Cuma , 1 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: gezı

Etiket Arşivi: gezı

AK TROLLERİ KORKUTAN KARAR

ak-troll

AKP’nin Gezi eylemlerinde sosyal medyada kurduğu Ak trollerin en ünlüsü Esat Ç. hakkın- daki yargı kararı, hakarete uğrayıp tehdit edilen tüm twitter kullanıcılarına emsal olacak. Kamuoyunda “ak troll” olarak bilinen AKP’ye yakın twitter hesaplarına bir darbe de Türk mahkemelerinden geldi. Esat Ç. isimli sahte Ak troll hesabının kullanıcısı olduğu öne sürülen Esat Burak Uzundere’nin suç duyurusu üzerine açılan “ak troll ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gezi’deki polis şiddeti mağduruna CHP sahip çıktı

üğjş

Gezi eylemleri sırasında işine giderken gaz fişeğiyle ayağından vurulan ve “gezici” diye iş verilmeyen Aydın Aydoğan’a CHP sahip çıktı. CHP İstanbul İl başkanı Murat Karayalçın’ın girişimleri sonucu Beşiktaş Belediyesi Aydın Aydoğan’ı işe aldı.   Lösemi ve kalp rahatsızlığı bulunan minik bebeğiyle üç çocuğuna bakmak zorunda olan Aydoğan,  “Teveccüh edip işe aldılar. Sağolsunlar. Çocuklarıma bakmam ve hayatımın idamesi için benim daimi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nereden nereye Oktay Kaynarca: Gezi başlı başına bir hataydı

oktay-kaynarca

Yakında atv’de bir dizisi başlayacak oyuncu Oktay Kaynarca, ‘paralel’ yapılanma gibi bazı gerçekleri çok önceden gördüğünü belirterek Gezi olaylarına ilişkin olarak, “Gezi başlı başına bir hataydı; yaşananlara ve ölümlere bakınca. Biz oyuncular sanatla olayları eleştirmeliyiz, aksi halde büyük planların küçük figüranları oluruz” dedi.   Türkiye’nin iyiye gittiğini de savunan Kaynarca, “Asırlardır kendisine daima çıkış yolu bulmayı bilen, ayakta kalmayı becermiş, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Koğuşa yeni aday: Erdoğan’a hakaretten dava açıldı

Nihat Altilar'a Erdogan'a hakaretten dava acildi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bursa İl Başkanlığı önünde, 10 Eylül 2013 günü düzenlenen Gezi olayları protestosunda söylediği sözleri polis kamerasınca tespit edilen vatandaş hakkında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı. Bir denizcilik firmasına ait gemide 6 ay sigortasız çalıştıktan sonra mağdur olduğunu söyleyen Nihat Altılar, ‘Denizcilerin katilisin. Doğanbey TOKİ mağdurlarının katilin, Tayyip Erdoğan en kısa ... Devamını Oku »

  • Tweet

İki tarz-ı liberalizm

hertaraf

BURAK BİLGEHAN ÖZPEK* / Bir insanın rızası olmadan bir eylemi yapmaya veya yapmamaya zorlanması, bunu bir insanın ya da devletin yapması fark etmeksizin ahlak dışıdır. Günümüz Türkiye’sinin mevcut siyasi sürecini, liberal perspektiften analiz etmeye çalışan iki farklı ekolden bahsedebiliriz. Birincisi, özgürlük konusuna doğal haklar noktasından temas eder ve bütün insanların doğuştan gelen haklara sahip olduğunu savunur. Bu haklara sahip olmanın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gezi’den Kandil’e…Kırmızı Fularlı Kız anlattı !

2345

Antalya’da Gezi olaylarıyla ilgili iki davada 103 yıl hapis cezasıyla yargılanırken PKK’ye katılan ve “Kırmızı Fularlı Kız” olarak bilinen 22 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil, Kandil’de Tükenmez dergisine röportaj verdi. Karacagil, “Davada kırmızı fular takmakla suçluyorlardı. İddianameyi gördüğümde kahkaha atmaya başladım hapishanede. Dediler ‘Bu delirdi’” diyerek yaşadıklarını anlattı. Tükenmez dergisinden Nimet Tanrıkulu’ya konuşan Ayşe Deniz, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını, yürüttüğü mücadeleyi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gezi’de polis şiddeti ikinci kez bilirkişide

gezi

Gezi Eylemleri sırasında Aydın Aydoğan’ı bacağından gaz fişeğiyle vuran polislerin tespiti yılan hikayesine döndü. Aydoğan’ın vurulduğu güne ait “bozuk” denilen görüntüler başka bir bilirkişi dosyasında ortaya çıktı. Görüntüler Aydoğan’ı vuran polislerin tespit edilmesi için ikinci kez bilirkişi incelemesine gönderildi. Aydın Aydoğan ve Erdal Sarıkaya Gezi Eylemleri sırasında 11 Haziran 2013 tarihinde aynı gün vuruldu. Aydoğan’ın gaz fişeğiyle bacağından vurulduğu günün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bizi affedin çocuklar…. ‘Destan yazan polislere’ AKP affı…

karık

Cumhuriyet’ten Erdem Gül  ve Canan Coşkun’un haberine göre çok tartışılan İç Güvenlik Paketi’nin gözden kaçan vahim bir düzenlemesi daha ortaya çıktı. Polisin silah kullanma yetkisi, yapılan yeni tanımlarla artırılırken polisin silah kullanarak işledikleri suçlarına “örtülü af” getirilmesinin kapısı açıldı. “Sanık lehine düzenlemenin geriye yürümesi” ilkesi gereği de Gezi’de ve güneydoğudaki eylemlerdeki ölümlerden yargılanan ve mahkum olan polislerin bu düzenlemeden yararlanması ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gazi avukatlarından Avcı’ya çağrı: Konuş

hanefi

Gazi olaylarının başladığı yerde aileler ve avukatlar dönemin İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı’ya “Bildiklerini anlat” çağrısı yaptı. Gazi katliamı davasının zaman aşımına uğramasına beş gün kala Gazi davasının avukatları ve aileler olayların başladığı yerde açıklama yaptı. Açıklamada olayların ‘kara kutusu’ olarak nitelendirdikleri dönemin İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı’ya çağrı yaparak, “Bildiklerini anlat” dediler. FAİLİ MEÇHUL ÜLKESİ Gazi katliamı yıldönümü öncesi, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’a göre Gezi’de polis şiddeti olmamış!

fft81_mf3749702

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına diktatör diyenler özlemlerini dile getiriyor” diyerek, kendisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi. Erdoğan, Kabataş tartışmalarının yoğunlaştığı bu günlerde, Gezi eylemlerini hatırlatarak, Kabataş “Tencere tavacılar neredesiniz. Gezi olayları sırasında sergilenen, panzer insanları ezip geçti, annelerin kucaklarından çocuklarını alıyorlar ahlaksızlıklarını unutmadık. Bunları unutmadık” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanlığı Saray’ındaki 4. Muhtarlar Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına ... Devamını Oku »

  • Tweet