Pazar , 11 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: halep

Etiket Arşivi: halep

MİT, ‘kayıp’ astsubay için devrede

uio

Kilis’te, kaçak geçişleri engellemek isterken fark etmeyerek sınırı geçtiği öne sürülen astsubaya halen ulaşılamadı. Alarm durumuna geçilen sınır hattında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılırken, bölgedeki gelişmeler titizlikle takip ediliyor.Kilis’in karşısında bulunan Suriye’nin Halep kentine bağlı El Bab bölgesini işgal eden IŞİD, geçtiğimiz günlerde ABD öncülüğündeki koalisyon ülkelerinin savaş uçaklarının hedefi oldu. Hava saldırılarının artması üzerine IŞİD militanları, bulundukları bölgeyi terk ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD yine sınırımıza dayandı

sınır

İç karışıklığın sürdüğü Suriye ’nin Halep kentinin Bab bölgesinde kontrolü elinde bulunduran IŞİD militanlarının Türkiye sınırına 10 kilometre uzaklıktaki mevzileri son günlerde koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından bombalanmaya başladı. Artan hava saldırılarının ardından bulundukları bölgelerden çekilen IŞİD militanları, daha güvenli gördükleri için Türkiye sınırına yöneldi. KİLİS’İN DİBİNDEKİ TESİSE YERLEŞTİLER Bab bölgesinden ayrılan çok sayıda IŞİD militanı ise Kilis sınırına çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kuş olsam Halep’e uçmak isterdim’

çocuklar-

İstanbul Sultanbeyli’de, apartman dairesinden bozma bir okuldayım. Tahtalarda, duvarlardaki resimlerde Arapça harfler var. Suriyeli Hamida Hoca’nın açtığı bu okul, Suriye’deki müfredatta ve Arapça eğitim veriyor. Bu gibi okullar, Geçici Eğitim Merkezi statüsünde. Öğretmenlerin de izniyle derslere konuk oluyorum. Çocuklar ben daha kapıdan girer girmez neşeyle ayaklanıyorlar, yeni bir yüz görmek onları heyecanlandırıyor. İlkokul öğrencilerinin imla dersindeyim, birkaç öğrenciyle beraber tahtadaki ... Devamını Oku »

  • Tweet