Cumartesi , 7 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: güvenlik paketi

Etiket Arşivi: güvenlik paketi

Güvenlik ve toplumsal barış  

Yüksel Taşkın

Türkiye’de bazı meselelere baktığınızda gördüğünüz şeyle, onu bin bir dereden su getirerek çarpıtanların yarattığı karmaşık resim arasındaki fark muazzam açılıyor. Sözgelimi TRT’nin haber bültenlerini dinlediğinizde, Süleyman Şah Operasyonu’nun anlatılış biçimine hayret ediyorsunuz. Bu olayı ne zafer ne de yenilgi gibi görmeden; basit bir önlem olarak geçiştirmemiz lazımken, koca koca adamlar abarttıkça abartıyorlar. Bu propaganda makinesini çalıştıranlar, kendilerini çok akıllı sanıyorlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP-ÖDP işbirliği olacak mı..Kılıçdaroğlu çok net konuştu

Kemal Kilicdaroglu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bank Asya’ya el konulması ve seçimde ÖDP ile işbirliği konusunda açıklamalar yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen ’Laiklik ve Kadın’ Konulu panele katılarak açılış konuşmasını yaptı. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı, konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’na bir plaket sundu. DAVUTOĞLU’NA İÇ GÜVENLİK PAKETİ HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ Program sonunda gündeme ilişkin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güvenlik paketinde önemli değişiklik

tbmm

Polise geniş yetkiler getiren güvenlik paketinde, tartışmalara yol açan araç aramaları konusunda önemli bir değişikliğe gidildi. Buna göre, güvenlik güçleri aracını aradıkları kişiye arama gerekçesini de içeren bir belge verecek. Turan Yılmaz’ın Hürriyet’te yer alan haberine göre güvenlik paketinin görüşüldüğü Meclis İçişleri Alt Komisyonu’nda AK Partililerin önergesiyle yapılan bu değişikliğin gerekçesi de, “Kolluk tarafından yapılacak aramalarda verilen yetkilerin kötüye kullanılmasını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Faili meçhuller dönemi başlar

fil

Hükümetin polise savcıya haber vermeden 48 saat gözaltına alma yetkisi veren “Güvenlik paketi”ne tepkiler büyüyor. Polisi süper yetkilerle donatmanın yanlış olduğu bizzat Başbakan Davutoğlu’na ilettiğini belirten Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, OHAL döneminde yaşananları örnek göstererek, bu sürecin göz altında kayıp ve faili meçhullere doğru gidebileceği uyarısında bulundu. Son günlerde polis kurşunu ile yaşanan ölümler “Güvenlik paketi”ne tepkiyi arttırdı. Taraf’a ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güvenlik paketini sapanla protesto etti

hasip kaplan

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde HDP Milletvekili Hasip Kaplan, hükümetin güvenlik paketini protesto etmek için kürsüye sapanla çıktı. Kaplan, zarfın içinden çıkardığı mermi ve kapsülü göstererek, “Sizin güvenlik paketiniz işte bu. Mermiye kapsüle ceza yok, şu sapana var. Kuş musunuz ki korkuyorsunuz? Demokrasi böyle korunmaz” dedi. Hasip Kaplan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş ve Ali Babacan’a sapanı göstererek, “Sapanın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güvenlik Paketi’nde polis aramasına yeni düzen

Polis araması

Polise geniş yetkiler getiren güvenlik paketinde, tartışmalara yol açan araç aramaları konusunda önemli bir değişikliğe gidildi. Buna göre, güvenlik güçleri aracını aradıkları kişiye arama gerekçesini de içeren bir belge verecek. Güvenlik paketinin görüşüldüğü Meclis İçişleri Alt Komisyonu’nda AKP’lilerin önergesiyle yapılan bu değişikliğin gerekçesi de, “Kolluk tarafından yapılacak aramalarda verilen yetkilerin kötüye kullanılmasını önlemek ve kişilerin hak arama hürriyetini kolaylaştırmak” olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘İç güvenlik reformu darbe yasası gibi’

sırrı-süreyya

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili Sırrı Süreyya Önder, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu, iç güvenlik yasa tasarısını eleştirerek, “Savaşa hazırlanarak barışa gidemezsiniz. Bu sıkıyönetim de değil darbe yasası” dedi. “Müzakere heyetinin bir üyesi olarak Meclis’i bilgilendirmek istiyorum” diyerek kürsüye çıkan HDP’nin İmralı Heyeti üyelerinden Sırrı Süreyya Önder, hükümetin süreci Kobani eylemleri sonrasında, üzerinde kimsenin mutabık olmadığı ‘kamu güvenliği’ ve ‘düzenine’ bağladığını ... Devamını Oku »

  • Tweet