Pazartesi , 4 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Hrant Dink

Etiket Arşivi: Hrant Dink

Her şeyi yok ettik, bu kamp kalsın

tuzla

Hrant Dink ve eşi Rakel Dink’in de kaldığı Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin yıkılması gündemde. Yetimhanenin 36 yıllık bekçisinin işine son verilmesi de bu iddiaları güçlendirdi. Kampın yerine villalar yapılacağı iddia ediliyor. Ermeni cemaati ve binlerci kişi ise bu uygulamaya tepkili. Kampta çocukken sekiz yılını geçiren Garabet Orunöz “Her şeyi yok etmedik mi? Geriye ne kaldı? Kampımızı harabe de olsa bize bıraksınlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dink’in büyüdüğü yetimhaneyi yıkıyorlar…Sosyal medya ayakta!

44

Aralarında öldürülen Agos gazetesi genel yayın yönetmeni Hrant Dink de dahil yetim Ermeni çocuklarının yetiştiği Kamp Armen Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin Mayıs ayında yıkılması gündemde. Kamp Armen’in bulunduğu araziye lüks villalar yapılması planlanıyor.   Sosyal medyada  #KampArmen başlığı altında tepkilerini dile getiren kullanıcılar “Kamp Armen’i sermayeye vermeyeceğiz” diyor.     Gedikpaşa’daki Ermeni Protestan Kilisesi, Kamp Armen için araziyi 1961 yılında Tuzlalı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Havuzda çatlak büyüdü..O bile isyan etti: ‘Artık kendimi kandıramıyorum. 1915’te …’

5295b8b8b475697e7e00001d

Hükümete yakın gazetelerden Sabah’ın yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, 1915 Ermeni tehciri ve kıyımı ile ilgili olarak, “Artık kendimi kandıramıyorum. 1915’te bu topraklarda bir büyük facia, bir soykırım yaşandı” dedi. Kütahyalı, “Bir insanlık suçu işlendi. Bu suç karşısında söylenecek her ‘Ama…’ artık midemi bulandırıyor” ifadesine yer verdi. Rasim Ozan Kütahyalı’nın Sabah gazetesinde “Ben kendimi kandıramıyorum” başlığıyla bugün yayımlanan yazısı şöyle: Dün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Üniversitede afiş saygısızlığı! Hrant afişlerinin üzerine Talat Paşa afişi astılar

hrant

Galatasaray Üniversitesi’nde bir grup Hrant Dink ve Berkin Elvan fotoğraflarının üzerine Enver Paşa ve Talat Paşa afişleri astı. Öğrenciler asılan afişleri söktü.   Birgün’ün haberine göre Galatasaray Üniversitesi’nde Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümünü için öğrenciler “Medz yegern/Büyük felaket” yazılı pankartı astı. Bir grup ırkçı ise Hrant Dink ve Berkin Elvan fotoğraflarının üzerine Enver Paşa ve Talat Paşa afişleri yaptı. Öğrenciler asılan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dink ‘1915’i ve kendi hikayesini yazdı:’Ağlıyorum..’

11rakel

Silahlı saldırı sonucu katledilen Ermeni aydını gazeteci-yazar Hrant Dink’in eşi Rakel Dink Cumhuriyet için yazdı.Dink’in yazısı aynen şöyle: “1915’teki dünyayı seyrediyorum. Bütün insanlığa, politikalarına acı acı ağlıyorum. 2015 insanlığını seyrediyorum, ruhum inliyor içimde. Canım çekiliyor. Ülkemi seyrediyorum. Utanıyorum. Boğazım düğümleniyor. Sesimi koyveriyorum. Bağrımdan dökülüyor gözyaşlarım.” Bu yazıyı okuduğunuz gün 24 Nisan. Ağır ve çok acılı bir yas günü. Bugün sizler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Polisler suikasti biliyordu

hrant-dink

Agos gazetesinin genel yayın yönetmeni Hrant Dink’in, 2007 yılında Şişli’de bir suikast sonucu katledilmesine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan polislerin tahliye talebi reddedildi.   İsmail Saymaz’ın Radikal’de yer alan haberine göre ‘İhmali davranışla kasten öldürme’ suçundan tutuklanan eski Trabzon İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Ercan Demir ile şubede polis memuru olarak görev yapan Muhittin Zenit ve Özkan Mumcu’nun tahliye taleplerini reddeden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Times yazarı Aaronovitch: ‘Hepimiz soykırım yapma kapasitesine sahibiz’

indir (1)

İngiliz Times gazetesinin köşe yazarlarından David Aaronovitch bugünkü yazısında Papa ve Türkiye’nin karşılıklı açıklamalarıyla alevlenen “Ermeni Soykırımı” tartışmasını ele aldı. Aaronovitch, “Hepimiz soykırım yapma kapasitesine sahibiz” başlıklı yazısında, yaşanan tartışmanın hiçbir ülkenin tarihinden kaçamayacağını gösterdiğini vurguladı. Papa Francesco, Pazar günü Vatikan’daki San Pietro Bazilikası’nda yapılan “Ermeni şehitliğinin 100. yılı için kutsal ayin” adlı törenin açılışında, “Son yüzyılda insanlık üç büyük ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dink davasında düşündüren gelişme..Güler’in Dink dosyası kaybolmuş…..

icisleri_bakani_muammer_guler_dicle_olaylari_kontrol_altina_alindi_h134063

7 Haziran seçimleriyle birlikte dokunulmazlığı kalkacak olan eski  İçişleri Bakanı Muammer Güler’in Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinde ihmali olduğu gerekçesiyle yargılanması gündeme gelecek. Ancak İstanbul Başsavcılığı’nın, Dink öldürüldüğünde İstanbul Valisi olan Güler’in Yargıtay Başsavcılığı’na gönderdiği dosyası ortada yok. Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ’ın haberine göre Başsavcılık, kaynakları dosyanın kendilerine gelmediğini kaydetti. İstanbul Başsavcılığı, Hrant Dink’i ölüme götüren süreçte ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni’den gözaltına alınan subaylara ilişkin bomba iddia !

fuat

Twitter fenomeni, 7 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Başkanlık’ hayalinin gerçekleşmeyeceğini anladığını ve AKP’de çıkacak kaosu önlemek için yeni bir operasyon talimatı verdiğini yazdı. Fuat Avni, Erdoğan’ın IŞİD’e silah taşıyan MİT Tır’larını durduran askeri personel için gözaltı kararı çıkardığını yazdı. Fuat Avni’ye göre, Erdoğan IŞİD’e verdiği desteğin ortaya çıkacağını fark ettiğinden, bunun intikamını askerden çıkarmaya hazırlanıyor. Twitter fenomenine göre operasyonun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Baba Samast: ‘Derin devlet oğluma Hrant Dink’i öldürttü’

fft99_mf1506868

İçişleri Bakanlığı’nın açtığı rücu davasına cevap dilekçesi veren baba Samast, “devletin oğlunu suça sürükleyerek ve eline silah vererek hayatını çaldığını” iddia etti. Ahmet Samast, davanın reddini istedi Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından Dink Ailesi’ne ödediği 1 milyon 659 bin lira tazminatı katil zanlılarından talep eden İçişleri Bakanlığı’nın açtığı davaya suikastın tetikçisi Ogün Samast’ın vasisi baba Ahmet ... Devamını Oku »

  • Tweet