önceki Ankara büyükelçisi Francis Ricciardone, “İster darbeci generaller, ister Erbakan gibi adamlar olsun Türkiye’ye mahkumuz” dedi. RicciardoneRicciardone, Washington’da dün düzenlenen German Marshall Fund adlı düşünce kuruluşunda yaptığı konuşmada Türkiye’yi ‘büyük devletler’ kategorisinde ele aldı. diken.com.tr’den İlhan Tanır’ın haberine göre halen Atlantik Konseyi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten eski büyükelçi şunları söyledi: “Türkiye’nin coğrafi önemi var. ABD, dünyayı sadece izlemek ... Devamını Oku »

  • Tweet