Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Facebook

Etiket Arşivi: Facebook

İnşaat işçisine ‘Facebook’a çok girdin’ cezası!

inş

Kayseri’deki bir inşaatta çalışan işçiler, “Facebook’a çok giriyor ve işi aksatıyor” gerekçesiyle bir arkadaşlarını ayaklarından bağlayarak inşaat iskelesine astı. İşçiler çektikleri fotoğrafı da sosyal medyada paylaştı.   Kayseri’nin Talas ilçesindeki bir inşaatta çalışan işçiler, işi aksatarak Facebook’a sık girmekle suçladıkları bir arkadaşlarını ayaklarına ip bağlayarak inşaat iskelesinden sallandırdı. İşçiler bu fotoğrafı da sosyal medya üzerinden paylaştı. İşçilerin şaka amacıyla yaptıkları bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Arama ilanını “beğendi” yakalandı

face

ABD’de hırsızlık ve kalpazanlık suçundan aranan 23 yaşındaki Levi Charles Reardon, kendisi hakkında Facebook üzerinden yayınlanan “Aranıyor” ilanını “beğenince” yakalandı.   Ocak ayından bu yana ABD’nin Montana eyaletinde aranan Reardon için, suçla mücadele derneği olan Cascade County Crime Stoppers, yerel polis yetkililerine yardım etmek için Reardon hakkındaki arama ilanını Facebook üzerinden yayınlamış ve yerini haber verene 1000 dolar verileceğini duyurmuştu. ... Devamını Oku »

  • Tweet

TBMM’nin 23 Nisan’daki ‘bıyıklı çocuk başkanı’ büyüdü, imam oldu, halkın anasına dil uzattı!

bıyıklı ibrahımseyhan

Bora Erdin’in Sözcü’de yer alan haberine göre  her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların Meclis’te makamlara oturtulması geleneği AKP iktidarı döneminde değişim yaşamıştı. Tam 9 yıl önce yani 23 Nisan 2006’da, 21 yaşındaki Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Seyhan TBMM’yi yönetmişti. O zaman Seyhan’ın yaşı tartışmalara neden olmuştu! O ‘çocuk’, İbrahim Seyhan okulunu bitirdikten sonra önlisans ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türk Einstein’ı yoğun bakımda! Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu kimdir?

28747097

“Türk Einstein”ı olarak adlandırılan kuramsal kimyacı ve moleküler biyolog Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu yoğun bakımda. Oktay Sinanoğlu’nun eşi Dilek Sinanoğlu, Facebook hesabından paylaştığı mesajında, “Son gün taburcu edilmeden bir gün önce beslenme tüpünün içindeki gıdaların akciğerlerine dolması üzerine komaya girdi” yazdı.   Dünyada moleküler biyoloji dalının ilk profesörlerinden biri olan ve “Türk Einstein”ı olarak anılan Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, komaya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’deki sosyal medya yasağı dünya medyasında

facebook-yotube

Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasıyla ilgili görüntüleri sebebiyle uluslararası sosyal medya siteleri Facebook, Youtube ve Twitter’e erişim yasağı kararı dünya basınında da geniş yankı buldu. Haber ajansları Reuters ve AFP ile Rus televizyonu RT’nin internet sitesi, gelişmeyi abone ve okuyucularına duyurdu. BBC Türkçe ise bazı operatörlerin söz konusu sitelere erişime hâlâ imkan tanıdığını aktardı. Devamını Oku »

  • Tweet

‘Twitter-miwitter’ ve youtube’u da sıfırladılar! Gerekçe ilginç !

twweter

Twitter, YouTube ve Facebook’a kullanıcıların bir kısmı şu dakikalarda giremiyor. Konu üzerine Hürriyet Dünyası’na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti. ESB’nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor. BTK Başkanı Tayfun Acarer konuyla ilgili yaptığı açıklamada Facebook’un ilgili içerikleri kaldırması ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yozgat’taki linç sürüyor

yozgat

Yozgat’ta 8 Mart etkinliği sırasında ülkücü öğrencilerin linç girişimine maruz kalan öğrenciler, “Facebook’ta fotoğraflarımız paylaşılıyor. Hedef haline getirildik” dedi. Yozgat Bozok Üniversitesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladıkları sırada Kürtçe slogan attıkları gerekçesiyle ülkücü öğrencilerin hedefi haline gelen kız öğrenciler tedirgin. İl genelinde sosyal medya üzerinden örgütlenen sağ görüşlü öğrenciler, Facebook’ta öğrencilerin fotoğraflarını paylaşarak hedef haline getirdi. Yayınlanan fotoğrafın altında ... Devamını Oku »

  • Tweet

TDK’dan ‘müsait’ rezaleti!

tdk

TDK yani Türk Dil Kurumu internet sayfasında kelime manasına bakmak için olan yere “müsait” yazınca çıkan anlam şok etti. TDK’nın web sitesindeki sözlüğünde “müsait” kelimesinin “Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın)” olarak tanımlanması kadınların tepkisini çekti. sozcu.com.tr’de yer alan habere göre kadınlar sosyal medya yoluyla TDK’ya karşı harekete geçtiler. TDK’nın sitesi şu an kilitlenmiş durumda. TDK ise henüz ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’ı eleştiren temizlik işçisi valilik talimatıyla işten atıldı!

işçi

Çanakkale’de de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün temizlik departmanı çalışanı A.S., sosyal paylaşım sitesi Facobook’taki kişisel profilinden, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, hem de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren paylaşımlarda bulundu. A.S.’nin, yolsuzluk operasyonları ile hükümetin politikalarını eleştirdiği paylaşımlar, Sağlık Bakanlığı birimlerince de kendilerine gelen ihbar üzerine fark edildi. GİZLİ DAMGALI BELGE Bu gelişme üzerine Çanakkale Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü, A.S. hakkında gerekli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Varan 1:Kabataş yalanı patladı, o gazeteci feryat figan ağladı !

kabatas

Gezi Parkı protestolarının yaşandığı dönemde  Zehra Develioğlu isimli kadının Kabataş’ta saldırıya uğradığı iddiasını ortaya atan ‘ gazeteci’ Elif Çakır’ın avukatı olan Fidel Okan, “Kabataş iddiası kurgu ve düzmece” sözleri nedeniyle kendisine tepki gösteren müvekkili için “Kabataş Yalancısı’ olarak ömrünün sonuna kadar o gelinle beraber anılacak” dedi. Fidel Okan, Kabataş’da saldırı iddialarının asılsız çıkmasının ardından Elif Çakır’ın kendisini aradığını telefonda feryat ... Devamını Oku »

  • Tweet