Perşembe , 14 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: evren

Etiket Arşivi: evren

Barlas Evren için kendisine başsağlığı dileyen Hakan’a öyle bir yanıt verdi ki !

ahmet-mehmet

Mehmet Barlas Kenan Evren’in ölümünün ardından ‘Barlaslar’a başsağlığı’ yazısı kaleme alan Ahmet Hakan’a kısa bir notla cevap verdi. 12 Eylül 1980 darbesinin başındaki isim Kenan Evren’in ölümünün ardından ‘Barlaslar’a başsağlığı’ yazısı kaleme alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a, Sabah yazarı Mehmet Barlas, bugünkü köşesinden cevap verdi. DALAKSIZ, KAŞINIYOR Evren’i malikanesinde ağırlayan ve daha önce de bu konuda kendisini eleştiren Hakan’la polemik ... Devamını Oku »

  • Tweet

İbret fotoğrafı… Darbeci tek başına….

evrencenaze

12 Eylül zulmünün lideri darbeci  Kenan Evren’in cenazesi  tedavi görürken hayatını kaybettiği Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) alındı. Evren için Genelkurmay’da tören düzenlenecek. Evren, öğle namazına müteakip Ahmet Hamdi Akseki Cami’inde kılınacak cenaze namazının ardından Devlet Mezarlığı’nda defnedilecek. Fotoğraf:Selahattin Sönmez (Hürriyet) Devamını Oku »

  • Tweet

Evren

Murat Belge

    “Tarihi büyük adamlar yapar” diye özetlenebilecek bir tarih yorumu vardır öteden beri. Tarihçiler arasında buna rağbet eden kalmamıştır ama popüler düzeyde hâlâ taraftarı vardır. O taraftarlara sormalı, “Evren hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye. Evren bu toplumun tarihini ciddi ölçekte belirledi. Bugün hâlâ onun biçimlendirdiği bir toplumda, onun kurduğu kurumlar arasında yaşıyoruz. Böylece, yukarıdaki mantığı ters yoldan izleyerek, “Ergo: Evren ... Devamını Oku »

  • Tweet

Evren’in cenazesi dört partiyi birleştirdi:’Yokuz’

uc_buyukler_mayista_nevsehirdeler_h33060

Meclis’te grubu bulunan dört parti de önceki gün ölen darbeci general Kenan Evren’in cenazesine katılmayacak.   Evren’in cenazesine tek bir partilinin bile katılmayacağını ilk söyleyen HDP lideri Selahattin Demirtaş oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğl’da bugün yaptığı açıklamada cenazeye ne kendisinin ne de herhangi bir CHP’lil katılmayacağını duyurdu. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bir TV kanalının canlı yayınında yaptığı açıklamada “AK Parti ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve CHP’de Evren kararını açıkladı…

cklıcı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün ölen darbeci Kenan Evren’in cenaze törenine katılmayacağı açıklandı.. Devamını Oku »

  • Tweet

Evren’i öven bir o çıktı…AKP’li Kuzu’dan Evren’e ‘icraat’ övgüsü..

burhan_kuzu_ingilizler_basimiza_bela_etti_h524251_dbaeb

AKP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, 12 Eylül darbesinin  lideri Kenan Evren’i övdü. Kuzu, Evren için “7.Cumhurbaşkanı Evren vefat etti.Yaptığı en önemli icraatı,din kültürü ve ahlak dersini ilk ve orta öğretimde zorunlu ders saymasıdır” ifadesini kullandı. Devamını Oku »

  • Tweet

Devlet adını anmadı..Ordu bile taziye dilemedi…Helallik yok netekim!

evrennnnnn

Hayatını kaybeden devlet adamlarının ardından taziyelerde bulunan başkent protokolü, 7’nci Cumhurbaşkanı ve 12 Eylül darbesinin lideri Kenan Evren’in ölümüne sessiz kaldı. Danıştay’ın kuruluş yıldönümü ve Anneler Günü nedeniyle mesajlar yayınlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kenan Evren’in adını anmadı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile muhalefet liderlerinin yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı’ndan da taziye mesajı çıkmadı. Devlet  adamları veya tanınmış isimlerin yaşamını yitirdiği anda başsağlığı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dünya Kenan Evren’in ölümünü böyle gördü

23042

Türkiye’nin yedinci Cumhurbaşkanı ve 12 Eylül askeri darbesinin lideri Kenan Evren’in ölümü, dış basında da yer buldu. Hürriyet’in derlemesine göre uluslararası basında çıkan haberlerden alıntılar:   REUTERS: Türkiye’deki 1980 darbesine öncülük eden eski genelkurmay başkanı ve cumhurbaşkanı Kenan Evren 97 yaşında öldü. Türk ordusunun siyaset üzerinde on yıllarca süren nüfuzunun sembolü olan Evren, geçen Haziran’da müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Yaygın işkence, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’na dilekçe yazdılar: Devlet töreni darbeyi meşrulaştırır

Darbe mağdurlarının, hayatını kaybeden 12 Eylül askeri darbesinin mimarı Kenan Evren için devlet töreni yapılmaması amacıyla gerekli yasal düzenlemelerin yapılması yönündeki başvurusu reddedildi. Darbe mağdurları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hitaben yazdıkları dilekçede, Evren için devlet töreni yapılmasının, darbeyi meşrulaştıracağını ve yaraları kanatacağını savundular.   Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre; Evren’in sağlığının kötüleştiğine ilişkin haberlerin kamuoyuna yansıması üzerine 12 Eylül Girişim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Muharrem İnce: Apoletsiz Kenan Evrenler yaşıyor!

CHP’li Muharrem İnce, 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ölümü sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.   Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi gören 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren dün akşam saatlerinde, 98 yaşında hayatını kaybetti. Kenan Evren’in hayatını kaybetmesinin ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de, 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ölümü sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.   “KENAN EVREN ÖLDÜ AMA YASALARI, BARAJI ... Devamını Oku »

  • Tweet