Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hdk

Etiket Arşivi: hdk

‘Kamp Armen’den elinizi çekin’

kamp_armen_6

İstanbul Tuzla’da bulunan ve 6 Mayıs günü şimdiki sahibinin yıkıma başladığı Kamp Armen diye bilinen Ermeni yetimhanesine ilişin tartışmalar sürüyor. Halkların Demokratik Kongresi (HDK), yazılı bir açıklama yaparak Kamp Armen’in yıkımına tepki gösterdi. HDK’nın açıklamasında, “Gözünü inşaat ve rant bürüyenler, sonunda yetimhaneleri de yıkmak için adım atar hale geldiler. Kamp Armen, tek bir gün bile geçirilmeden Ermeni halkına geri iade ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte HDP’nin Aleviler için 19 maddelik çözüm önerisi !

hdpalevılık

HDP’nin de bileşenleri arasında yer aldığı Halkların Demokratik Kongresi tarafından haftasonu düzenlenen “Alevilik; Tarih, Sorun, Tahayyül Konferansı” sonuç bildirgesi açıklandı. Çok sayıda Alevi kurum temsilcisi, bireyleri, dedeler, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar, kitle örgütü ve sendika temsilcilerinin katıldığı belirtilen konferansın, “Tarihsel Hafıza ve Dünden Bugüne Aleviler”, “Sorunlar ve Çözümler”, “Demokratikleşme ve Müzakere Süreci”, “Alevilerin Türkiye tahayyülü” başlıklı dört oturumda gerçekleştirildiği ifade edildi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tuncel’e yeniden yargılanma yolu

yargitay-sebahat-tuncelin-cezasini-onadibbf6ab9dd270bc6fc001

Anayasa Mahkemesi (AYM), gizli tanık ifadeleriyle terör örgütü üyeliği suçundan 8 yıl 9 ay hapse mahkum edilen ve bu cezası Yargıtay tarafından onaylanan HDP milletvekili Sabahat Tuncel’in isyanını duydu. Tuncel’in hakkaniyete uygun yargılanmadığını, lehine olan delillerin toplanmadığını ve daha önemlisi gizli tanık ifadelerindeki çelişkilerin giderilmediğini belirten AYM, hak ihlali tespiti yaptı. AYM, bununla yetinmedi ve Tuncel’in yeniden yargılanmasına karar vererek ... Devamını Oku »

  • Tweet