Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ERTUĞRUL GÜNAY

Etiket Arşivi: ERTUĞRUL GÜNAY

Günay: ‘Gezi’de Erdoğan’ın kibirli tavrı nedeniyle gençler öldü’

ertuğrul-günay

AKP’den istifa eden eski Kültür ve Turizm Bakanı Bağımsız İzmir milletvekili Ertuğrul Günay, Gezi olayları sırasında yaşananlara ilişkin Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulundu. Bugün Gezi olaylarının yıldönümü olduğunu belirten Ertuğrul Günay, “Benim için de özel önemi olan bazı bilgileri hatırlatmak ve kamuoyu ile yeniden paylaşmak istiyorum: Gezi Parkı, aynı alandaki kışlanın yıkımı ile 1940’ta oluşmuş. Yıkılan yapının tarihi mimarimizde özgün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ertuğrul Günay’ın acı günü… Sunum yaparken hayatını kaybetti…

ertugrulgunay

İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay’ın yeğeni 46 yaşındaki Özcan Özyurt kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Acı haberi sabah saatlerinde alan Günay, İzmir’de düzenleyeceği basın toplantısını iptal edip, cenazeye katılmak üzere Ordu’ya gitti. İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, bugün İzmir’de bağımsız Milletvekili İlhan İşbilen’le ortak basın toplantısı düzenleyecekti. Ancak Günay’ın yeğeni Özcan Özyurt’un İstanbul’da çalıştırdığı şirkette sunum yaparken kalp krizi sonucu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yeşillendirilme sözü verildi ama ikinci otel dikiliyor!

1729841

Muğla’nın Milas ilçesinde, sekiz yıl önce bir yangında 150 hektarlık Halep çamı ve kızıl çam ormanının kül olduğu Güvencinlik Koyu’nda, bin yatak kapasiteli ikinci otel inşaatına başlandı.  Denize yaklaşık 50 metre uzaklıkta inşa edilecek ve 60 milyona mal olacak otelin, 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Güvercinlik Turizm Merkezi” olarak belirlenen ormanlık alan, 2006 yılında turistik tesis ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ertuğrul Günay’dan ilginç karar !

gunay

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nu perşembe günü makamında ziyaret etmesiyle CHP’den kontenjan adayı olacağı iddia edilen İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, “Bu seçimde aday değilim. Seçimleri gözlemleyeceğim. Sonuca göre ihtiyaç varsa belki yeni bir siyasi harekette elimi taşın altına koyarım. Türkiye yolunu bulmuşsa ona destek olurum. Bireysel bir arayışım yok” dedi. AKP’den istifa eden eski Kültür Bakanı ve bağımsız ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de listeler açıklanacak…Ortalık karışacak..7 Nisan depremi!

GÜNAY

Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, Bülent Arınç ile Melih Gökçek arasındaki tartışmanın altında yatan gerçeği Taraf’a açıkladı. “İkili arasındaki tartışmaya odaklanmamak gerekir çünkü Gökçek, Sayın Erdoğan’ın açıklamalarından sonra konuyu saptırmak için ortaya çıktı. Arınç da ister istemez bu gündemi saptırma çabasına alet oldu. Burada odaklanılması gereken asıl konu, Sayın Erdoğan’ın konjonktüre göre tavır değiştirmesi” diyen Günay, sözlerine şöyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

12 Eylül’den sonra ilk

GÜNAY

Eski Kültür Bakanı Günay, İç Güvenlik Yasa Tasarısı’nı şöyle eleştirdi: Yargı kararı olmadan alıkoyma, en son 12 Eylül darbe döneminde görülmüştü. Hükümetin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir an önce yasalaşmasını istediği, Meclis’te büyük tartışmalara yol açan İç Güvenlik Yasa Tasarısı’na bir tepki de İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay’dan geldi. Taraf’a konuşan eski AKP’li Ertuğrul Günay, İç Güvenlik Paketi’nin hukuk ... Devamını Oku »

  • Tweet