Perşembe , 23 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: fuat avni

Etiket Arşivi: fuat avni

Fuat Avni bombayı patlattı, fotoğraf yayınladı: ‘CHP ve cemaat için kumpas’

fuat

Twitter fenomeni @fuatavni günün bombasını patlattı. Fuat Avni Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) için hazırlanan kumpası deşifre etti. Fuat Avni “CHP hakkında kitap ve broşür çalışması yapıldığını” iddia etti. Fuatavni cemaat için de kumpas hazırlandığını iddia ederek bu yönde hazırlanan kitap ve broşürlere ait olduğunu öne sürdüğü fotoğraflar yayınladı. Devamını Oku »

  • Tweet

Fuat Avni’den ‘yok artık’ dedirten iddia:’Sisi’den özür diledi’

sisierdogankral

Twitter fenomeni Fuat Avni, yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. Fuat Avni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan’da Mısır Devlet Başkanı Sisi ile görüştüğünü ve özür dilediğini iddia etti. Zaman Gazetesi’nde yer alan habere göre Fuat Avni hesabı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şubat ayı sonunda gerçekleştirdiği Suudi Arabistan ziyaretine ilişkin flaş iddialarda bulundu. Suudi Arabistan ve Katar’ın Erdoğan’ı yalnız bırakmasından sonra “Mısır lideri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve Fuat Avni yine bombayı patlattı:’Fidan görevden alınacak’

fuatavnıııı

Birçok operasyonu önceden duyuran Twitter fenomeni Fuat Avni, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifası, ardından aday adayı olması ve tekrar MİT’e geri dönmesi olayının arka planıyla ilgili şok iddialarda bulundu.T24’te yer alan habere göre   Fuat Avni  “Fidan, istifa etmeden önce üç kez özel olarak gelip Yezid’le görüştü. Son görüşmede Yezid, Fidan’ı azarlamıştı. Yezid, karanameyi imzalamadı. İpler tamamen Yezid’in elinde. Seçim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuat Avni’nin’Ben diye gözaltına alınacak’ dediği Said Sefa konuştu…

said-sefa-

Twitter fenomeni Fuat Avni , MİT’in  sahte bir Fuat Avni’yi gözaltına alacağını iddia etti. gerçek gündem.com.tr sitesinde yer alan habere göre Fuat Avni  son mesajlarında  “Bana ‘Delikanliysan çık’ dedikten sonra tamamen kontrolden çıktı. Ankara ve İstanbul’daki KÇG’yi ayağa kaldırdı. Bizzat Twitter tarafından yalanlanan Emre Uslu-Umut Oran DM rezaletini unutturmak için yeni bir Fuat Avni bulmak zorundalar. Fidan’ın çizilen karizmasını kurtarmak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kabataş’tan sonra Fuat Avni-Umut Oran yalanı da patladı !

umutoran

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Twitter üzerinden Sümeyye Erdoğan’a suikast planı” iddiaları üzerine Twitter’a başvurdu.Oran, Twitter’dan bugüne kadar yaptığı tüm doğrudan mesajlaşmaların kendisine gönderilmesini istedi. Twitter’dan Oran’ın doğrudan mesajlarına ilişkin 73 sayfalık bilgi geldi. 73 SAYFADA BİR TEK MESAJLAŞMA YOK Oran, bu 73 sayfalık bilgiyi bugün basınla paylaştı. Ve Twitter’ın gönderdiği bu 73 sayfa içinde “Fuatavni” adlı karakterle herhangi bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

SÜSLEYELİM ABİ

sumeyye

Sümeyye Erdoğan’a suikast iddiası haberlerini servis eden birim “Diyalogları süsleyelim” dedi. Yandaş bir gazetenin Ankara temsilcisi, mesajlar üzerinde oynayınca 140 karakteri aştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a, CHP’li yöneticiler tarafından “suikast düzenlenmesini” içeren Fuat Avni Dosyası’nın perde arkasından evlere şenlik olaylar dizisi çıktı. AKP’nin “algı operasyonu ekibi” tarafından hazırlanan “Fuat Avni” dosyası ilk olarak, hükümete yakın gazetenin Ankara temsilcisine teslim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savcılık, Fuat Avni için tedbir aldı… Ancak o yine paylaştı

fuat-avni

Usulsüz  dinleme operasyonu öncesinde savcılığın, Twitter’da Fuat Avni ismini kullanan kişinin soruşturmayı öğrenmemesi için özel önlem aldığı bildirildi. Mesut Hasan Benli‘nin Hürriyet’te yer alan haberine göre savcılık, şehir dışında bulunan şüphelilerin isimlerini operasyona saatler kala UYAP’a yüklerken, Ankara’da bulunan şüpheliler için çıkarılan gözaltı kararı da özel kurye ile emniyete gönderildi. Ancak Fuat Avni adlı hesaptan yine de soruşturmaya ilişkin geceyarısı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bahçeli de Erdoğan’a meydan okudu: ‘Delikanlıysan oğlunun…’.

28034585

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, twitter fenomeni Fuat Avni’ye yaptığı “’Delikanlıysan çık ortaya” çağrısına gönderme yaparak, “Erdoğan, sen bu kadar delikanlıysa 17 Aralık operasyonunu ve oğlunun eritemediği serveti açıkla da görelim” dedi. Bahçeli, Suriye’de bulunan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun yerinin değiştirilmesini sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, “AKP vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sarayla aralarına Fuat Avni girdi

zeybekçi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “(Twitter’deki ‘Fuatavni’nin iddiaları) Hayali kişilere cevap mı verelim” “Yapılan o saldırılarla, hakaretlerle ilgili sayın cumhurbaşkanımız cevap vermiştir. Ama ben orada adı geçen şahısla ilgili, onu hayali bir kişi olarak görüyorum. Türkiye’de ekonomi yönetimi hayali varsayımlarla yönetilmez” Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İstanbul’da düzenlenen Türkiye-İngiltere JETCO 5. Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Şah Fırat” operasyonuyla ilgili soruya cevap ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuat Avni haberlerindeki kurgu hatası

fuat

Fuat Avni Twitter hesabını yönettiği öne sürülen Emre Uslu ile CHP Milletvekili Umut Oran arasında gerçekleştiği iddia edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a düzenlenmesi planlanan suikast planı hakkındaki mesajlaşmalar Sabah gazetesinde yayımlandı. Mesajlaşmalara ait olduğu iddia edilen ve gazetede yayımlanan kayıtlar incelendiğinde acemice bir kurgu hatası göze çarpıyor. Tape dökümü olarak verilen yazışmalara ait satırbaşlarında, “echo -e” olarak görülen ... Devamını Oku »

  • Tweet