Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: FETİH ŞÖLENİ

Etiket Arşivi: FETİH ŞÖLENİ

İlber Ortaylı’dan ‘Fetih Şöleni’ değerlendirmesi: ‘Ecdadımıza yakışıyor’ diye gelişigüzel laf olmaz!

page_ilber-ortayli-ne-baskanligi-kardesim-burasi-uruguay-mi-coker-o-sistem_328161121

Prof. Dr. İlber Ortaylı ile fetih şöleni için “Ecdadımıza yakışır kutlama diye gelişigüzel laf olmaz. Oradaki tarihe, bu büyük şehre, bu coğrafyaya, bu insanlara uygun, güzel, estetik bir kutlama olmalı” dedi. Cumhuriyet Gazetesi’nden Selin Ongun’un sorularını yanıtlayan İlber Ortaylı, şunları söyledi: – Fetihin 562. yılındayız. Geçmiş kutlamalar için nasıl bir parantez açarsınız? Bakın 500. yılda, yani 1953’te o zamanki Türkiye’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbullular Dikkat!.. Yarın bu yollar kapalı!

yol

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yarın Kazlıçeşme Meydanı’nda yapılacak HDP mitingi ile Yenikapı Miting Alanı’ndaki Fetih Şöleni nedeniyle trafiğe kapatılacak yolları açıkladı. Emniyet’ten yapılan açıklamaya göre, HDP’nin Kazlıçeşme Meydanı’ndaki mitingi nedeniyle, saat 12.00’den başlayarak, miting sona erinceye kadar trafiğe kapatılacak yollar şunları: Emniyet açıklamasına göre, miting nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar şunlar: 10. Yıl Caddesi-Gençosman Caddesi (Yedikule Işıklar İle Topkapı arası), Demirhane Caddesi, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül Erdoğan’ın davetini neden reddetti…Türkiye’yi sarsacak iddia !

gul_erdogan_ve_davutoglunun_davetini_reddetti_h15481

Gazeteci Murat Yetkin bugün Radikal’de yer alan yazısından eski Cumhurbaşkanı Gül, ‘ün bugünün cumhurbaskanı Erdoğan’ın yaptığı 30 Mayıs’taki fetih kutlamalarına birlikte katılalım teklifini neden geri çevirdiğini irdeledi. Yetkin’in bu konuda ‘henüz somut bilgi değil’ dese de ortaya attığı iddia çok çarpıcı.. İşte o yazı: “Gül, Erdoğan’ın oyun planında yer almak istemiyor Gül her ne kadar “Arakadaşlarım, başarılarını isterim” dese de ... Devamını Oku »

  • Tweet