Cumartesi , 2 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hsyk

Etiket Arşivi: hsyk

Hukuk askıya alındı

29089301

Çoğu polis 63 kişi hakkında reddi hakim kararları veren hakim Metin Özçelik, darbe ve silahlı terör örgütü üyeliği suçlarından tutuklandı. Mahkeme gerekçesinde, “Polislerle aralarında görüş birliği şüphesi var” derken, Özçelik savunmasında, “Tamamen yasaya uygun bir karar verdiğim için karşınızdayım. Kararımın arkasındayım. Hukuk göz göre göre katlediliyor” dedi Aralarında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da bulunduğu 63 kişi hakkında reddi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Açığa alınan hakim bombaladı:’Birilerinin hoşuna gitmedi diye…’

hakımmmmm

Hakim ve Savcılar Üst Kurulu(HSYK) tarafından açığa alınan Şanlıurfa 3. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Habil Kahraman, yazılı açıklama yaptı. Aktifhaber’de yer alan habere göre Habil Kahraman, “Eğer bir ülkede hâkimler kararlarından ötürü, karar birilerinin hoşuna gitmedi diye açığa alınıyorsa ülkedeki adaletin durumunu takdirlerinize bırakıyorum.” diyerek açığa alınmasına tepki gösterdi. 3 POLİSİ SERBEST BIRAKTI DİYE HSYK’nın 3 tutuklu polisi serbest bıraktığı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yargıda yeni dalga….17-25 Aralık savcı ve hakimlerine de dava!

page_17-25-aralik-savcilari-ve-hakimi-hakkindaki-iddianamaler-kabul-edildi_149914292

17-25 Aralık 2013 büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında görev alan savcı ve hakimlere karşı dava açıldığı bildirildi. Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından savcılar Celal Kara ile Muammer Akkaş hakkında “Görevi kötüye kullanma”, hakim Süleyman Karaçöl hakkında ise “Görevi ihmal” suçlarından hazırlanan iddianameleri kabul etti.     Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi’nin izni üzerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

KARA PAZARTESİ

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-12-14 21:11:48Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com ’ŸÄ´?˜

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve 75 polis hakkında verilen tahliye kararları uygulanmadığı gibi bununla da yetinilmedi. Tahliye kararlarını veren hakimler hakkında HSYK tarafından resen başlatılan soruşturma jet hızıyla tamamlandı. HSYK 2. Dairesi, sanık avukatlarının reddi hâkim itirazlarını kabul eden İstanbul 29.Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Metin Özçelik ve tahliye kararlarını veren İstanbul 32.Asliye Ceza Hâkimi Mustafa Başak’ı açığa aldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

O hakimler açığa alındı

anayasa

HSYK, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı ve Hidayet Karaca ve 75 polisin tahliyesine karar veren iki hakim için toplandı.   HSYK 2. Dairesi bu sabah tahliye krizi nedeniyle haklarında resen soruşturma açılan İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ve İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Mustafa Başer’in dosyaları için toplandı. HSYK, iki hakimi de ön rapor ışığında açığa aldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’ı şikâyet etti diye ‘suçlu’ oldu

erdogan-istanbul-havalimani-promo-main

Erdoğan hakkında, yolsuzluk operasyonları sırasında yaptığı konuşmalar yoluyla suç işlediği gerekçesi ile şikâyette bulunan Ahmet Yumuşak, “şikâyet dilekçesinde Erdoğan’a hakaret ettiği” suçlamasıyla beş bin lira para cezasına çarptırıldı.   Kocaeli Körfez Belediyesi eski Fen İşleri çalışanı Ahmet Yumuşak, 17-25 aralık yolsuzluk operasyonları sırasındaki konuşmaları nedeniyle dönemin başbakanı Erdoğan hakkında suç duyusunda bulundu. Yumuşak, “Erdoğan’ın HSYK kararlarına karşı çıktığı, aşağıladığı ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Paralel’ operasyonu yargıya sıçradı

hsyk

Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk dosyaları olarak bilinen 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının kapatılmasının ardından, her iki dosyanın savcısı ve şüphelilerin mal varlıklarına tedbir konulması kararlarına imza atan hakim Süleyman Karaçöl hakkında flaş bir gelişme yaşandı. HSYK’nın, 17 Aralık Savcısı Celal Kara ve 25 Aralık Savcısı Muammer Akkaş ve hakim Karaçöl hakkında yargılama izni vermesinin ardından, 3 isim hakkındaki dosyayı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Feyzioğlu, avukatları neden hedefe koyduklarını açıkladı

RESIMID_15640809

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bugün ihtiyacımız olan en yukarıdan provokasyonlara değil tam aksine en yukarıdan en aşağıya kadar kucaklaşmaktır. Niye avukatları hedef tahtasına birileri oturtmak istemektedir? İstihbarat, güvenlik zaaflarını, Türkiye’yi terör örgütlerinin arka bahçesine kimlerin çevirdiğini konuşmayalım diye. Bir hedef saptırma olayıdır” dedi. TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Yalova Barosu tarafından düzenlenen törene ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öldürülen savcının hakim arkadaşından hükümete mektup:’Ölmeden önce yanımıza gelin’

1727925_2

Yazar ve Hakim Kemal Karanfil, hemşehrisi meslektaşı Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesinin ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) ve hükümet üyelerine yönelik bir çağrıda bulundu. 10 yaşındaki oğlunun tedavisi sürerken Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğinden alınarak tenzili rütbe ile Zonguldak’a atanan Hakim Karanfil, HSYK ve hükümet üyeleri için ‘Beni ve bizleri ölmeden önce sevin ’başlıklı mektup yayınladı. Karanfil, “Biz hakim ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve HSYK Kozmik Oda’yı patlattı !

kozmık

HSYK 3. Dairesi dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla yürütülen ve takipsizlikle sonuçlanan Kozmik Oda soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı iddialarıyla ilgili inceleme izni verdi. Hürriyet’ten Oya Armutçu’nun haberine göre HSYK, Kozmik Oda’ya giren Hâkim Kadir Kayan ve Soruşturma Savcısı Mustafa Bilgili hakkında inceleme izni verdi ve müfettiş görevlendirdi. HSYK 6 Mayıs 2012’deki avukatlıktan hâkim ve savcı adaylığına geçiş sınavında soruların ... Devamını Oku »

  • Tweet