Salı , 24 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Eşme KÖyü

Etiket Arşivi: Eşme KÖyü

Türbenin yeri sahipli çıktı: Sabah kalktım, arazimde iş makinesi gördüm

fft16_mf5338988

Türkiye’nin Süleyman Şah’ın yeni türbesini inşa edeceği Suriye Eşmesi’ndeki arazinin sahipli olduğu bildirildi. Milliyet gazetesinden Namık Durukan’ın haberine göre Suriye Eşmesi’ne yapılan yeni türbenin sahibi olduğunu iddia eden Bozan Osman, “Sabah kalktım arazimde iş makinelerini gördüm. ‘Türkiye büyük devlettir, seni mağdur etmez’ dediler, bekliyorum” dedi. Süleyman Şah’ın naaşının taşınacağı Eşme köyünde iş makineleri aralıksız çalışırken yasak bölge kapsamındaki köye giriş-çıkışlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türbenin yeni yeri, sınırdan Suriye içine bir taş atımlık yerde!

yeni-turbe-promo

Türkiye’nin Suriye sınırları içerisindeki toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki tüm askerler, Süleyman Şah’ın naşı ve emanetler Türkiye’ye getirildi. Üçüncü kez yer değiştirecek olan türbe, bugün Türk bayrağının dikildiği Suriye Eşmesi’ne taşınacak. Türbenin yeni yeri Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinin sınır bölgesindeki Eşme köyünün tam karşısında yer alıyor. Türkiye tarafından gözle görülebilecek bir mesafede, Suriye topraklarının 200 metre kadar içinde. Şu anda yeni ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye, yeni Süleyman Şah Türbesi için Suriye’nin Eşme Köyü’ne bayrak dikti

28002300

Bir süredir bölgedeki çatışmalar nedeniyle askerlerin nöbet değişimi yapmadığı Türkiye’nin yurt dışındaki tek Türk toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki Süleyman Şah Türbesi’nde yer alan naaş ve buradaki Saygı Karakolu’nda görevli 38 personel “Şah Fırat Operasyonu” ile gece yarısı Türkiye’ye getirildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni türbe yeri olan Suriye Eşmesi’ne Türk bayrağı dikildiğini açıkladı. Bu arada operasyona katılan bir askerin kaza ... Devamını Oku »

  • Tweet