Pazar , 3 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ev

Etiket Arşivi: ev

Korkunç suikast son anda önlendi…O paşanın kapısını kırıp içeri girerken…

hayrıkıvrıkoğlu

Eski  Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nun Etiler’deki evine biri kadın 4 kişi girmek istedi.Kapıyı açamayan ancak kaçmayı da başaran şüphelilerin eve hırsızlık için mi yoksa başka bir amaçla mı girmeye çalıştıkları araştırılıyor. Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre  23’üncü Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun kuzeni, emekli Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, cuma günü öğle saatlerinde Etiler’de oturduğu sitedeki evinden dışarıya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir annenin dramı… Evini müteahhide vermeyince çocukları terk etti

anne

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde oturan 80 yaşındaki Hatice Akdaş, tek katlı müstakil evini müteahhide vermediği için 2 oğlu tarafından terk edildiğini söyledi. 15 yıl önce eşi vefat eden ve 500 metrekarelik arsaya yapılan tek odalı evde yaşamını sürdüren Hatice Akdaş, eşi öldükten sonra oğullarının evi kentsel dönüşüme vermek istediğini, kendisinin ise kocasının hatırası olan 20 yıllık evini terk etmek istemediğini söyledi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

O anne konuştu: ‘Kürtsen çocuğun cezayı alır’ dediler…

anne

Kobane eylemleri sırasında bir marketten çikolata çaldığı gerekçesiyle 49 gün tutuklu yargılanan ve 4 yıl 3 ay hapse mahkûm edilen 17 yaşındaki G.G., “Sahipsiz sepetleri görünce aldık. İster istemez insanın canı çekiyor” dedi. Karakolda dayak yediğini anlatırken annesi de oğlunun cezaevinden saçları beyazlamış olarak çıktığını belirtti. Çocuğunu kurtarmak için çaldığı kapılardan, ummadığı bir yanıtla ayrıldığını anlatan anne, şunları söyledi: “Kürt ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böcek davasında bilirkişi, inceleme yapmadan rapor vermiş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofislerinde bulunan dinleme cihazlarına ilişkin açılan davada bilirkişi olarak görev yapan TOBB Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tevfik Demir’in “herhangi bir deney ve cihazlar üzerinde inceleme yapmadan” rapor hazırladığı ortaya çıktı. Duruşmada ofisteki böcek araması sırasında hazır bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank da tanık olarak ifade verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde kullandığı çalışma ofislerinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Evini yabancıya kiralayanı ‘elektrik çarpabilir’

Evini yabancı kişilere kiralayanlar için elektrikte kötü haber geldi. Kiralayan kişi elektrik faturasını ödemediğinde, kaçak elektrik kullandığında tüm cezayı ev sahibi ödeyecek. Elektrikteki kayıp-kaçak bedeli alınmasına ilişkin tartışmalar devam ederken, enerji sektöründe ev sahiplerini önemli bir tehlikenin beklediği ortaya çıktı. Evini Suriyeliye veya başka yabancıya kiraya veren herhangi bir ev sahibi kaçak elektrik kullanımı veya ödenmeyen faturadan sorumlu tutulacak. Tüketici ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘İmar borsası’ devri… Yoksulun evine el koyup satacaklar

evler

Türkiye ‘inşaat odaklı büyüme’ konusunda bir basamak daha atlayarak ‘imar borsası’ devrine geçiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni yasa taslağına göre kentsel dönüşüm alanındaki parseller sertifikalandırılacak. Bu sertifikalar borsada alınıp satılabilecek. Büyük inşaat şirketleri kazanırken olan evlerine el konan vatandaşlara olacak. Pelin Ünker’in Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberine göre, İmar Hakkı Transferi (İHT) sistemi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ... Devamını Oku »

  • Tweet