Cuma , 8 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ergenekon

Etiket Arşivi: ergenekon

Ergenekon sanığı Teğmen Çelebi’den Kütahyalı’ya:’Ne içiyorsun sen, fırıldak..’

tegmen_celebi_den_kutahyali_ya_ne_iciyorsun_sen_firildak_sarabi_h110803_69351

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezası alan ancak daha sonra delillerin sahteliği nedeniyle serbest bırakılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi Sabah köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’ya Twitter hesabından yüklendi. Kütahyalı, Ergenekon davası konusundaki düşüncelerini 17 Aralık sonrası değiştirdi. Kütahyalı’nın katıldığı programlarda ve köşesinde Ergenekon sanıkları için “mağdur” ifadeleri kullanmasını Teğmen Mehmet Ali Çelebi eleştirdi. Çelebi Kütahyalı’ya twitter hesabından cevap verdi. Çelebi’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güçlü: ‘Kemalistler AKP’yi devletçi partiye dönüştürdü; lideri de Erdoğan’

ibrahim_guclu

Kürt siyasetçi-yazar İbrahim Güçlü, zaman içinde devletçi zihniyetin AKP’ye de egemen olmaya başladığını söyledi. Güçlü, “Siz devleti değiştirmediğiniz zaman, devlet bir dönem sonra sizi dönüştürüyor. Kemalist devlet, AK Parti’yi dönüştürdü; dolayısıyla AK Parti, devletçi bir parti oldu ve devlet partisine dönüştü. Lideri de Tayyip Erdoğan, özellikle buna çok teşne olan bir lider, yapısal özellikleri itibariyle” dedi.   İbrahim Güçlü, Cihan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray, Tayyar’ın bu sözüne kızacak: ‘Cemaate karşı Ergenekon’la ittifak yapıldı’

şamil-tayyar

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili ilginç bir itirafta bulundu. Şamil Tayyar, AKP’nin “Paralel Yapı” diye nitelediği Cemaati bitirmek için Ergenekon’la ittifak yaptığını itiraf etti. Paralel Yapı diyerek Cemaati “tehlike” olarak nitelendiren Şamil Tayyar, “Bir başkası ile ittifak yaparak bir tehlikeyi yok etmek düşüncesi bana göre çok sıkıntılı bir düşence” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ergenekon’da 18.ölüm… Erdoğan’ın özrünü duyamadılar !

eregenekon

Tedavi gördüğü hastanede, önceki gün hayatını kaybeden Ergenekon Davası sanıklarından Hüseyin Görüm, son yolculuğuna uğurlandı. Eşi Filiz Görüm, “Damlarda çürüttüler, hiçbir suçu yoktu” dedi. Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde, pankreas kanseri teşhisiyle 2 aydır tedavi gören Görüm (53), önceki gün hayatını kaybetti. Ergenekon Davası sanıklarından olan Hüseyin Görüm için dün Maltepe Merkez Camii’nde, öğle namazını takiben cenaze töreni düzenlendi. Kuvayi Milliye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hanefi Avcı’ya büyük müjde !

hanefi-avcinin-meslege-donus-icin-yolu-acildi,FX9D3UaDZkibXOYZrtPa_Q

“Devrimci Karargah” soruşturmasına dahil edilerek tutuklanan ve 4 yıl kaldığı cezaevinden Anayasa Mahkemesi kararıyla çıkan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın mesleğe tekrar dönmesinin yolunu açacak emsal niteliğinde bir karar çıktı. Ankara 14. İdare Mahkemesi, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ın, hem Eskişehir Valisi olduğu dönemde yazdığı ve Angora Kitabevi’nden çıkan “Haliç’te Yaşayan Simonlar (Dün Devlet Bugün Cemaat)” adlı kitaptan dolayı Avcı hakkında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün ‘savcısıyım’ dedi, bugün özür diledi!

RESIMID_15587879

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Harp Akademileri Komutanlığı’nı ziyaret ederek subaylara hitap etti. Konuşmasında Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklamalarına da değinen Erdoğan, “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” dedi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Komutan eşlerinden ‘Erdoğan özürüne’ sert tepki !

sessiz_ciglik_h14805

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Harp Akademileri Komutanlığı’nda Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili “Komutanların tutuklanmasına gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” sözleri üzerine Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz ve eşi Rengin Gürdeniz açıklamalarda bulundu. Ramazan Cem Gürdeniz, “Cumhurbaşkanı ordudan özür diliyor” derken eşi Rengin Gürdeniz “Kaybolan 4 yılın hesabını kim verecek” dedi. Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Medyayı üzen ölüm…Duayen polis muhabiri yaşamını kaybetti

1

Türkiye’de polis-adliye muhabirlerinin duayeni olarak kabul edilen gazeteci Ünal İnanç hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören Ünal İnanç, 77 yaşındaydı. İnanç   Ergenekon davasında 19 yıl hapis cezasına çaptırılmış ancak sağlık durumu ve yaşı dikkate alınarak adli kontrol şartları kapsamında serbest bırakılmıştı. Devamını Oku »

  • Tweet

Ergenekon ve Balyoz’un en ünlü sanığı da vekil adayı oldu !

chptegmen

İrticayla  Mücadele Eylem Planı başlıklı belgede ıslak imza tartışmalarıyla gündeme gelen, Ergenekon davasında ağırlaştırılmış ömür boyu, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek, CHP’den milletvekili aday adayı olmak için başvurdu. Hürriyet’ten Mehmet Can Topbaş’ın haberine göre 7 Haziran genel seçimleri öncesi partilerin aday adaylığı süreçleri devam ediyor. Bu kapsamda Emekli Albay Çiçek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bedrettin Dalan hakkında yeni gelişme!

27938092

Ergenekon davasının firari sanığı, İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı. Ergenekon davası kapsamında hakkında çıkan gözaltı kararından önce yurtdışına gittiği belirtilen Bedrettin Dalan, için Nisan 2010’da yakalama kararı çıkarılmıştı.  O tarihten bu yana firari olan Dalan hakkındaki dosya ayrılmıştı. Dalan ile birlikte Turhan Çömez, Mustafa Bakıcı, Emrah Gönenci ve Saipir Debzlelvidze İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına ... Devamını Oku »

  • Tweet