Cuma , 15 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: fatih

Etiket Arşivi: fatih

AKP ecdada böyle sahip çıkmış.. Fetih gazisinin kabri mutfak tezgahı oldu

20150512_135709

İstanbul’un Fethi’nin 562. yıldönümünde, CHP’nin fetih gazilerinin türbelerine yaptığı incelemelerde ibretlik görüntüler ortaya çıktı. Hali içler acısı türbelerin kimisi mutfak tezgahı, kimi kebapçı hatta soyunma odası olarak kullanılan da var   Miting Meydanlarında ilami ve tarihe sahip çıkan milliyetçi söylemler tam gaz devam etse de gerçekte durum öyle değil. Tarihi yapılar ziyan olmaya devam ediyor. İstanbul’un fethinin mayıs ayındaki 562. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Polisi yetmedi, zabıtası da destan yazdı..İşportacıyı dövüp bayılttılar..

zabıtadayak

İstanbul Vezneciler’de seyyar satıcılarının yediği feci dayak bir vatandaş tarafından kaydedildi. Görüntülerde; zabıta olduğu anlaşılan bir kişinin, bir genci döverek yere düşürdüğü, dayak yiyen gencin uzun süre yerde yattığı görülüyor. Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre görüntüler dün cep telefonuyla Vezneciler’de çekildi. Adını açıklamayan bir yurttaşın verdiği bilgiye göre saat 12 sularında bir grup zabıta ile seyyar satıcı arasında tartışma çıktı. Tartışma ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’nin umudu Erbakan’ın çocukları…

erbakanlar-150316,CqeQEBVpUkm9rWen3IeCJg

7 Haziran seçimlerinde AKP sürpriz adaylarla seçmenin karşısına çıkacak. AKP’nin bir “vefa hareketi” olduğunu söyleyen Davutoğlu Milli Görüş’ün lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan Altınöz’ü milletvekili adayı göstermek için teklif götürecek. Yeni Şafak gazetesinden Fazlı Şahan’ın haberine göre, AKP MYK kararı ile Fatih Erbakan’a 7 Haziran seçimlerinde kendisini aday göstermek istendiği iletecek. Erbakan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’da bir kanlı infaz daha..Tacik lideri sokak ortasında vurdular

FATİH

Tacikistan’da  oluşan “Grup 24″ adlı muhalif hareketin lideri olarak bilinen Umarali Kuvatov, Fatih’te uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Fatih, Molla Gürani Mahallesi’nde dün saat 22.30 sıralarında gerçekleşen olay şöyle gelişti: Bir misafiriyle evinde yemek yiyen Kuvatov, bir süre sonra dışarıya çıktı. Sokakta ilerleyen Umarali Kuvatov’a yaklaşan bir kişi başına tek el ateş ederek hızla olay yerinden kaçtı. Vatandaşların ihbarı ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’da halıya sarılı ceset!

halı

Fatih’te bir apartmanın arkasındaki boş alanda, poşetle kaplı, halıya sarılmış yabancı uyruklu bir erkeğe ait ceset bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin kimler tarafından bırakıldığını tespit etmek için polis inceleme başlattı. Fatih’te, bir apartmanın arkasındaki boş alanda, poşetle kaplı ve halıya sarılmış erkek cesedi bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin kimler tarafından bırakıldığını tespit etmek için polis inceleme başlattı. Saat 17.00 sıralarında, ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’daki bombalı saldırıların sorumlusu belli oldu

İstanbul’da bugün kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen ve biri patlayan ikisi etkisiz hale getirilen bombaların sorumluluğunu YDG-H örgütü üstlendi. Örgüt, Twitter’dan yaptığı açıklamada, toplam 7 noktaya bomba yerleştirildiğini öne sürdü. İstanbul bugün kentin çeşitli noktalarından gelen bomba ihbarları ile hareketli bir gün geçirdi. Bir süredir bomba ihbarlarının ya da çeşitli noktalara bırakılan bomba süsü verilmiş paketlerin sayıca çok arttığı kentte, bugün ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’da üç bomba birden!

Fatih'te patlama

İstanbul’da üç ayrı noktaya konan bombalardan biri patladı. Diğer ikisi ise kontrollü olarak fünyeyle patlatıldı. Fatih’te patlayan bomba can kaybına yol açmadı. Fatih’te İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında bulunan bir trafonun yanında bomba patladı. Olayda yaralanma ve can kaybı olmadı. Maltepe ve Sultangazi’de bırakılan bombalar ise fünye ile patlatıldı. Olay 11.00 sıralarında Turgut Özal Caddesi üzerinde İstanbul Üniversitesi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Burası İstanbul… O katiller için cenaze namazı !

fatih

Fransa’da Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren Kouachi kardeşler için Fatih Camii’nde cuma namazı sonrası toplanan grup, gıyabi cenaze namazı kıldı. Cuma namazının ardından Fatih Cami’nin avlusunda toplanan bir grup, Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine saldırı gerçekleştiren 3 gün sonra da Fransız polisinin operasyonu sonucunda öldürülen Kouachi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namaz öncesi üzerinde Usame Bin Ladin ve Kouachi kardeşlerin fotoğrafı ... Devamını Oku »

  • Tweet

O eski halinden eser yok şimdi

osmanlı

Van’ın Gevaş İlçesi’nde bulunan ve Selçuklular tarafından 700 yıl önce yaptırılan Halime Hatun Kümbeti’nin arkasında 7 yıl önce yaptırılan yurt binasının basına yansıması 2014’ün en çok konuşulan mimari haberlerinden biri oldu. 700 yıl önce Melik İzeddin tarafından kızı Halime Hatun için yaptırılan kümbet turistlerin büyük ilgisini çekiyordu. Yurt binasının buraya yapılmasına başta turistler olmak üzere hiç kimse anlam veremedi. OSMANLI ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Sen ikamet etme biz kamulaştıralım”

ikamet

İstanbul Fatih’te tarihi Molla Zeyrek Camii’nin hemen yanında bulunan 2. derece tarihi tescilli yapının sahipleri Fatih Belediyesi ile mahkemelik oldu. Nedeni ise belediyenin 1800’lü yıllarda yapılan, içinde hala mülk sahiplerinin yaşadığı babadan kalma yapıyı kamulaştırmak istemesi. Evin hikayesi kısaca şöyle; Mülk sahipleri, 2004’te binayı yenilemek için Koruma Kuruluna başvuruda bulundu. Beş yıllık uğraşın ardından kuruldan izin almayı başardı. Aldıkları izinle ... Devamını Oku »

  • Tweet