Çarşamba , 15 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hakan fidan

Etiket Arşivi: hakan fidan

ÇGD: ‘Bazı gazeteler meslek etik kurallarına zerre kadar uymayarak iktidar sözcülüğüne girişti’

1728699

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) hazırladığı medya raporuna göre 2015 yılının ilk üç ayında 30 gazeteci işini kaybetti. Türkiye Cumhuriyeti’nin, 92 yıllık tarihi boyunca düşünce ve ifade özgürlüğü açısından en karanlık dönemlerinden birini yaşadığını belirten ÇGD Ankara Şube Başkanı Can Güleryüzlü, “Raporda dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de bazı basın yayın organlarının zerre kadar meslek etik kurallarına uygun davranmayarak adeta ... Devamını Oku »

  • Tweet

İngiltere’nin Hakan Fidan’ından Çözüm Süreci mesajı

ingiliz-diplomat

İngiltere’de eski Başbakan Tony Blair’in 10 yıl boyunca İrlanda başdanışmanlığını yapan İngiliz diplomat Jonathan Powell, CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu oldu. İngiltere’nin başmüzakerecisi, Kuzey İrlanda sorununu çözen Powell, Türkiye’deki çözüm sürecini değerlendirdi. İngiltere’nin Hakan Fidan’ı olarak da tanımlayabileceğimiz Jonathan Powell, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı bu süreçte başarılı bulduğunu açıkladı. Kolombiya örneğini veren Powell, “Grubun liderine anlaşma öneriyorsunuz, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Oran’da paralel seçim villası

erdogan-grup-640x360

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzleme Komitesi ve Dolmabahçe görüşmelerine karşı olduğunu açıklamasının ve Arınç’ın bunlara yanıtının ardından hükümet Saray gerilimi çıktı. Erdoğan, bazı vekillere Davutoğlu ekibinin operasyon düzenleyerek, kendisini Saray’a hapsetmek istediklerinden dert yanıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “izleme komitesine olumlu bakmıyorum” sözleri ile gün yüzüne çıkan Saray ile hükümet arasındaki gerilimin perde arkasından Saray’ı köşeye sıkıştırma planı çıktı. İddiaya göre, MİT Müstearı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Barzani Amberin Zaman’a konuştu: ‘Fidan çok önemli’

barzani

Portre: Neçirvan Barzani 1996 yılından beri aralıklarla Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) başbakanlık görevini sürdüren Neçirvan Barzani pragmatik zekâsı ve şakacı mizacıyla tanınıyor. 1966 doğumlu Neçirvan IKBY Başkanı Mesut Barzani’nin merhum abisi İdris’in oğlu. Mesut Bey’in de kızıyla evli. Annesi Süleymaniye’nin en seçkin ailelerinden Rahman Ağa’larından gelin gelmiş. Dolaysıyla Neçirvan Barzanilerle her daim rekabet eden Süleymaniye elitleriyle de köprü görevi görebiliyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve Fuat Avni yine bombayı patlattı:’Fidan görevden alınacak’

fuatavnıııı

Birçok operasyonu önceden duyuran Twitter fenomeni Fuat Avni, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifası, ardından aday adayı olması ve tekrar MİT’e geri dönmesi olayının arka planıyla ilgili şok iddialarda bulundu.T24’te yer alan habere göre   Fuat Avni  “Fidan, istifa etmeden önce üç kez özel olarak gelip Yezid’le görüştü. Son görüşmede Yezid, Fidan’ı azarlamıştı. Yezid, karanameyi imzalamadı. İpler tamamen Yezid’in elinde. Seçim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan, Fidan’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. MİT Müsteşarı Hakan Fidan 7 Şubat’ta milletvekili adayı olacağı için görevinden istifa edeceğini açıklamış, 10 Şubat’ta da istifa etmişti. Hakan Fidan 9 Mart tarihinde ise adaylıktan çekildi ve MİT Müsteşarlığı görevine geri döndü. DHA   Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’dan Hakan Fidan’la ilgili ilk açıklama

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader’le birlikte basın toplantısı düzenledi. Hakan Fidan’ın yeniden MİT Müsteşarı olarak atanmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Hakan Beyin bu görevden istifasıya ilgili kanatlerimi daha önce açıklamıştım. Ben inanıyorum ki şu anda verdiği karar isabetli karar olmuştur. Bu karardan sonra Başbakan’la da konuştuk. Hukuken incelemesini yaptırdık. Göreve geri dönmesinde hukuki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bahçeli: ‘Uzmanlar varken Erdoğan ekonomiye karışmasın’

08-03-2014-mhp-genel-baskani-devlet-bahceli-vezirkoprude

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 25’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için adaylık başvurusunda bulundu. Parti Genel Merkezi’nde adaylık başvurusu yapan Bahçeli, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli, döviz kurundaki artış hatırlatılarak ekonomik gelişmeler konusunda bir endişe duyup duymadığı sorusuna, “Türkiye ekonomik yönden bunalım içerisinde. Çıkış yolu itibariyle gösterilen çabalarda ekonomi bilimiyle ters düşen yaklaşımlarla doludur. Cumhurbaşkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Tanal, Fidan’ın MİT’e atanmasının durdurulması için dava açtı

Mahmut Tanal, Hakan Fidan icin mahkemeye basvurdu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifa ettikten sonra yeniden müsteşarlığa atanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu tarafından alınan karara itiraz ederek yürütmesinin durdurulması için Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Yenibosna’daki Bölge İdare Mahkemesi’ne gelen Tanal, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Tanal, MİT müsteşarı Hakan Fidan’ın müsteşarlıktan istifa edip milletvekili müracaatını AK Parti’ye yaparak istifasını başbakana sunduğunu hatırlattı. “YÜRÜTMENİN DURDURULMASI AMACIYLA ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP İPTAL DAVASI AÇACAK

hakan_fidan_disisleri_bakani_mi_oluyor_h16253

CHP’li Tanal, Hakan Fidan’ın MİT’e yeniden atanmasının MİT Kanunu ile yasalara aykırı olduğunu belirtti. Tanal,  “Bu atama hakkında iptal davası açacağım” diye konuştu. AKP’den milletvekili aday adayı olmak için 7 Şubat’ta MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Hakan Fidan, 9 Mart’ta aday adaylığı başvurusunu geri aldı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise aynı gün yaptığı açıklamada Fidan’ın eski görevine iade edildiğini belirtti. ... Devamını Oku »

  • Tweet