Çarşamba , 29 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hıdayet karaca

Etiket Arşivi: hıdayet karaca

Savcıdan ‘kararı neden yazdınız’ sorgusu

hıdayet

Hidayet Karaca ve 72 polislele ilgili soruşturmayı yürüten savcının Sulh Cezalarla ilgili “reddi hakim” kararı veren mahkeme memurlarının ifadesini aldığı ve memurlara, “Neden böyle bir kararı yazdınız” diye sorduğu belirtildi.   Aralarında Hidayet Karaca’nın da bulunduğu 75 kişi hakkında tahliye kararı verilmesinin ardından adliyede sular durulmuyor. Alınan bilgilere göre, polislerle ilgili soruşturmayı yürüten Başsavcı Vekili İsmail Uçar, reddi hakim kararı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tahliye krizinde flaş gelişme!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-12-14 21:11:48Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com ’ŸÄ´?˜

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile tutuklu polislerin avukatları, 32. Asliye Ceza Mahkemesi’ne atanan yeni hakimin tahliye kararını yok hükmünde saymasına tepki gösterdi. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile tutuklu polislerin avukatları, tahliye kararının uygulanması için yarın Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını açıkladı. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin aldığı son kararı değerlendiren tutuklu polislerin avukatlarından ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gazeteci Portakal’dan hükümeti çok kızdıracak sözler:Talimat kayıtları da Kabataş gibi olmasın

fatih-portakal-dan-gaspciya-bip-li-tepki

Gazeteci Fatih Portakal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun tutuklu polisler ve Hidayet Karaca için verilen tahliye kararlarına “talimatla verildi elimizde kayıtları var’ sözlerine tepki gösterdi. Fox ana haber sunucusu Fatih Portakal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “Elinizdeki kayıtları açıklayın. Sonra Kabataş gibi olmasın.” dedi “Kabataş’ta başörtülü kadına saldırdıla elimizde görüntüler var”  diyen erdoğan’ın sözlerine atıfta bulunan Fatih Portakal şunları kaydetti: “Şimdi burada Başbakan’ın da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dumanlı’dan bomba iddia:’Davutoğlu ailesiyle birlikte Gülen’i ziyaret etti’

davutfetullah

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Pensilvanya’ya gidenleri biliyorum” şeklindeki sözlerini eleştirdi. Dumanlı, “Mesela ben Davutoğlu’na hiç yakıştıramadım. Ya Davutoğlu artık bizim sabrımızı taşırma. Sen gelmedin mi Pensilvanya’ya? Aile fertlerinle Hocaefendi’yi ziyaret etmedin mi? Hocaefendi gizli kapaklı bir insan değil. Kimse gelip gitmese belki orada gizli kapaklı bir şey mi var diyecekler. Yok kardeşim, gayet mütevazi ... Devamını Oku »

  • Tweet

KARA PAZARTESİ

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-12-14 21:11:48Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com ’ŸÄ´?˜

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve 75 polis hakkında verilen tahliye kararları uygulanmadığı gibi bununla da yetinilmedi. Tahliye kararlarını veren hakimler hakkında HSYK tarafından resen başlatılan soruşturma jet hızıyla tamamlandı. HSYK 2. Dairesi, sanık avukatlarının reddi hâkim itirazlarını kabul eden İstanbul 29.Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Metin Özçelik ve tahliye kararlarını veren İstanbul 32.Asliye Ceza Hâkimi Mustafa Başak’ı açığa aldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mahkeme tahliyelerde ısrar etti

hıdayeta

Aralarında Samanyolu Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Karaca’nın da olduğu çoğu polis olan 75 kişi hakkındaki yerine getirilmeyen tahliye kararı yeniden infaz savcılığına gönderildi. Mahkeme, “Kararı derhal uygulamayanlar ‘Hürriyeti tehdit’ suçuyla karşı karşıya” dedi Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dosyaya bakması için yetkilendirilen İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin çoğu polis 76 kişi hakkında verdiği tahliye kararı yeniden infaz savcılığına gönderildi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

ADALET YOK HÜKMÜNDE

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan polisler ve Samanyolu Yayin Grubu Baskani Hidayet Karaca hakkinda tahliye karari cikti. Aralarinda Hidayet Karaca ve 75 polisin bulundugu tutuklularin tahliye talepleriyle ilgili Caglayan Adliyesi onunde haberi canli yayinda izleyicilerine ulastiran muhabir ve avukatlar ise polisin mudahalesiyle karsilasti. Avukat Gultekin Avci aciklama yapmak icin geldigi sirada polisler mudahale etti. Zor kullanan polis, tekme atarak siddet uyguladi. 26 Nisan 2015 / Oguzhan Kose

22 Temmuz operasyonu kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan 75 polis ve Gülen cemaati yayınlarını kapsayan 14 Aralık operasyonunda tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında 32. Asliye Ceza Mahkemesi tahliye kararı verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hâkimliği’nin devreye girerek tahliye kararının “geçersiz” olduğunu öne sürmesi, Türkiye’de uzun zamandır tartışılan ‘Hukuk bitti’ görüşünün en büyük kanıtı oldu. Nöbetçi ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘O’ bilmecede İnfaz Savcılığı noktayı koydu!

duyurukaracaa

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan; aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu yaklaşık 70 polisin İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi kararı uyarınca tahliye edilmeleri için şüpheli avukatlarının müracaatta bulunduğu infaz savcılığından “iade” kararı çıktı.   Sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen şüpheli avukatları, nöbetçi İnfaz Savcısı Orhan Güldiker’e, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eski emniyet müdürü Yasin Topçu, yaka paça gözaltına alındı

1766051

Samanyolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Karaca ve 70 polisin tahliye kararı için İstanbul Adliyesi’nde bekleyen tutuklu polis yakınlarına destek için adliye önüne gelen eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, yaka paça gözaltına alındı. Tutuklu polis yakınları yaşanan duruma tepki gösterdi. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında yer alan polisler için verilen tahliye kararıyla ilgili cezaevine gönderilecek müzekkere için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Karaca ve 70 polise tahliye kararı sonrası İstanbul Adalet Sarayı’nda arbede

260420150932590036962_2

  İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer ve Ömer Köse’nin de bulunduğu polislere tahliye kararı vermesinin ardından, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde hareketli dakikalar yaşandı. Dün saat 23.30’da adliye bahçesine TOMA’lar, çevik kuvvet ve sivil polis ekipleri konuşlandırıldı. Karar sonrası adliyeye ... Devamını Oku »

  • Tweet