Cumartesi , 16 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: gazete

Etiket Arşivi: gazete

Ve 12 Eylül Darbesi’nin kanlı bilançosu… İçiniz acıyacak

Cumhuriyet Gazetesi’nin derlemesine göre; 12 Eylül darbesinin lideri Kenan Evren 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü 98 yaşında öldü. Geride bu acı tabloyu bıraktı:   1980 – 1985 yılları arasında…   22.912 kişiye 0-1 yıl ceza verildi   10.784 kişiye 1-5 yıl ceza verildi   6.186 kişiye 5-10 yıl ceza verildi   2.396 kişiye 10-20 yıl ceza verildi   939 kişiye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cumhuriyet’in önü karıştı…Cübbeli, asalı protesto ve gözaltı!

ola

Cumhuriyet Gazetesi önüne protesto amaçlı olarak farklı zamanlarda gelen toplam 3 kişi gözaltına alındı. Saat 15.30 sıralarında elinde tevhit bayrağı olan bir kişi gazete binası önünde görüldü. Protestocu çevrede görev almış sivil polisler tarafından gözaltına alındı. Cumhuriyet Gazetesi’nin Charlie Hebdo Dergisinin bir bölümünü Türkçe olarak yayınlamasına tepki gösteren protestocunun gözaltına alınırken, ” Benim dinime, peygamberime saldırmayacaksın….. Irak’ta Afganistan’da Milyonlarca Müslüman ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Paris katilleri… Yerleri saptandı!Operasyon başlıyor

KATILL

Fransız polisi, Charlie Hebdo dergisine dün öğle saatlerinde düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne neden olan silahlı saldırıyı gerçekleştiren üç kişiden ikisinin kimliklerini tespit etti. Buna göre bu iki kişi kardeş. Kardeşler 7 Eylül 1980 Paris doğumlu Said Kouachi ve 29 Kasım 1982 Paris doğumlu Cherif Kouachi. Polis bu iki kişiyi yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.Saldırganların yerlerinin de saptandığı belirteldi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kurtuluşçu keramet ve ihanet

hertaraf

TALÂT ULUSOY* / Şemseddin Sami’nin “Kamus-u Türki”sinde “hain-i devlet” ve “hain-i memleket” tamlamaları vardır da; “vatana ihanet” ve “millete ihanet” yoktur! “Hain”, ikizi “kahraman” ile birlikte siyasette ve edebiyatta kıymete bindirilmiş bir “İttihatçı argo”sudur. Son zamanlarda bolca kullanılan “vatan haini” sıfatı, “ifade özgürlüğü” için bir “tehdit” değil mi? “Şu lâfı etsem hain derler” kuşkusu lâfını yutturur kimi insana. Niye sürüldü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şimdi bakın, çok enteresan

Hayko Bagdat

Bu ülkenin iktidarı polis teşkilatına güvenmiyor. Polis, siyasileşmiş, kadrolaşmış ve belli amaçlar doğrultusunda hareket edebilir noktaya gelmiş. Binlerce çoluk çocuk sahibi polisi kar kış demeden şehir şehir süründürmeleri bundanmış. Bu ülkenin yöneticileri savcılara da güvenmiyor. Savcılar, usule aykırı soruşturmalarla, sahte deliller üreterek, bazı delilleri karartarak operasyonel makineler hâline dönüşmüşler. Kendi zırhlı araçlarını tahsis ettikleri “süper” savcıları taşrada zabıta memuru gibi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mücahit Bilici yazdı: Kim bu Tahşiyeciler

mücahit-bilici

MÜCAHİT BİLİCİ/ HABER ANALİZ Nurculuk bir iman hareketidir. İslamın özü olan imana ilişkin hakikatleri merkeze alan bir yenilenme hareketidir. Said Nursi Nurculuğun Risale-i Nur eserleri etrafında oluşan bir okuma ve yaşama pratiği olmasını istediği için mümkün mertebe kendisini aradan çekti. Şahıs bağımlı bir hakikat anlayışını istemedi. Said Nursi’den sonra R. Nur eserlerini okuyan talebeleri gruplara bölündü. Bu şekilde çeşitli gruplar ... Devamını Oku »

  • Tweet