Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hayri inönü

Etiket Arşivi: hayri inönü

Bu istifa CHP’yi karıştıracak…’Yolsuzluk yapıyor’ dedi ve gitti !

chpsıslı

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı ve belediyeye ait Kent Yol AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Adnan Aslan, dün istifa etti. Aslan, istifa mektubunda Hayri İnönü hakkında ağır suçlamalarda bulundu. Hürriyet’ten Gülden Aydın’ın haberine göre  Ali Adnan Aslan, CHP İl Başkanı Murat Karayalçın’ın onayını aldıktan sonra imzalayıp kamuoyuna açıkladığı istifa mektubunda, Hayri İnönü’yü yolsuzluk, usulsüzlük ve menfaat sağlamakla suçladı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mustafa Sarıgül şüpheli sıfatıyla ifade verdi

sarıgül

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’nün ”mafyayla tehdit edildiği” iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ”şüpheli” sıfatıyla ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun, 18 Aralık 2014’te Şişli Belediye Başkanı İnönü’nün eşi Nazlı İnönü’nün bir gazeteye verdiği röportajdaki ”mafya ile tehdit edildikleri” iddialarına ilişkin resen başlattığı soruşturmada ifade alma ... Devamını Oku »

  • Tweet

O başkan için kararını verdi

kilic-recep-amca

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün zorla istifa ettirilmeye çalışıldığı iddiasına “Seçimle gelen bir belediye başkanı var ve o da görevinin başında. Başarıyla da görevini yapıyor. Söyleyecek başka bir şey yok” yanıtını  verdi. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

Hayretler içerisindeyim; Hayri’yi tebrik ediyorum

Mustafa Sarıgül

  Eski Şişle Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Beni Mustafa Sarıgül tehdit etti” diyen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye cevap verdi. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Bana, ‘Emir Sarıgül seni tehdit etti mi’ diye sordular. Etmedi dedim. Beni tehdit eden Mustafa Sarıgül. Emir Sarıgül yanımda çalışıyor bana küfretti ama tehdit etmedi” dedi. İnönü’ye Twitter’dan yanıt veren Mustafa Sarıgül ise ”Hayretler içerisindeyim! ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hayri İnönü: Mustafa Sarıgül beni tehdit etti

Hayri İnönü

Şişle Belediye yönetiminde sular durulmuyor. CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, kendisini eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün tehdit ettiğini, Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül’ün ise kendisine küfrettiğini söyledi. Mustafa Sarıgül ve CHP Milletvekili İhsan Özkes’in ‘tehdit’ iddialarını yalanlaması üzerine Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Bana, ‘Emir Sarıgül seni tehdit etti mi’ diye sordular. Etmedi dedim. Beni tehdit eden Mustafa Sarıgül. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu, Şişli’de gerginliği bitirdi

sarıgul-ve-inonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Şişli Belediyesi’nde bir süredir devam eden gerginliği bitirdi. Hayri İnönü- Emir Sarıgül gerginliğinde son olarak Mustafa Sarıgül “Belediye başkanı Meclis’in kararlarına uymalı” sözleriyle oğlu Emir Sarıgül’e destek vermiş, Başkan Hayri İnönü ise Mustafa Sarıgül’ün bu çıkışına “Sarıgül döneminde kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ağır bir borç yükü altına sokulmuştur” açıklamasıyla sert karşılık vermişti. CHP ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Sarıgül döneminde Şişli’nin kaynakları çarçur edilmiş’

Hayri İnönü ve Mustafa Sarıgül

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü (solda), Nişantaşı’nın yılbaşı hazırlıklarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. İnönü’nün verdiği cevapta, Sarıgül dönemine ilişkin çok ağır ifadeler yer aldı. “Kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ağır bir borç yükü altına sokulmuştur” sözlerinin yer aldığı açıklama, bir süredir devam eden Emir Sarıgül-Hayri İnönü tartışmalarını farklı bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor.   Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Nişantaşı’nda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şişli bilmecesi

sarıgül-inonü

Şişli Belediyesi’nde istifa bilmecesi yaşanıyor. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’den alınan bilgiye göre yardımcısı Emir Sarıgül, dün sabah saatlerinde sendika ile yapılacak toplu sözleşme öncesi odasına gelerek istifa ettiğini sözlü olarak bildirdi. Hayri İnönü ise Sarıgül’den istifasını yazılı olarak bildirmesini istedi. Belediye çalışanlarından alınan bilgiye göre de Sarıgül istifa dilekçesini yazıp imzaladı. Ardından, etrafındakilerin ısrarı üzerine istifadan vazgeçti. İstifa metni ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şişli Belediyesi’nde dayak görüntüleri ortaya çıktı

şişli

Şişli Belediyesi’nde Başkan İnönü ile Sarıgül arasında yaşanan ve Emir Sarıgül’ün istifasıyla sonuçlanan gerilimde ‘dayak’ ve ‘tahdit’ iddiaları ortaya atılmıştı. İnönü’nün danışmanı Boysan Yakar’ın dövülme anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile önceki gün istifa eden yardımcısı Emir Sarıgül arasında patlak veren gerilim sürecine ilişkin ‘dayak’ ve ‘tehdit’ iddiaları ortaya atılmıştı. Şişli Belediyesi’nde yaşanan dayağın görüntüleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nazlı İnönü: Sarıgül ölümle tehdit etti

Nazlı İnönü

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Doçent Nazlı İnönü, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini söyledi. Nazlı İnönü, eşine istifa etmesi içine büyük baskı yapıldığını iddia etti. İnönü, “Benden çok çocuklarım için korkuyorum” dedi.   Şişli’nin CHP’li Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Doç. Nazlı İnönü, Şişli Belediyesi’nde yaşanmakta olan çekişmelerle ilgili Hürriyet gazetesinden Gülden Aydın’a ... Devamını Oku »

  • Tweet