Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hüseyin özay

Etiket Arşivi: hüseyin özay

Bürokrat kıyım havuzu işbaşı yaptı

huseyin.ozay

Hükümetin, ‘bürokratlara kıyım havuzu projesi’ erken devreye girdi. Bürokratların “Cinnah Toplama Kampı” olarak adlandırdıkları birime, 15 günde 85 üst düzey yönetici gönderildi .   AKP Hükümeti’nin, 7 Haziran seçimleri sonrasında hayata geçirmeyi planladığı “kıyım havuzu projesi” erkene alındı. Bürokratlar arasında “Cinnah Toplama Kampı” ismi verilen, Sektörel İzleme ve Değerlendirme Birimi’ne görevden alınan ekonomi bürokratları gönderilmeye başlandı. SPK, BDDK gibi birimlerden ... Devamını Oku »

  • Tweet

HAVUZDAN TEHDİT: SENİ PARALELCİ İLAN EDERİM

huseyin.ozay

Hüseyin ÖZAY/Ankara Kulisi   AKP Hükümeti’ne yakınlığı ile bilinen medya kuruluşlarında sular bir türlü durulmuyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Meral Akşener’e yönelik “kaset” suçlaması ile tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran havuz medyası şimdi, polisleri tehdit iddiaları ile gündeme geldi. Hükümete yakınlığı ile bilinen gazetenin son dönemde yıldızı parlayan muhabirinin, bir dosya hakkında bilgi vermeyen polis memuru M.Ö.’ye, “seni paralel ilan ederim” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Topçu 10 dakikada bitti

huseyin.ozay

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 12 yıl sürdüren Hamdi Topçu’nun, milletvekili aday listelerinin YSK’ya tesliminden bir gün önce istifa etmesinin sırrı çözüldü. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun istifasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, sert fırçası etkili oldu. Hamdi Topçu ile Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Naci Ağbal’ın bazı işlemlerinden rahatsız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seni 10 dakikada bitiririm, hatta 10 ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Ver 300 milyon doları al Show TV’yi”

huseyin.ozay

Show TV’nin satışının iptal edilmesinin ardından TMSF, kanalı Ciner Grubu’ndan geri almak istedi. Ciner Grubu da, kanalın 300 milyon dolarlık borcunu üstlendiğini hatırlatarak, “300 milyon doları öde kanalı geri al” teklifinde bulundu Hükümete yakınlığı ile bilinen medyada sular bir türlü durulmuyor. Yandaş mahallede şimdi “Show TV” krizi çıktı. İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin, Show TV’nin satışını iptal etmesinin ardından TMSF, kanalı ... Devamını Oku »

  • Tweet

O talimat Erdoğan’dan

huseyin.ozay

Kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 16 Türk devletini temsil eden askerler tarafından karşılanmasına yönelik törenin perde arkası netleşti. Söz konusu karşılama heyetine yönelik çalışma, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Osmanlı döneminde çok detaylı protokoller var. Özellikle yabancı konuklar için çok etkili törenler yapılıyordu. Sis de buna benzer törenler bulun” talimatı ile başladı. Talimat üzerine harekete geçen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Seçimi böyle kazandık

huseyin.ozay

30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde önemli usulsüzlüklerin olduğu çok yazıldı, çok konuşuldu. İstanbul, Ankara, Yalova gibi pek çok ilde büyük tartışmalar yaşandı. Hatta bazı sandıklarda “usulsüzlük yapıldığı” mahkeme kararları ile tescillendi. Ancak, ilk kez AKP içinden bir isim, seçimlerde nasıl bir strateji izlendiğini ve ne tür hileler yapıldığına ilişkin Taraf’a açıklamalarda bulundu. “VİCDANEN RAHATSIZIM” Yapılanlardan vicdani olarak rahatsızlık duyduğunu ... Devamını Oku »

  • Tweet

GS’nin ‘saray’ aşkının sırrı çözüldü

huseyin.ozay

Galatasaray Kulübü Yönetimi’nin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ziyaretinin ardından yaptığı ve taraftarları ayağa kaldıran, “Ak Saray” övgüsünün sırrı çözüldü. GS yönetiminin, saraya yönelik yaptığı muhteşem övgülerinin altından 125 milyon liralık vergi cezası çıktı. Kulübün bir süredir, “faizi ve gecikme cezaları” ile birlikte 125 milyon lirayı bulan vergi cezasını uzlaşma yöntemi ile sıfırlamaya çalıştığı bildirildi. Ak Saray ziyaretinin de bu kapsamda yapılan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Babalar gibi makam filosu

huseyin.ozay

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in “1 milyon liralık” Mercedes marka makam aracı satın alması ile gündeme gelen “makam aracı saltanatının”, ekonomi bakanlarını da sıçradığı ortaya çıktı. Bu bakanların başında ise, yıllardır vatandaşlara, tasarruf tavsiyesinde bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın gelmesi dikkat çekti. Babacan’ın, bazıları kamu bankaları adına kayıtlı, üçü Mercedes marka, biri de Land Cruiser olmak üzere toplam dört ayrı ... Devamını Oku »

  • Tweet