Cumartesi , 9 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Hamdi Topçu

Etiket Arşivi: Hamdi Topçu

Topçu 10 dakikada bitti

topçu

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 12 yıl sürdüren Hamdi Topçu’nun, milletvekili aday listelerinin YSK’ya tesliminden bir gün önce istifa etmesinin sırrı çözüldü. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun istifasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, sert fırçası etkili oldu. Hamdi Topçu ile Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Naci Ağbal’ın bazı işlemlerinden rahatsız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seni 10 dakikada bitiririm, hatta 10 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Rabbim verdikçe veriyor..THY’nin yeni başkanı da Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşı !

3thy

Hamdi Topçu döneminin ardından THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İlker Aycı’nın gelmesiyle birlikte THY’de Bilal Erdoğan’ın etkili olduğu gündeme geldi. Airporthaber’den Murat Herdem, “THY’nin üzerinde hangi eller dolaşıyor?” başlıklı yazısında “Bir dönem ‘İETT’ciler THY’li oldu’ diye dalga geçilirken bugün Kartal Anadolu İmam Hatip Liseli’ler THY’nin yönetim mekanizmasına yerleşti” diye yazdı. ‘TOPÇU’NUN İPİNİN ÇOKTAN ÇEKİLDİĞİNİ GÖRÜYORUZ’ THY’nin yeni dönemine ilişkin çarpıcı bilgiler veren ... Devamını Oku »

  • Tweet

Aday olacağı sanılan Hamdi Topçu şaşırttı: İşte yeni hedefi

28692826

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu’ndaki başkanlık görevinden istifa eden Hamdi Topçu, Doğan Haber Ajansı Genel Müdürü ve Kokpit programının yapımcısı Uğur Cebeci’ye istifasının milletvekilliği adaylığı ile ilgili olmadığını ve aday olmayacağını açıkladı. Uğur Cebeci’nin Hamdi Topçu (aşağıdaki fotoğrafta) ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları şöyle: “Geçici olarak vedalaştık. ‘Aday olmayacağım’” dedi. THY’nin Yönetim Kurulu eski Başkanı Hamdi Topçu artık kendi işlerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hamdi Topçu, THY’deki görevinden istifa etti… İşte nedeni

Hamdi Topçu

Hamdi Topçu, milletvekilliği aday adaylığı için Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti.  THY Genel Müdürlük binasında saat 14.00’te başlayan THY Genel Kurulu toplantısı devam ederken Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun istifa ettiği açıklandı. Buna göre Hamdi Topçu’nun yerine yeni bir Yönetim Kurulu Başkanı seçilecek. 1 Ocak 2010 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Hamdi Topçu, evli ve 4 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Atatürk Havalimanı kapanıyor

28118446

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu (THY) Başkanı Hamdi Topçu, İstanbul’a yapılan 3’üncü havalimanının uçuşa açılmasıyla Atatürk Havalimanı’nın kapanacağını söyledi. Kastamonu Kalkınma Vakfı’nın düzenlediği Ortak Akıl Toplantısı’na katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, kış sezonunda haftada 4 sefere inen Kastamonu- İstanbul seferlerinin, 28 Mart’tan itibaren haftada 7 güne çıkacağını açıkladı. THY olarak büyümeyi ve uçak seferlerini arttırmayı sürdürdüklerini belirten Topçu, 2015’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öz bombalamaya devam ediyor : 17-25 Aralık’ta neler oldu

150217103015_zekeriya_oz_624x351_bbc_nocredit

BBC Türkçe, kamuoyunda Ergenekon davasının savcısı olarak tanınan Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin ikinci kısmı yayınlandı. Mahmut Hamsici’nin Öz ile gerçekleştirdiği röportajın ikinci kısmının konusu, 17-25 Aralık 2013 soruşturmaları. Zekeriya Öz o dönemde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla soruşturmayı yürüten savcılardan sorumlu Başsavcı vekiliydi. Ancak daha sonra hükümetin gözünde, hükümet karşıtı siyasi operasyonun parçası bir isme dönüştü. Önce düz savcı olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de heyecan yaratan iddia

27676742

Seçimlere yönelik çalışmaların hızlanması ve bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etme zorunluluğu, AKP’deki liste hareketliliğini hızlandırdı. Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın haberine göre bu hafta Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun adaylık için istifa edeceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın milletvekili olacağı da kulislerde dile getiriliyor. Milletvekili adayı olmak  isteyen bürokratların 10 Şubat’a ... Devamını Oku »

  • Tweet