Cumartesi , 9 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: fiyat

Etiket Arşivi: fiyat

Dört ayda suya yüzde 14,6, gıdaya yüzde 10,6 zam geldi

Süleyman Yaşar

    Dün enflasyon rakamları açıklandı. Buna göre tüketici fiyat enflasyonu Nisan ayında yüzde 1,63, üretici fiyatları yüzde 1,43 oranında arttı. Bu arada yıllık tüketici enflasyonu yüzde 7,91’e yükseldi. Peki, niye tüketici fiyatları hızla yükseliyor? Yükseliyor, çünkü gıda fiyatları hızla artıyor. Son dört ayda gıda fiyatları tam yüzde 10,6 oranında çoğaldı. Dolayısıyla enflasyonun yükselmesinde gıda fiyat artışı önemli rol oynuyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP faizciler ve petrolcüler olarak ikiye bölündü

Süleyman Yaşar

Merkez Bankası bugün politika faizleri hakkında karar verecek. Bu karar öncesinde AKP hükümeti petrolcüler ve faizciler olarak ikiye bölündü. “Nasıl ikiye bölündü” diye sorarsanız hemen cevaplayalım. Şöyle bölündü; bir kısım AKP’li bakan ve temsil ettikleri müteahhitler faizlerin indirilerek inşaat sektörüne ucuz kredi sağlanıp lüks konut ve gayrimenkul sektörünün canlı tutulmasını istiyor.   FAİZCİLER HAKLI GÖRÜNMEK İÇİN İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ADINI İNŞAAT ... Devamını Oku »

  • Tweet

Benzin ve motorin fiyatlarına zam!

Döviz ve petrol fiyatlarında yaşanan artışların ardından Türkiye’de benzin ve motorin fiyatlarına bir zam daha geldi. Bunan göre benzinin fiyatı 14, motorinin fiyatı ise 9 kuruş zamlandı. Yeni fiyatların gece yarısından itibaren geçerli olacağı bildirildi. zaman.com.tr Devamını Oku »

  • Tweet

Bu meyveleri almak için kredi çekmek şart!

meyve

Kış mevsiminin ağır şekilde etkili olduğu bugünlerde Kayseri’de manav tezgahlarını süsleyen yaz meyvelerinin fiyatı cep yakıyor. 100 gram erik 65 (kilosu 650 lira), 100 gram kiraz 75 (kilosu 750 lira), kayısının kilosu 90, çağlanın kilosu ise 70 liradan satılıyor. Kış mevsiminde yaz meyvelerine de tezgahlarında yer veren Kayserili manav Atilla Yıldız, “Kış ortasında yaz meyveleri zor bulunuyor. Karpuz, kavun, erik, ... Devamını Oku »

  • Tweet