Perşembe , 16 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: heyet

Etiket Arşivi: heyet

CHP’den Ağrı çatışması için çok önemli adım !

cccc

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ağrı’da yaşanan çatışmaya ilişkin çok çarpıcı bir karar aldı. Edinilen bilgilere göre CHP tüm iddiaları yerinde incelemek, halk ve yetkililerle görüşmek üzere Ağrı’ya heyet gönderecek.. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Gürsel Tekin aracılığıyla Başdanışmanı ve partisinin Ağrı 1’inci sıra milletvekili adayı Cemil Erhan’ı çatışma bölgesine gitmesi için görevlendirdi. Cemil Erhan başkanlığındaki heyet bugün bölgeye gidiyor. Devamını Oku »

  • Tweet

Heyet İmralı’ya gitti..Newroz mektubunu alıp gelecekler..

ımral

Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, Hatip Dicle, İdris Baluken ve Ceylan Bağrıyanık’tan oluşan heyet 10.30’da İmralı’ya hareket etti. Heyetin Öcalan’ın Diyarbakır’daki Newroz’da okunması beklenen mektubunu alması bekleniyor.. Devamını Oku »

  • Tweet

Çözüm sürecinde çok kritik gelişme….

kandılllll

Çözüm sürecinde en geniş HDP heyeti İmralı’ya gitti. Heyette İdris Baluken, Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, Ceylan Bağrıyanık ve Hatip Dicle yer aldı. Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’dan tarihi açıklama iddiası! Doğruysa…

ocalan_kurt_cozum_haziran

Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteci Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında çok çarpıcı bir iddiayı dile getirdi. Selvi’nin Yeni Şafak’ta yayınlanan yazısına göre Abdullah Öcalan, 4 Şubat’ta İmralı’da kendisiyle görüşen HDP heyetine silahlı mücadelenin bırakıldığı mesajını verdi. Bu gelişmenin ardından, Hükümet ve HDP’nin birkaç gün içinde ortak açıklama yaparak silahların bırakıldığını açıklamaları bekleniyor. Selvi’nin iddiasına göre çözüm sürecinden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP heyeti İmralı’ya gitti

hdpp

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş; Ceylan Bağrıyanık, İdris Baluken, Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Hatip Dicle’den oluşan heyetin İmralı’ya gittiğini söyledi. Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Buldan süreç duasına çıktı…Yok böyle twett !

pervin-buldan

HDP İmralı heyeti, Kandil’e yapacakları ziyareti hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştiremedi. İstanbul’dan Erbil’e gidecek heyetin de içinde bulunduğu yolcu uçağı, havanın sisli olması nedeniyle iniş yapamayıp geri döndü. Daha önce İmralı Adası’nda yapılan ziyaretlerin zaman zaman gerçekleşmeme nedeni olan ‘hava muhalefeti’, bu kez HDP heyetinin Kandil’e yapacağı ziyarete de engel oldu. HDP’nin Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken, dün sabaha ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün Akdoğan’la, bugün Ala’yla: Ankara’da Cizre zirvesi

cizr

HDP İmralı Heyeti dün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüşmelerinin ardından bugün öğleden sonra da İçişleri Bakanı Efgan Ala ile biraraya gelecek. Hürriyet’ten Okan Konuralp’in haberine göre Heyet hükümet kanadıyla yaptığı görüşmelerin ardından haftasonu da Kandil’e gidecek. “Cizre Olayları ve Çözüm Süreci’ne olası etkileri” başlıklı görüşmeler dizisini tamamlamalarının ardından heyetin gelecek hafta içinde de İmralı’ya gitmesi bekleniyor. Devamını Oku »

  • Tweet

HDP seçime nasıl girecek… Anketler Öcalan’da

öcalan

İmralı’da PKK lideri Abdullah Öcalan ile dün görüşen HDP Heyeti’nin, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler ve HDP’nin parti olarak seçimlere girip girmemesi konusunu kapsamlı olarak ele aldığı öğrenildi. Heyet tarafından Öcalan’a kamuoyu araştırma şirketlerine yaptırılan son üç aydaki anket sonuçları da aktarıldı. Milliyet’ten Namık Durukan’ın haberine göre, ‘sürec’in gidişatının seçim üzerindeki etkisi konusunda da Öcalan’la heyet üyeleri arasında detaylı değerlendirme ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP heyeti İmralı’ya gidiyor..Heyetteki yeni isim kim ?

heyet

Çözüm  süreci kapsamında İmralı- Ankara- Kandil arasındaki görüşme trafiğini yürüten HDP’nin İmralı heyeti, yeni yılın ilk İmralı ziyaretini yarın yapacak. 5 kişilik heyet, İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan’la görüşecek. HDP’nin İmralı heyetinde yer alan Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Genel Başkanı Hatip Dicle ve Demokratik Özgür Kadın Hareketi’nden Ceylan Bağrıyanık’tan oluşan heyetin, yarın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çözüm sürecinde sıcak gelişme

çözüm süreci

Ankara’da, ‘Çözüm süreci’nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile dün görüşen Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İmralı heyetinde bulunan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dışındaki isimler, Kuzey Irak’taki Kandil’deki PKK yöneticileri ile görüşmek için uçakla Erbil’e gitti. Heyetin, son İmralı ziyaretinde PKK lideri Abdullah Öcalan’dan aldıkları ‘Çözüm süreci müzakere taslağını’ Kandil’de KCK yöneticileri ile tartıştıktan sonra dönecekleri ve hükümet ile yeniden ... Devamını Oku »

  • Tweet