Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: haber

Etiket Arşivi: haber

MİT TIR’ları görüntülerine engelleme, Cumhuriyet’e casusluk soruşturması!

g__zalt___320534354

MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma başlatan savcılığın, görüntülere ilişkin içeriğin engellenmesi talebi Nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kabul edildi. Ayrıca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT TIR’ları görüntülerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesi hakkında casusluk soruşturması başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Salihoğlu ise “Başsavcılığımızın yürüttüğü soruşturma dosyası ve Adana Başsavcılığı’nın gönderdiği soruşturma dosyasında, ... Devamını Oku »

  • Tweet

TRT’de skandal yazı…Davutoğlu çıldıracak..

trt (1)

TRT, Yüksekova Havalimanının açılış töreni sırasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı, aynı zamanda Başbakan da ilan etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ise unuttu. TRT Haber’e göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda Başbakan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkari’deki Yüksekova Havalimanı kurdelesini birlikte keserek hizmete açtı. Ancak TRT Haber canlı yayında, ”Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Erdoğan açılışı gerçekleştiriyor” biçiminde alt yazı yayınladı. Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

MEDYAYA SARAY OPERASYONU

AK PARTI GENEL BASKANI VE BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN

Seçim meydanlarında, muhalefet partilerinin liderlerine “cibilliyetsiz”, “yalancı”, “vatan haini” gibi sıfatlarla hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde içinde “saray” sözcüğü geçen hemen hemen her haber için suç duyurusunda bulunmaya başladı. Taraf Gazetesi de, bu suç duyurularından nasibini aldı. Geçen hafta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadının “ekonominin başına geçirileceğini”, “muhalif sermayeye de el konacağını” anlatan kulis haber için, Saray suç duyurusunda bulundu. Saray’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kenan Evren’in sağlık durumu kritik, yakınları hastaneye çağrıldı

12 Eylul Davasi

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi gören 98 yaşındaki darbeci, emekli orgeneral Kenan Evren’in ailesi, yakınları ve avukatları hastaneye çağrıldı.   12 Eylül Darbesi’nin lideri Kenan Evren’in sağlık durumunun kötü olduğu ve solunum cihazına bağlı olduğu öğrenildi.   (DHA)   Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

‘Haberciye şiddet’te ilk üçteyiz

gazetecı

Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler’in (RSF) 2014 bilançosunda Türkiye, saldırıya uğrayan 117 medya temsilciyle dünyada, Ukrayna ve Venezüella’nın ardından üçüncü oldu. Dünyada bu yıl 66 haberci öldürüldü, kaçırmalar 119’a tırmandı. Paris merkezli basın özgürlüğünü savunma örgütü, 2014 bilançosunda Suriye’de bu yıl 15, Filistin’de yedi, Ukrayna altı, Irak’ta dört, Libya’da dört ve dünyanın geri kalan bölgelerinde de 30 medya temsilcisinin haber peşindeyken ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gerçek dışı haberinize cevabımızdır

taraf

Taraf Gazetesi’nin 27.07.2014 tarihli nüshasında yayınlanan “fındıkzadeli Borcu Ödeyememiş” ve “Fındıkzadeli CEO Borcunu Ödeyemedi” alt başlıklı haberde, müvekkillerin sahibi oldukları ATV-SABAH Grubu’nun “havuz” ifadesi çerçevesinde usulsüz işlemlerle özleştirilmesi, müvekkil Şirketlerin ticari itibarlarının ve marka değerlerinin bu yolla zedelemeye çalışılması defalarca kınadığımız, dezenformasyon çabalarının devamıdır. Bu durumun, bu konuda Taraf Gazetesi’nin aleyhine tedbir kararı verilmesi ve bu benzeri haberlere ilişkin olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

İki kreşendo  

Semra Somersan

Şimdilerde tv’yi haftada bir- iki açtıkça iki kreşendo ses işitiyorum. (Aleti daha sık açmaya teşebbüs etmiyorum artık.) Genellikle biri bitince diğerinin başlaması gerekiyor. Doğal hâl bu olmalı diye düşünüyorum. Bilemiyorum. Kreşendo bir noktada öyle yükseliyor, öyle yükseliyor ki tehditkâr bir hâl alabiliyor; hatta bazen “acaba İkinci Dünya Savaşı yıllarının Avrupa’sında mı yaşıyorum” diye endişe etmeye başlıyorum. Son müthiş haber İstanbul ... Devamını Oku »

  • Tweet