Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: eski

Etiket Arşivi: eski

Eski Diyanet İşleri Başkanı’nından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bomba uyarı!

5561668ad72ed19b702bdbb8

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlarda Kuran’ın Kürtçe mealini göstermesine tepki gösterdi. Yılmaz, “Kuranıkerim’in politikaya alet edilmesi doğru değil. Onun gösterileceği yer meydanlar değil” dedi. Cumhuriyet’ten Fırat Kozok’un haberine göre; 7 Haziran sürecinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın mitinglerine rastlayan ezanların geciktirilmesi, Cumhurbaşkanı’nın meydanda Kuran göstermesi ve son olarak da AKP’li adayların camilerde propaganda yapması konusunda Diyanet İşleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tarihin deney sahasında

Sezin Öney

Eski ile yeni arasında sadece bir saniye mi var? Bir an, her şeyi değiştirebiliyor mu? Hayatta böyle bu… Bir gün birini görürsünüz, biriyle tanışırsınız ve hayatınız sonsuza kadar değiştir. Bir gün, bir an boş bulunursunuz, bir an dikkat etmezsiniz, bir an kafanız dağılır, bir anda karar verirsiniz, bir anda anlarsınız, bir anda seviniverirsiniz, bir anda sıkılıverirsiniz, bir müjde alırsınız, bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Şûra’nın önerileri

Murat Belge

Bu toplumun siyasî gelenekleri “havan dövücüler”den de, “hınk deyiciler”den de, bol bol yaratmıştır. Bunlar genellikle iplerin (yani gücün) kimin elinde olduğuna bakarlar. Durumu tesbit ettikten sonra o cephede kendilerine yer açmaya başlarlar: uzmanlıklarına ve yeteneklerine göre, havan döverek ya da hınk diyerek. Revaçta olan ne? “Güneş- Dil Teorisi” mi prim yapıyor: “Roma’nın eski adı Tarquinia, değilmi? Kralı da Tarquinius! İşte, ... Devamını Oku »

  • Tweet