Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: halk tv

Etiket Arşivi: halk tv

İlber Hoca yine coştu: ‘Eğer birbirinizi fortlayarak…

ilber-ortayli-yeni-turkiye-aciklama-444465h

Yeni Şafak Gazetesi’de yer alan Atatürk’ü İnönü’nün zehirlediği yönündeki habere verdiği sert tepkiyle dikkat çeken Prof. Dr İlber Ortaylı bu kez Halk Tv’de canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. İlber Ortaylı Halk TV’de “Yeni Türkiye’yi b.k kurarsınız” sözlerine açıklık getirdi. “Eğer birbirinizi fortlayarak devrim yapmaya kalkışıyorsanız. Bu anayasal suçtur” diyen Ortaylı, tarih bilmeyen coğrafya bilmeyen yazı yazmasını bilmeyen adamların ‘Yeni ... Devamını Oku »

  • Tweet

Berkin’in babasına bu kez RTÜK cezası !

samı elvan

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Berkin Elvan’ın babasının televizyonda yaptığı konuşmayı eleştirinin ötesinde bularak Halk Tv’ye ceza kesti. Programlarla ilgili hazırlanan uzman raporlarında özetle şu ifadelere yer verildi: Halk TV – Gündem Özel – 13 bin 600 lira ceza: Sami Elvan, Cumhurbaşkanına yönelik bazı ifadeler kullandı. Yayın ‘eleştiri ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifade içeremez’ maddesini ihlal ... Devamını Oku »

  • Tweet

Canlı yayında büyük kavga…Feyzioğlu çıldırdı, stüdyoyu terk etti !

mengi

Halk TV’de Ruhat Mengi’nin sunduğu Her Açıdan programına konuk olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Mengi’nin kendisini konuşturmamasına kızdı ve reklam arasında yayını terk etti. “BUGÜN YİNE SİNİRLİSİNİZ” Metin Feyzioğlu, 17 -25 Aralık soruşturmasını başlatan savcıların vatansever ilan edilmelerine karşı olduğunu söyledi ve “İlk dakikadan beri size belki on defa söyledim ama anlatmayı beceremedim” dedi. Ruhat Mengi ise bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

RTÜK’ten ‘Gezi’ tarifesi: Gezi öncesi 16, sonrası 64 ceza

gezi

Fırat Kozak’ın Cumhuriyet’te yer alan haberine göre Halk TV’ye, Gezi olayları öncesinde 5 yıl boyunca yalnızca 12 ceza kesen kurul, Gezi sonrasında 1.5 yılda 64 ceza uyguladı. Cemaatin iki televizyon kanalına ise 1 yılda tam 177 ceza kesildi. RTÜK’ün AKP’li üyeleri tarafından “tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği” gerekçesiyle, üyeliğinin düşürülmesi için bir diğer üye Süleyman Demirkan’la birlikte hakkında soruşturma başlatılan Ali ... Devamını Oku »

  • Tweet