Cuma , 16 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: frederike geerdink

Etiket Arşivi: frederike geerdink

‘Erdoğan’ın öfkesinden korkan patronlar eleştiren gazeteciyi kovuyor’

Economist dergisi bu haftaki sayısında sayfalarında, Türk medyasının içinden geçtiği dönemle ilgili bir habere yer verdi. BBC Türkçe’nin haberine göre Peter Schrank imzasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hicveden bir karikatürün de kullanıldığı haber, ‘Zor zamanlar’ başlığını taşıyor. Economist haberinde, Türkiye’de yaşayan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink’in, attığı tweetlerde terör örgütünün propagandasını yapma suçlamasıyla gözaltına alınmasından yola çıkarak Türkiye’deki medyanın durumunu inceliyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Independent Erdoğan’ı ‘o gözaltı’ nedeniyle eleştirdi !

İngiltere medyası,’terör örgütü lehine propaganda yapmak’ suçlamasıyla gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink haberine geniş yer ayırdı. Ülkedeki medya, gazetecinin Diyarbakır’da gözaltına alındığı sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükelçiler Konferansı’ndaki konuşmasında Türkiye’nin dünyada en özgür basına sahip olduğu yönündeki sözlerine dikkat çekti. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Independent haberi, “Erdoğan için olabilecek en kötü zamanlama” başlığıyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hollandalı gazeteci ‘twett gözaltısını ‘ anlattı

geerdınk

2006’dan bu yana Türkiye’de çalışan, 2012’den bu yana da Diyarbakır’da bulunan Hollandalı gazeteci Geerdink  attığı twettler aracılığıyla “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla götürüldüğü emniyette yaklaşık 2,5 saat tutuldu. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Geerdink yaşadığı süreci  CNNTürk’e şöyle anlattı: “Ben o sırada evde çalışıyordum. Kapımda Terörle Mücadele Ekipleri vardı. 8 ya da 9 kişilik bir ekipti. Aralarından biri de kadındı. Böyle bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gözaltına alınan Hollandalı gazeteci serbest

Frederike-Geerdink

Diyarbakır’da çalışan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink bugün evinde emniyetin Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alındı. Polislerin evinde arama yaptığı Geerdink kendisine yöneltilen suçlamanın “terör örgütü propagandası yapmak” olduğunu söyledi. Hollandalı gazeteci, evinde yapılan aramayı ve gözaltına alındığını Twitter sayfasından duyurdu. Geerdink’in avukatı Suzan Erik, BBC Türkçe’ye polis sorgusunun ardından Hollandalı gazetecinin serbest bırakıldığını söyledi. ‘ŞOK OLDUM’ Geerdink’in gözaltına alınması sırasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hollandalı gazeteciye Twitter gözaltısı

Frederike-Geerdink

Türkiye’de çalışan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla Diyarbakır’da gözaltına alındı. Yaklaşık dokuz yıldır Türkiye’de çalışan ve 2012’den beri Diyarbakır’da bulunan gazeteci Frederike Geerdink’in gözaltına alınması üzerine, Ankara’da resmî temaslarda bulunan Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders “Şoke oldum” ifadelerini kullandı. Geerdink, dün saat 13:30 sıralarında Twitter’dan takipçileriyle paylaştığı mesajında Terörle Mücadele ekiplerinin evini aradığını, sekiz kişiden oluşan ... Devamını Oku »

  • Tweet